Kapellestraat: chic ontmoet doorsnee Avontuurlijk wandelen in de buik van Antwerpen Zie de ijsberen zwemmen PZC Donderdag 15 januari 2009 foto Camile Schelstraete 'grootsteden' niet te vinden. Sluis ligt dan wel tegen de grens ge plakt, het buitenland is altijd wat aantrekkelijker, exotisch haast. Een Knokse madam zonder bontjas: „Sluis is een mooi compact, histo risch stadje. Alle winkels en restau rants zijn in een straal van een paar honderd meter geconcen treerd. En de meeste winkels zijn zeven dagen op zeven open. Er is dus altijd wat te doen." adam in bontjas door de Kapellestraat in Sluis richting belfort. breuze teksten en etalages waarin de speeltjes open en bloot zijn uit gestald. „Vrouwen houden meer van een wat luxueuzere inrichting en komen daarom liever naandeze winkel dan naar onze andere za ken." De mannelijke helft van een echt paar uit een Brussels voorstadje be vestigt grijnzend de woorden van het winkelmeisje. „Aaah, zeker. De seksshops zijn nog immer een at tractie." Zijn vrouw kijkt hem wat meewarig aan. „Hij zou de drem pel nog niet overdurven, moest ik hem duwen. Laat hem maar wat rommelen tussen de schildersspul letjes. En een potje overheerlijke mosselen eten natuurlijk." Tubes verf voor hobbyisten zijn in Brusselse en andere Belgische win kels ook in voldoende mate voor handen. Maar de knusheid en ge borgenheid van Sluis is in de Een avondwandeling onder Antwerpen. Wandelen door het riool van Parijs kan al vele, ve le jaren. Nu is ook de onderbuik van Antwerpen voor het publiek geopend. Dagelijks - behalve dinsdag en woensdag - kunnen er individueel of in een groep wandelingen door het on dergrondse buizenstelsel van de Scheldestad worden gemaakt. Ondergronds ontdekt u een stuk van de geschiedenis van de stad Antwerpen. U kunt kiezen tussen een bezoek aan het Ruihuis zon der gids of een Ruienwandeling onder begeleiding van een gids. Ook 's avonds kunnen groepen een exclusieve ruienwandeling met stadsgids maken. 'Gelaarsd' en gekleed in een 'Ruipak' trekken de wandelaars ondergronds voor een tocht van drie of twee uur. De tocht eindigt in de buurt van het oude Schipperskwartier. De terug tocht is een bovengrondse wande- ling. info: www.ruihuis.be Na jaren zijn de ijsberen te rug in Diergaarde Blijdorp. in Rotterdam. In een nieuw verblijf kun je de ijsberen zowel boven als onder water be wonderen. In de nieuwe Arctische toendra van Blijdorp duik je de IJsgrot in waar, je een spectaculair zicht hebt öp de ijsberen. Een gigantische ruit biedt onder water zicht op deze behendige zwemmers. Het ruimtelijk effect is groot. Door het ijsbeerverblijf als een soort theatertribune op te la ten lopen en te laten eindigen met een droge gracht van bijna vijf me ter diep en zes meter breed, gaat Arctica naadloos over in het achter liggende landschap. In de IJsgrot vind je ook een inter actieve expositie over ijsberen. Zo maak je het Noorderlicht mee van af een ijsberg, zie je in een sneeuw- hol een ijsbeermoeder met jongen slapen, leef je op een groot scherm mee met de ijsberen in het wild en hun bedreigingen en nog veel meer. In het Arctische gebied worden la ter ook poolvossen, sneeuwuilen, lemmingen en poolhazen onderge bracht, maar dit gedeelte is nu nog niet toegankelijk. Boekpresentatie Schrijfster Olette Luitwieler presen teert en signeert haar boek 'Ziele- wind'. Vlissingen, bibliotheek, 14.00-15.30 uur. Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen om 14.00, 16.00 en 19.30 Uur. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl ZONDAG 18 JANUARI Lezing 'Wetenschap en Religie, twee verschil lende werelden', Spreker is Prof. De- cleir. Op uitnodiging van het Humanistisch Verbond afdeling Walcheren en Bevelanden/Schouwen- Duiveland. Middelburg, Breestraat 15, 10.15 uur. Week van Gebed In Kloetinge wordt een dienst ter gele genheid van de Week van Gebed voor de eenheid van de christenen gehou den. Het wordt een feestelijke en mu zikaal bijzondere dienst met bijdragen uit verschillende kerkelijke tradities. Een prominente rol is weggelegd voor het jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool te Goes o.l.v. Evert Wag- ter. Kloetinge, Geerteskerk, 17.00 uur Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen om 14.00 en 16.00 uur. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl MAANDAG 19 JANUARI Peuterfeestje De bibliotheek in Bruinisse haakt in op de Nationale Voorleesdagen met een peuterfeestje. De kleintjes kun nen met hun ouders luisteren naar het verhaal Anton kan toveren. Bruinisse, bibliotheek, 10 uur. DINSDAG 20 JANUARI Vertelavond Christian Waelput, Sankie Koster, Twan Pollet en Ron Martens vertellen verhalen in Zeeuws-Vlaams dialect. Hoek, De Loverenhoek, 19.30 uur; Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen om 16.00 en 19.30 uur. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl WOENSDAG 21 JANUARI Oud Indiëgangers De vereniging Oud Indiëgangers houdt een bijeenkomst voor alle oud Indiëgan gers en oud Nieuw Guineagangers op Schouwen-Duiveland. Burgh-Haamstede, De Molenberg, 13.30 Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen om 14.00, 16.00 en 19.30 uur. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl GOES - ZEELANDHALLEN de. 29 januari 2009 support act Nick Simon zo. 1 februari (middag) 2009 support act 3JS Reserveren 0113 - 221020 www.ntk.nl www.jansmitkomtnaarjetoetour.nl www.jansmit.com KuMT NAAR JE TQE TDUR ÖB/DB E*a 0900-9203 MET LIVE BAND SPECIALE GAST: Monique Smit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29