PZC Hulst praat over bouwvrijheid déÜRVKKERY ZEEUWS-VLAANDEREN 25 17 18 en 19 Lekker lui lezen op De Rede Raadslid Cees Freeke kritiseert college van Terneuzen over APV Giel van Westen droomt van klassieker Sluis-Brugge-Shiis Toine Huijsmans ruilt top ROC voor actiewezen Donderdag 15 januari 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Ook discussie over wel of geen onafhankelijke Welstandscommissie. door Harold de Puysseleijr HULST - De politieke partijen in de gemeenteraad van Hulst voeren dit voorjaar de discussie over het al dan niet invoeren van volledige bouwvrijheid in delen van de ge meente. Die afspraak is door de leden van de adviescommissie Ruimte ge maakt na een presentatie over het welstandsbeleid. In datzelfde de bat buigt de politiek zich ook over de vraag of de gemeente wel of geen onafhankelijke Welstands commissie moet houden. Gemeenteraadslid Alex de Rechter (Progressief Hulst) gooide tijdens de presentatie over de bewaking van de ruimtelijke kwaliteiten van de woonomgeving het balletje op. Hij vroeg wanneer Hulst het expe riment aan zou gaan met zoge naamde welstandsvrije zones. Dat zijn gebieden waar vorm en afme ting van nieuwe gebouwen vrijwel geheel vrijgelaten worden. Voor standers van dit beleid vinden dat de gemeente zich niet moet be moeien met de bouwwensen van anderen. Tegenstanders zijn bang dat er een allegaartje van de meest uiteenlopende vreemdsoortige ge bouwen komt te staan. De Rechter kaartte ook de mogelij ke afschaffing van het verplichte welstandsadvies aan. Ook hier kun nen voor- en tegenstanders met el- Het gemeentebestuur van Hulst voert dit voorjaar de discussie over de invoering van volledige bouwvrijheid in bepaalde delen van de gemeente. kaar in discussie. Wethouder Dia na van Damme (Ruimtelijke Orde ning) denkt dat de gemeente het beste een onafhankelijke commis sie kan houden. Op die manier is (de schijn van) eventuele belangen verstrengeling te vermijden, vindt zij- Grote delen van het grondgebied van de gemeente Terneuzen zijn sinds enkele jaren welstandsvrij. De ervaringen zijn volgens secreta ris Wim van Dalen van de ge meentelijke Welstandscommissie wisselend. „We krijgen in ieder ge val weinig klachten over afwijken de gebouwen", zegt Van Dalen, „wat niet wil zeggen dat alles er even fraai uitziet als je er met een professioneel oog naar kijkt." De gemeente Sluis deed in het ver leden ervaring op met bouwvrij heid in de wijk Ghistelkerke in Breskens. Dat heeft volgens ge meentewoordvoerster Marjolein Reinhoudt geleid tot zeer geva rieerde bouw. Momenteel is alleen plan Roode Polder in Breskens ge heel welstandsvrij. Hoe dat uit zal pakken is nog niet bekend omdat momenteel de eerste bouwvergun ningen worden aangevraagd. TERNEUZEN - Enkele honderden leerlingen van de basisscholen in Terneuzen en uit de omliggende kernen hebben woensdagmiddag even kunnen ruiken aan hun toekomst op het middelbaar onderwijs. Op de stedelijke scho lengemeenschap De Rede was er speciaal voor het bezoek een zogeheten Moods en Books Lounge ingericht. Op rode kussens rond een loungetafel én in vier speciaal inge richte themacabines konden de basisscholie ren lekker lui liggen lezen, met op de achter grond bijbehorende muziek en geluiden. Bo vendien namen ze daarmee gelijk deel aan de Jonge Jury, een landelijk jongerenproject voor de verkiezing van het beste jeugdboek van 2007. foto Camile Schelstraete Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Controle op overlast fietsen in Zuidpolder TERNEUZEN - De politie en opspo ringsambtenaren van de gemeente Terneuzen controleren de komen de tijd in het winkelcentrum Zuid polder op fietsers in het voetgan gersgebied. De aanleiding is de re gelmatige overlast van mensen die in het overdekte centrum fietsen, terwijl dat daar verboden is. Door regelmatige controles te hou den hoopt de gemeente de over last te kunnen terugdringen. TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen mag niet in de Algemene Plaat selijke Verordening (APV) opne men dat mensen die willen beto gen het doel van hun actie vooraf bekend moeten maken. Dat stelt raadslid Cees Freeke (LCF) in een reactie op het voorstel om een nieuwe APV vast te stellen. Vol gens Freeke is het opnemen van zo'n bepaling in strijd met de Wet openbare manifestaties 1988. Hij wil dan ook dat die bepaling ge schrapt wordt in de vast te stellen APV. „Natuurlijk mag de vrijheid van meningsuiting worden ge toetst, maar pas achteraf', aldus Freeke. „Vooraf is uit den boze. Als de spandoeken worden uitgerold is het vroeg genoeg om daar als ge meentelijke overheid kennis van te nemen." vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu groenten-noedelsoep, spies van gamba's en kip of canneloni en specerijenparfait 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: nww.drukkerijmiddelburg.nl vanavond 19.30-20.30 uur Leen de Broekert over Alfred Cortot (1875-1962) (entree 8,00)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37