Dumais selectie www.pzc.nl/uit 40 Donderdag 15 januari 2009 PZC door Rolf Bosboom Na haar Mexicaanse avon tuur heeft beeldend kunstenaar Carina Du- mais weer tijd voor haar galerie in Vlissingen. Op de nieu we tentoonstelling is divers werk te zien van onder anderen Neeltje Meerman, Georgette van Noppen en haarzelf Dumais verbleef onlangs enkele weken in Cancün, waar ze deel nam aan de grote, internationale beurs World Art Vision. Het ver blijf bleef niet zonder gevolgen. Be halve dat de Mexicaanse kranten, tv en radio belangstelling hadden, werd zij ook benaderd voor diver se projecten en tentoonstellingen. Het voornaamste resultaat is dat ze vanaf oktober 2010 mag expose ren in het Instituto de Oultura de Yucatan, een prestigieus museum in Merida. Ze zal er dan drie maan den verblijven. „Het is echt waanzinnig", zegt Du mais. „Ik ga deze week met Spaan se les beginnen." Dit jaar al gaat ze opnieuw naar Mexico, om een drukker te vinden die in staat is haar werk - met de computer ver vaardigde afbeeldingen op materia len zoals aluminium, plexiglas en canvas - te printen op groot for maat. „De maten voor de tentoon stelling van 2010 worden twee keer zo groot als nu. Dat wordt an derhalfjaar keihard werken. Ik zal moeten kiezen welke exposities ik nog tot die tijd ga doen. Waar schijnlijk geen een meer." In haar eigen galerie zijn nu vier van haar 'Mexicaanse' werken - op alumini um - te zien. De tentoonstelling belicht verder vooral het werk van Georgette van Noppen en Neeltje Meerman. Van Noppen (1971) is opgegroeid in Vlissingen, maar woont en werkt tegenwoordig in het Belgische Boekhoute. Ze heeft in de Verenig de Staten gewoond, waar ze mate rialen en technieken studeerde. Ze combineert diverse materialen: acrylverf, Oost-Indische inkt, krijt, doek, paneel en is daarbij vooral geïnteresseerd in de wisselwerking tussen de materialen. Van Nop pens schilderijen, vooral geken merkt door ronde vormen, geven haar innerlijke wereld weer, de ver schillende fases in haar leven. De kleuren variëren per fase. Heel anders zijn de schilderijen Neeltje Meerman, Keizersvissen met schapenwolkjes. van Neeltje Meerman uit Geers- dijk, die meteen opvallen door de sprekende kleuren. 'Zeeuws realis me', zo noemt ze haar stijl. Het zijn werken met een mystiek tint je. Op Keizersvissen met schapenwolk jes zweven bijvoorbeeld vissen aan parachutes door de lucht. Op een ander schilderij is een meermin op het strand te zien, of krukels die zich wagen aan het fierljeppen. Het decor is telkens onmiskenbaar Zeeuws: water, weidse wolkenpar tijen, een scheepswrak bij Katse- veer, een scholekster bij de Zee- landbrug. De tentoonstelling omvat verder kleurrijke sieraden van Gerjanne Wiersum-Huisman uit Middel burg en keramiek van vaste expo sant Leo Silvius uit Vlissingen. Expositie tot 15 februari in Galerie Dumais, Lepelstraat 2, Vlissingen. Geopend: do. en vr 13.00-17.00 uur, za. 12.00-17.00 uur, elke laatste zon dag van de maand 14.00-17.00 uur. Andere dagen op afspraak (06-24688723). 9 9 0 0 0 m «6 A <a A Carina Dumais, zonder titel. Le Coin Couleurs Met Structuur (made in Belgium laat Gallery Le Coin Couleurs het licht schijnen op de Belgische kun stenaars Carine Neutjens en Hugo Duchateau. De combinatie van hun werk - organische objecten in pate de verre en abstracte acryl- landschappen - toont een symfo nie van structuur en kleur. t/m 30 januari, Beursstraat 10, IJzen- dijke Van den Berge Onder de titel Colour/Non colour exposeren Mirjam Hagoort, Raf Thys, Peter Morrens, Clary Stolte, Ian van Munster, Dave Meijer, Jus Juchtmans, Schilte Portielje, Ro bert Janitz, Marc Nagtzaam, Paul Gees, Ton van Kints, Sybille Patt- scheck, Marinus van Dijke, Ingrid van der Hoeven en Mark Kramer bij Galerie Van den Berge. t/m 31 januari, Westwal 45, Goes Revolution Gallery De Revolution ïoo.oooetc Gallery laat met Time Bandits werk zien van drie toonaangevende heden daagse kunstenaars: de Brit Da- mien Hirst, de Belg Raoul De Key- ser en de Nederlander Daan van Golden. Daarnaast zijn er mechani sche lampen te zien van de Middel burgse kunstenaar Kees Wijker. t/m 28 feburari, Lange Noordstraat 41, Middelburg Bewaerschole Als laatste onderdeel van het jaar project 'Vierentwintig, duinover gangen, de modes van het land schap' is in de Bewaerschole de filminstallatie Nieuw Holland te zien. Gastcurator Michiel van Op stal nodigde daarvoor twee jonge cineasten uit: Emmely van Mierlo en Jos Meijers. t/m 7 februari, Weststraat 18, Burgh-Haamstede Muzeeum Het werk van Pieter Jan de Clercq (1891-1964) is nog enkele weken te zien in het Zeeuws maritiem Mu zeeum. Deze Vlaamse schilder be hoort tot de kring 'De schilders van de Schelde'. Het museum toont een overzichtstentoonstel ling van De Clercqs werken waar op de Schelde centraal staat. t/m 8 februari, Nieuwendijk 11, Vlis singen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 22