De meeste straten in de bin nenstad van Sluis zijn ge stoffeerd met winkels en restaurants. Maar als er dan toch één de eretitel 'winkelstraat van Sluis' moet krijgen, is het waar schijnlijk de Kapellestraat. Winkeliers aan de Kaai, de Oude Kerkstraat, de Vrijstraat, de Groote Markt, het Walplein, de Beesten markt of de Nieuwstraat, inclusief de Poort van Sluis, zijn het er onge twijfeld niet mee eens. Maar de Ka pellestraat ligt centraal in het win kelcentrum. De straat verbindt bo vendien twee befaamde gebouwen van Sluis: het enige Nederlandse belfort (het huidige stadhuis) én drie-sterrenrestaurant Oud Sluis van topkok Sergio Herman. De winkels in de Kapellestraat springen niet direct in het oog. De plaatselijke middenstand laat zich er graag op voorstaan dat er ner gens zo veel specialiteitenzaakjes te vinden zijn als juist in Sluis. Maar zelfs in de vaandeldragende straat van winkelstad Sluis pron ken filialen van Kruidvat, Etos, selectie www.pzc.nl/uit 46 Donderdag 15 januari 2009 PZC Paul Verhuyck De in lingerie gehulde etalagepop legt er niet te dik bovenop dat binnen ook 'slaapkamerspeeltjes' te koop zijn. foto Camile Schelstraete door René Hoonhorst Bart Smit, Decorette, Beate Uhse, Free Recordshop, Mexx en C&A. Naast de twee laatsten is nog een handvol lokale, veelal wat luxere, modezaken in de straat te vinden. Dames, heren én kinderen kun nen na een bezoekje de Kapelle straat trendy, chic of zelfs modieus én elegant verlaten, zeker als ze ook nog één van de twee schoe nenzaken binnenstappen. Ze kun nen vervolgens de inwendige mens versterken met een eenvou dige dan wel copieuze maaltijd in één van de vier restaurantjes. Hoofdpijn van het geld uitgeven of maagpijn van een te overvloe dige maaltijd kunnen met midde len van één van de vier drogeriste- rijen - Etos en Kruidvat dringen lo kale ondernemers niet uit de markt - worden bestreden. De Decorette ondervindt concur rentie van de aloude lokale zaak in meubels en woonbenodigdheden Du Fossé. Een ouderwetse sigaren zaak, een parfumeriewinkel en een knutselwinkel voor hobbyis ten en (amateur)kunstenaars ge ven de straat nog wat meer cachet. Als klap op de vuurpijl praalt bij de entree van de Beestenmarkt een chique cadeauwinkel, waar Belgische madammen en andere redelijk in de slappe was zittende klanten luxe leren tassen, horloges waar men op elke tijd van de dag mee gezien kan worden of Swaro- vski kristal kan aanschaffen. Want de kapel van het Mariagasthuis, waar de straat naar is genoemd, is al meer dan vier eeuwen verdwe nen. De grauwzusters eerden een andere God dan de mammon, die wordt aanbeden door de heden daagse winkelier en zijn klanten. Klant en winkelier ontmoeten el kaar in hun geldzucht juist in deze tijd van het jaar, want het is uitver koop in januari. De zaak van Beate Uhse steekt de rest van het jaar haast deftig af tegen de sekswinkel een paar decameters verderop. De borden met 'solden', zoals Vlamin gen de uitverkoop aanprijzen, over woekeren haast de uitnodigende, in rode fluweeltinten uitgevoerde, entree waar een in spannende lin gerie gehulde etalagepop de cliën teel welkom heet. De uitstraling van een gedistingeerde club trekt vooral dames aan, verzekert een medewerkster. De meeste dames vallen niet voor schreeuwerige, sca- Paul Verhuyck treedt tijdens een .avond van Alliance Fran^aise op als conferencier. De avond staat in het teken van Franqois Villon, een van de grootste dichters van Frankrijk. Verhuyck heeft wetenschappelijke ontdekkingen gedaan betreffende het oeuvre van Villon. 15 januari te zien in Porgy en Bess in Terneuzen, 20.00 uur. Stoomtrein De Stichting Stoomtrein Goes-Bor- sele is dringend op zoek naar nieu we vrijwilligers. Zaterdag 17 januari houdt de stichting een wervings dag. Er is vooral behoefte aan con ducteurs en mensen voor achter het loket. Belangstellenden kunnen zich zater dag tussen 10.00-15.00 uur mel den in Goes, Albert Plesmanweg in de Poel I. Wintercircus Wie wil genieten van internationale to pacts op circusgebied, moet woens dag 21 januari in theater De Mythe in Goes zijn. Wintercircus Martin Hanson presen teert een uitgebreid programma met optredens van acrobaten, clowns en verschillende dieren. De voorstelling begint om 13.00 uur. Om 16.00 uur is er nog een voorstel ling, maar die is reeds uitverkocht. DONDERDAG 15 JANUARI Vertelavond Pol van de Vijver, Rosemary van Nieu- wenhoven, Twan Pollet en Anita Maas vertellen verhalen in Zeeuws-Vlaams dialect; Sas van Gent, Bibliotheek, 19.30 uur; Film Vertoning in de kerk: The diving bell and the butterfly. 'sHeer Abtskerke, Hervormde kerk, 20.00 uur; Lezing Groei Bloei verzorgt een lezing over het ontstaan en de ontwikkeling van Zeeuws-Vlaanderen. Hanneke van Haelst- van de Vijver vertelt over alle mooie plek jes in de streek, de verschillen tussen oost en west en vestingsteden. IJzendijke, De Mauritshof, 19.30 uur. Kaasboerderij Kaasproeven, een video over kaasberei ding kijken en een rondleiding door de stallen. Nieuwerkerk, kaasboerderij De Stolpe, 14.00 uur. Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen om 16.00 en 19.30 uur. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl VRIJDAG 16 JANUARI Muziekquiz Over pop- en rockmuziek vanaf de ja ren zestig tot heden. Zowel individu- ën als teams kunnen meedoen. Vlissingen, Panta Rhei, 20.30 uur. Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen om 14.00, 16.00 en 19.30 uur. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl ZATERDAG 17 JANUARI Fruitig Demonstratie fruit schilderen. Kapelle, Fruitteeltmuseum, 13.00- 16.00 uur; Snerttocht Snerttocht 'Maartenskerk Helpt Mala- wikerk', door natuurgebied De Pluim- pot, natuurcentrum Scaldis Naturalis, Kastelijnseweg 18, Sint-Maartensdijk, 13.30 uur. Varen naar vogels Van Willemstad Vesting wordt een vaartocht gehouden naar de overwin terende vogels in het Krammer-Vol kerak. Een boswachter van Staatsbosbeheer geeft tijdens de tocht tekst en uitleg. Aanmelden: 0168-476055 Willemstad-Vesting, rondvaartboot De Zilvermeeuw, vertrek 10.00 uur. Schrijfster Olette Luitwieler neert haar boek in Vlissingen. Wijkfeest Leerlingen van het ROC houden een wijkfeest in de Middelburgse wijk Dau- wendaele met optredens, workshops, hapjes en drankjes. Middelburg, winkelcentrum Dauwen- daele, 11.00-16.00 uur. Winterwandeltochten Vijf, tien, vijftien of dertig kilometer wandelen rond Vlissingen. Vlissingen, A. Coortelaan 1, 8.00 uur. Lezing Op weg naar het poolgebied door Ko de Korte. Vlissingen, Muzeeum, 14.00 uur. Salsa Dansparty Salsa para siempre. Oost-Souburg, Café Karolingenburcht, 22.00 uur; Telescopen Prof.dr. J. W. Pel houdt een lezing over de ontwikkeling van astronomi sche telescopen. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 14.00 uur; Op een regenachtige, doordeweekse dinsdag loopt slechts een verdwaalde m,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28