Zeeland PZC Verlaten plaats ongeval strafbaar deDRVKKERY SCHOUWEN-DUIVELAND 25 17 18 en 19 Mispoes Overstap naar Topshuis nog steeds niet aan de orde Giel van Westen droomt van klassieker Sluis-Brugge-Sluis Stenen wegen zwaar voor gemeente Schouwen-Duiveland Donderdag 15 januari 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Dronken bestuurder laat auto in sloot en gaat te voet naar huis. door Ton van den Nouweland zierikzee - Soms komt iemand er mee weg, soms wordt dubbele straf opgelegd: dronken de auto in de sloot parkeren en vervolgens te voet naar huis om je roes uit te sla pen. Afgelopen maand gebeurde dit twee keer op Schouwen-Duive land. Langs de N59 ter hoogte van Serooskerke trof de politie zater dagavond 28 december een auto op zijn kop in de sloot aan. Er zat niemand in, maar via het kente ken was de bestuurder snel achter haald. En die had gul aan Bacchus geofferd. „In zo'n geval wordt de verdachte voor twee feiten ver volgd," zegt politiewoordvoerder Alwin Don. „Want naast het rij den onder invloed is ook het verla ten van de plaats van ongeval straf baar." De straffen daarvoor lopen uiteen van een geldboete van 200 euro tot meerdere jaren gevange nisstraf als er sprake is van een hul peloos achtergelaten slachtoffer. Op de vroege ochtend van 29 no vember pakte een 59-jarige inwo ner van Schouwen-Duiveland het anders aan. Hij was bij Noordwelle met zijn auto in de sloot gereden. Ook hij maakte de thuisreis verder te voet af. Maar de volgende och tend belde hij de politie. Zijn mo bieltje was in de auto blijven lig gen. Hij kon dus niemand bellen, pi* In Zeeland gaan jaarlijks 1500 mensen op de loop na een onge val. Soms doen ze dat om alco holcontrole te ontlopen. Een dub bele straf is hierbij het risico. verklaarde hij. Hij had een half uur bij zijn auto gewacht. Kenne lijk vertrouwde de politie de zaak niet, want de man werd meteen verhoord. „Maar toen was het te laat om een blaastest af te ne men," meldde de politie spijtig in een persbericht. „Als iemand zich binnen twaalf uur na een ongeval alsnog bij de politie meldt, vervalt rechtsvervolging. Dan is het niet meer als vluchtmisdrijf aan te mer ken," aldus Don, die er onmiddel lijk bij zegt dat deze regel niet geldt als er slachtoffers in het spel zijn. Dat iemand uit paniek na het ongeval de benen neemt, gaat er bij de rechter niet in. Die rede neert dat achteraf niet vast te stel len valt of er daadwerkelijk sprake was van paniek. Bovendien, zo vindt de rechter, hindert een pa niekaanval - hoe hevig ook - de verdachte niet om zich enkele uren later alsnog te melden. Het 'verlaten van de plaats onge val', zoals het in politiejargon heet, komt in Zeeland ongeveer 1500 keer per jaar voor. Lang niet altijd is er drank in het spel, maar gaat het ook om het deukje in ander mans auto op het parkeerterrein. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Bandenprikker actief in straten Terneuzen terneuzen - In de Beethovenhof, de Beethovenlaan, de Jozef Haydn- laan en de Debussyhof in Terneu zen zijn in de nacht van dinsdag op woensdag een groot aantal au tobanden lek gestoken. In totaal zijn gisterochtend dertien auto's aangetroffen met lekke ban- 'den. De politie heeft het vermoe den dat er nog meer autobezitters slachtoffer zijn geworden. Zij wor den verzocht 0900-8844 te bellen. Tevreden sloot de keukenmonteur de voordeur van de Vlissingse twee-onder-eenkapper, waar hij zo juist een nieuwe keuken had ge plaatst. Zoeff, de huiskat was net een telletje eerder buiten. Moppe rend zette de monteur de achtervol ging in. Niet in de brandgang. Niet in de achtertuin. En ook niet op het speelveldje. Na ruim een Tip? redactie@pzc.nl uur gaf hij de zoektocht op. Enigs zins beschaamde belde hij aan bij de buren. Of zij een kat hadden ge zien. En zouden zij zo vriendelijk willen zijn om de kat eventueel bin nen te laten. De buurvrouw keek hem vragend aan. Een katWas het soms een zwart-witte? O, maar die is van hen. De buren heb ben helemaal geen kat. bruinisse - De sluis van Bruinisse (foto) wordt nog steeds niet op afstand bediend. Dat geldt ook voor de Roompotsluis, de Bergsche Diepsluis en de Zandkreeksluis. Het systeem voldoet nog niet aan de verwachtingen. „We vinden het nog steeds niet veilig genoeg", zegt woordvoerder Jan van Corp van Rijkswa terstaat. Hij verwacht dat het nog zeker ander halve maand gaat duren voordat de sluiswach ters gaan verhuizen. In september vorig jaar zou de bediening van de sluizen overgaan naar het Topshuis, op Neeltje Jans. Tijdens het proefdraaien bleek dat er af en toe storing en vertraging zat in de camerabeelden. Daarop is besloten de overstap uit te stellen tot alles perfect werkt. foto Dirk-Jan Gjeltema vanavond vanaf 17.30 uur j vanavond 19.30-20.30 uur Brasseriemenu Leen de Broekert groenten-noedelsoep, spies van gamba's en I over Alfred Cortot (1875-1962) kip of canneloni en specerijenparfait (entree 8,00) 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 j kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51