Zondagnacht is de slechtste die er is Z PZC Donderdag 15 januari 2009 33 Daan Maas is al een halve eeuw elftalleider bij Corn Boys. door Peter van Kouteren sas van cent - Daan Maas is 57 jaar lid van Corn Boys en stond slechts één jaar op de ledenlijst toen hij al voor een leidersfunctie werd benaderd. Maas zegde toe, in de veronderstelling dat hij de club tijdelijk uit de problemen zou hel pen. Dat is een beetje uit de hand gelopen. Daan Maas is inmiddels 74 jaar en ondanks een kleine onderbreking ruim een halve eeuw elftalleider. Eerst met een drietal anderen, die volgens een rouleersysteem wisse lend met het eerste elftal meegin gen. Later, in navolging van ande re clubs, kreeg elk elftal een vaste leider. Maas: „Dat heeft bij bepaal de mensen wel wat moeite ge kost." Als lid van de technische commis sie benaderde hij in het verleden spelers om naar Corn Boys te ko men en met Jan Riemens, Kees Jonk en Willem Jonkman behoort hij tot een groepje oude rotten, die wekelijks de handen uit de mouwen steken om allerlei klus jes te klaren. Een tikje gelaten: „Al lemaal wat oudere mannen. Kees is 62, Jan 76 en Willem een jaar of tachtig." Er is geen doorstroming, vindt hij. „Dat valt me ook in de bestuurskamers op. Daar kom ik veel dezelfde mensen van vijftien jaar geleden tegen." Hij mist geen training, is 's zon dags altijd van de partij en dage lijks op het complex te vinden. „Ik ben er een paar jaar uit ge weest", biecht hij op. „Vanwege problemen. Nee, dat zat me niet lekker. Elke zondag op teletekst kij ken en als ik iemand tegenkwam een praatje over de voetbal ma ken. Ach, .dan moet je een stap ma ken, hè. Ik heb er geen spijt van gehad dat ik terug ben gegaan. Ik ben graag onder de mensen, loop tussen al die jonge gasten en word door iedereen geaccepteerd. Het is geen grootspraak, maar ik heb het meegemaakt dat ik zei dat ik bleef en dat volwassen kerels zó hoog sprongen", komt hij met zijn hand boven het tafelblad. „We hebben een prachtige groep, echt waar. Fantastische jongens. Af en toe moet je wel eens kwaad worden, maar dat zal overal wel zo zijn. Ik krijg een hoop waarde ring. Mensen zijn allemaal ver schillend, maar ik kan met ieder een door een deur, als het maar eerlijk gespeeld wordt. Dat moet je wel zijn, anders red je het niet in deze functie." Door de jaren heen was hij de rechterhand van veel trainers en sloeg hij bij kleine problemen een brug tussen spelers en de techni sche staf. „Ik kan functioneren zo als ik wil", stelt hij tevreden vast. „Dat was bij Rudy Veraart zo en dat is bij John Moes ook zo. Ik sla geen training over", vertelt hij. „Waarom niet? Je moet toch we ten wat er gebeurt! Daar ben je lei der voor. Je belt met elkaar, je mailt met elkaar, maar er is altijd wel iets te bespreken. Ik ben er voor de randverschijnselen, maar doe alles in samenspraak. Ik regel een vriendschappelijke wedstrijd en zorg ervoor dat de tenues klaar liggen. Hij vervolgt: ,,'s Maandags en dins dags ben ik op de club om alle shirts, broekjes en kousen van de 'Nee, na een wedstrijd ben ik thuis nooit chagrijnig. Ik kan goed relativeren' drie elftallen te wassen, 's Woens dags komt mijn dochter alles op vouwen. De opstelling? Daar be moei ik me niet mee. Die wordt door de trainer bepaald. Ik krijg op vrijdag alleen de namen, 's Zondags in de bestuurskamer kan ik daarmee aan de slag. Ja, een hoop administratie. Na de wed strijd moeten de kaarten erop. Daar mag ik dit seizoen trouwens niet over klagen. We hebben vijf tien wedstrijden gespeeld, nog geen enkele direct rode kaart en in totaaDtien gele kaarten gekre gen. Dat geeft aan dat er gediscipli neerd wordt gespeeld. De trainer hamert daar steeds op. En toch zijn er jongens bij, die vroeger echt in kaarten grossierden." La chend: „Nee, namen noem ik niet. Dan krijg ik natuurlijk op mijn donder." Hij zegt te weten dat Corn Boys nogal eens arrogantie wordt ver weten, maar spreekt van een gezel lig clubje. „Wat er op de voetbal gebeurt, neem ik niet mee naar huis. Ik heb een zoon gehad, die ook heeft gevoetbald, maar daar werd thuis nooit over gesproken. Soms ben ik zenuwachtig", be kent hij. „Als we tegen Terhole of SDO spelen bijvoorbeeld. Gevaar lijke klanten. Dan begin ik dins dags al voor onderschatting te waarschuwen. Nee, na een wed strijd ben ik thuis nooit chagrij nig. Ik kan goed relativeren. Maar 's nachts hè, dan lig ik erover te denken. Waar ging het nou fout? Dan komt er nogal het een en an der naar boven hoor. Die zon dagnacht, da's de slechtste nacht die er is." Mahoney en Pöpsel sterksten bij BFTS terneuzen - De biljarters Rowdy Mahoney en Koen Pöpsel waren de beste librespelers in kampioen schappen van de BFTS. Mahoney bleef inde finale van de derde klas se libre Cees van Driel de baas. Dat ging met hangen en wurgen. Pas in 38 beurten trok Mahoney met minimaal verschil aan het langste eind. In de tweede klasse li bre en hoger profiteerde Koen Pöp sel van de strijd op handicapbasis. Hijzelf moest er net als Cees J. Wis sel tachtig maken. Marijn Geirland en Mare Pauly kregen er 150 voor geschoteld, terwijl Bram de Kraker naar 200 caramboles moest spelen. Titelstrijd topklasse libre in De Lovenhoek hoek - Biljartvereniging Loven- hoek uit Hoek houdt vanaf van daag tot en met zaterdag het kam pioenschap topklasse libre. De wedstrijden in lokaal De Loven- hoek in Floek beginnen vandaag en morgen om 19.00 uur. Zaterdag is de aanvang 13.00 uur. De partij- lengte is 250 caramboles. De plaatsingslijst: 1. Robert van Stevendaal moyenne 43,47, 2. Piet de Koeijer 21,27, 3- Bram de Kraker '4,93, 4- Willy de Nijs 9,67, 5. Hes- sel van Deutekom 6,58. In de eer ste ronde staan de duels De Koe- ijer-Van Deutekom en De Kraker- De Nijs op het programma. Trainer Erik Rijckaert stopt na -dit seizoen MIDDELBURG - Erik Rijckaert zet er na dit seizoen een punt achter als hoofdtrainer bij voetbalvereniging Koewacht. De oefenmeester uit Axel gaat bovendien niet elders aan de slag. „De combinatie van werken in ploegendiensten en het trainerschap valt mij steeds zwaar der. Dat geldt dan vooral tijdens nachtdiensten", zegt Rijckaert over zijn besluit, dat hij met veel pijn in het hart heeft genomen. Met Koewacht staat hij aan kop in de vijfde klasse van het zondag voetbal. Een terugkeer op langere termijn sluit Rijckaert overigens niet uit. „Maar nu eventjes niet." UIT BILJARTEN Kampioenschap derde klasse libre Biljart Fe deratie Terneuzen Stad. Eindstand: 1. Row dy Mahoney (Concordia) algemeen gemiddel de 1,95, 2. Cees van Driel ('t Bierwinkeltje) 2,35, 3. Cor Versprille (Concordia) 2,15, 4. Fons Baart ('t Bierwinkeltje) 1,90, 5. Harold Al- bicher ('t Keldertje) 1,94, 6. Ruud van Velzen ('t Bierwinkeltje) 1,83, 7. Ronny Vermeulen ('t Keldertje) 1,64, 8. Piet Boot (BW'39) 1,84, 9. Cocky Wieland ('t Bierwinkeltje) 1,32. Titelstrijd tweede klasse libre en hoger (op handicapbasis). Eindstand: 1. Koen Pöpsel ('t Bierwinkeltje) 44 punten, algemeen gemiddel de 2,55; 2. Cees J. Wissel ('t Bierwinkeltje) 41-2,59, 3. Marijn Geirland (BW'39) 36-5,07, 4. Bram de Kraker (BW'39) 33-9,27, 5. Mare Pauly (Cocordta) 26-5,03. TENNIS Sydney. Mannen, tweede ronde: Nalbaridian (Arg/4) - Llodra (Fra) 6-1 6-3, Gasquet (Fra) - Simon (Fra/2) 6-4 6-4, Chardy (Fra) - Andreev (Rus/5) 6-4 4-6 6-4, Nieminen (Fin) - Guc- cione (Aus) 7-6 (8) 6-3, Tsonga (Fra/3) - Bolel- li (Ita) 6-4 6-1, Djokovic (Ser/1) - Mathieu (Fra) 6-1 6-2, Ancic (Kro) - Robredo (Spa/7) 6-2 6-1, Hewitt (Aus) - Tipsarevic (Ser) 7-5 6-4. Vrouwen, kwartfinales: Serena Williams (VSt/1) - Wozniacki (Den/8) 6-7 (5) 6-3 7-6 (3), Sugiyama (Jap) - Koeznetsova (Rus/5) op gave, Safina (Rus/2) - Cornet (Fra) 6-3 6-4, De mentieva (Rus/3) - Radwanska (Pol/6) 6-2 5-7 6-4. Melbourne. Mannen, Kooyong Classic. Eerste ronde: Wawrinka (Zwi) - Baghdatis (Cyp) 6-2 6-2, Federer (Zwi) - Moya (Spa) 6-2 6-3, Verdasco (Spa) - Cilic (Kro) 6-2 7-5, Gon zalez (Chl) - Ljubicic (Kro) 6-4 6-3. WIELRENNEN Surhuisterveen. Internationale veldrit. 1. Boom (Ned) 56.40, 2. Al (Ned), 3. De Kne- gt (Ned) 0.05, 4. Groenendaal (Ned) 0.20, 5. Walsleben (Dui) 0.32, 6. Simunek (Tsj) 0.58. De 74-jarige Daan Maas slaat bij Corn Boys een brug tussen spelers en technische staf. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47