Brede scholen blijven op de rol Bandenprikkers actief in Terneuzense wijk NV Economische Impuls maakt plannen voor gemeente Hulst Gimbrère HELFT van de HELFT i Ander tijdstip gratis trouwen GROOT GEDEELTE WINTERCOLLECTIE Z PZC Donderdag 15 januari 2009 21 voerd", schetste Hennekam. Hoe wel de macht van de gemeente 'zeer beperkt' is, wil de wethouder van onderwijs de regierol op zich nemen. Door de vinger strak aan de pols te houden en constant in gesprek te blijven met het hele on derwijsveld, moet de gemeente op tijd op ontwikkelingen kunnen in spelen en eventueel de koers bij stellen. „Aan onaangename, harde keuzes is niet te ontkomen. Maar we moeten een marsroute uitstip pelen om onvermijdbare en onom keerbare gevolgen van de krimp het hoofd te bieden." Wethouder presenteert in maart bouwplannen Breskens en Oostburg. door René Hoonhorst SLUIS - Wethouder Ben Henne kam praat binnenkort met Woon- goed Zeeuws-Vlaanderen over de bouw van brede scholen in Bres kens en Oostburg. De wethouder hoopt de Sluise raad in maart con crete voorstellen voor de bouw van twee brede scholen te doen. Het Sluise gemeentebestuur kan kinderen, ouders, leerkrachten en andere betrokkenen niet in de kou laten staan. De raad heeft al eerder besloten dat er een brede school in Breskens komt en kan niet aan die belofte voorbijgaan. Ook niet als Woongoed de Breskense school koppelt aan realisatie van een brede school in Oostburg, be toogde Hennekam deze week tij dens de vergadering van de com missie Samenleving. De nieuwe wethouder, aangetre den om de impasse in het college te doorbreken, vindt de koppeling van de bouw van de twee scholen overigens niet zo gek. Hij memo reerde dat de raad zelf bepaalde dat de bouw van nieuwe basison derwijsvoorzieningen binnen twee, drie jaar moet zijn begon nen. Hennekam verwacht snel za ken te kunnen doen met de corpo ratie, zodat die termijn in het vi zier blijft. De wethouder voegde er - na vra gen van commissieleden - aan toe De bevolking van Sluis krimpt zo hard dat aan harde keuzes (slui ting scholen) niet valt te ontko men. De Onderwijsvisie moet dit voorjaar de richting aangeven. dat dit voorjaar ook de eerder be loofde Onderwijsvisie verschijnt. In dat toekomstplan moet de ge meente harde noten kraken. Zelfs volgens voorzichtige schattingen krimpt de bevolking van Sluis de komende vijftien jaar met zo'n der tig procent. Het aantal basisschool leerlingen neemt dus ook sterk af. „Dat heeft verstrekkende conse quenties. Scholen die drie jaar ach ter elkaar de rijksnorm van 26 leer lingen niet halen, moeten dicht. Daardoor zou niet alleen perso neel op straat staan, maar moeten ook meer leerlingen worden ver- Zeker bij dertien auto's een of meerdere banden lek gestoken. door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - In de Beethovenhof, de Beethovenlaan, de jozef Haydn- laan en de Debussyhof in Terneu- zen staan woensdagochtend auto's op de krik, is hier en daar een man in de weer met een kruissleu- tel en een reservewiel en staan her en der nog auto's met een lekke band. Een of meerdere banden prikkers hebben de nacht ervoor goed huisgehouden in wijk Zuid polder. Bij de politie zijn tot nu toe der tien aangiftes binnengekomen van autobezitters bij wie een of meer dere banden aan gort zijn gesto ken. Zelfs de banden van een taxi busje voor gehandicaptenver voer zijn niet ontzien. Volgens buurtbe woners nam de politie de meldin gen in eerste instantie niet serieus op. Toen echter het ene na het an dere telefoontje binnenkwam, be sloot de politie toch in actie te ko men. Rond het middaguur waren agenten op de been om een buurt onderzoek te verrichten. De banden zijn vermoedelijk lek gestoken met een mes of een an der plat scherp voorwerp, aange zien de snedes ongeveer drie centi meter lang zijn. De politie vraagt of ook gedupeerden die zich nog niet hebben gemeld, alsnog aangif te willen doen. Daarnaast zoekt de politie getui gen. Zij worden verzocht te bellen met 0900-8844. TERNEUZEN - De tijdstippen waar op inwoners van de gemeente Ter- neuzen gratis in het huwelijksboot je kunnen stappen zijn met in gang van dit jaar gewijzigd. Wie el kaar het jawoord wil geven zonder daarvoor te betalen kan dat doen op dinsdag en woensdag om 9.00 uur of 9.45 uur. Een kostenloze ceremonie kan plaatsvinden in het voormalig stad huis in Axel, in het voormalig stad huis in Sas van Gent of in het stad huis in Terneuzen. door Harold de Puysseleijr HULST - De ontwikkelingsmaat schappij NV Economische Impuls Zeeland wil nog deze maand een concept-voorstel gereed hebben voor de economische stimulering van de stad Hulst. Ed Peerbolte maakte dat namens de NV Econo mische Impuls duidelijk aan de le den van de gemeentelijke advies commissie Ruimte. In contacten met de gemeente heeft de NV twee gedachten nader uitgewerkt; verbetering van de re creatieve voorzieningen door de rol van Hulst in de Staatsspaanse Linies te onderstrepen en aan dacht voor de binnenstad. In het kader van de Staatsspaanse Linies gaat het onder meer om de recon structie van Fort Moerschans, de ontwikkeling van een stadscam- ping, jachthaven en vaarroutenet werk. De NV Economische Impuls vindt kijkend naar de Hulster binnen stad, dat er zeker ook oog moet zijn voor het gedeelte van het cen trum tussen De Statie en De Nieu we Bierkaai. Beide projecten heb ben als doel de functie van de bin nenstad te versterken, maar in de gebieden daar tussenin moet vol gens Peerbolte zeker ook wat ge beuren. De NV vindt dat er loop routes tussen de Statie en de Bier kaai moeten komen, en dat de kwaliteit van de openbare ruimte in de rest van het centrum om hoog moet. Ook is het gewenst er op korte termijn nog eens over na te denken waar de stad Hulst nu ei genlijk precies voor staat. De NV Economische Impuls heeft voor de uitwerking van de plannen al medewerking van de Rabo Hulst, de Woonstichting Hulst en de Stichting Bevordering Stadsont wikkeling Hulst. De NV zelf stopt 25 mille in de plannenmakerij en hoopt dat ook de gemeente en de provincie een geldelijke bijdrage aan de uitvoering van de plannen willen verlenen. In de wijk Zuidpolder in Terneuzen waren dit woensdagmorgen niet de enige auto's met een lekke band. foto Camile Schelstraete *T WAISTRAAT VUSSINGEN LANGE DELFT MIDDELBURG www.gimbreremode.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41