Uit Amsterdam Klezmer gedijt op podium 'Ik vertel echt alleen de waarheid' Podium PZC Donderdag 15 januari 2009 39 optreden op het Sziget festival in Boedapest. In 2007 speelden we daar en dat was een groot succes. Daarnaast verheug me echt op de huidige clubtour waarin we zalen als 't Beest, Echo en Paradiso aandoen en de optredens in de nationale theaters." Amsterdam Klezmer Band, tevens DJ Marcellus Cheap Harmony, zaterdag in 't Beest, Goes. Aanvang 21.00 uur. Bezetting: Jasper de Beer (contra bas, gitaar, banjo, achtergrond zang), Job Chajes (saxofoon, zang), Alec Kopyt (zang, percussie), Gijs Le- velt (trompet), Joop van der Linden (trombone, percussie), Janfie van Strien (klarinet, achtergrondzang), Theo van Tol (accordeon). door Ali Pankow Eigen levenservaring en gron dig veldwerk zijn de pijlers voor De Ideale Schoonzoon, het muziekprogramma waar Her man Pouderoyen zaterdagavond mee in theater De Wegwijzer in Nieuw- en St. Joosland staat. Hij wordt als zanger/gitarist bijgestaan door Onno Kuipers (accordeon) en Ronald de long (basgitaar). Rode draad in het muzikale ver haal zijn relaties en specifiek daar in de vraag waarom partners in godsnaam bij elkaar blijven, ter wijl van liefde niet of nauwelijks nog sprake is. „Daar blijken vaak zeer opportunistische redenen voor te zijn. Ik vertel echt alleen maar de waarheid", zegt Pou deroyen. Hij verbaast zich zeer over motieven, als een hoge hypo theek op de woning. „Maar ik ben dan ook een ouwe rocker, die zich kan vinden in de uitspraak van Herman Brood: Verliefd vanaf je 16e en geil tot je 96ste." Onder dat motto baant hij zich drastisch en zonder gêne een weg door de saai heid van de grijze middelmaat. Wat die 'waarheid' betreft: „Waar om zou je zaken mooier maken dan ze zijn, terwijl in het huidige internet-tijdperk toch niks meer te verbergen is? Ik ben er overigens niet op uit mensen te shockeren hoor. Het mooiste is toch als ik het publiek kan ontroeren." Zelf vindt hij het moeilijk De Idea le Schoonzoon in een vakje in te de len. Met de omschrijving 'balance rend op de grens van kleinkunst en rock and roll', is hij niet hele maal gelukkig. „Het begrip 'klein kunst' is tegenwoordig zo'n ver gaarbak geworden", constateert Pouderoyen. De liedjes vormen in elk geval de hoofdmoot, terwijl de verbindende teksten een wezen lijk onderdeel zijn voor de rode draad in het programma. Pouderoyen begon zijn-carrière als muzikant in de popmuziek, maar besloot dat het bij het ouder wor den - hij is nu 51 - tijd werd de knop om te zetten. Zijn Neder landstalige liedjesprogramma past beter in de theaters. En theater acht hij tijdlozer dan de popscene. Zaterdag Theater De Wegwijzer, Nieuw- en St. Joosland, 20.30 uur. DONDERDAG 15 JANUARI Rob de Nijs Jubileumconcert met veel oude liedjes. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur. Komedie Boeing, boeing. Komedie met John van Eerd en Lone van Rosendaal. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. Musical Op hoop van zegen met Ben Cramer, El len Pieters en Charly Luske. Oer-Hollands vissersdrama. Bergen op Zoom, theater De Maagd, 20.00 uur. Niet Schieten Niet Schieten staat met het nieuwe caba retprogramma Nymfomannen op de plan ken. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur. Muziekfabriek Pianist Leen de Broekert tovert het Bin nenplein van De Drukkery om in De Mu ziekfabriek en richt de schijnwerper op pianist Alfred Cortot (1875-1962). Middelburg, De Drukkery, 19.30 uur. VRIJDAG 16 JANUARI 2ndlnf1uenz Voorronde van het 2ndlnfluenz podium met vier jonge bands: The wooden shoes, Mindless Souls, Endless Cycle en Fornax. Tijdens het juryberaad treedt de winnaar op van vorig jaar, Grouse. Gratis busvervoer, zie www.jongerenraadborse- le.nl. Heinkenszand, Jeugdsoos De Sten- ge, 20.00 uur. Slagerij van Kampen Evenintime heet het programma dat met veel kracht en ritme van slagwerk wordt gebracht. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur. Leoni Jansen Met programma 'Second Wind.' Heinkenszand, De Stenge, 20.00 uur. Rowwen Hèze Rowwen Hèze heeft zich versterkt met een zestal gastmuzikanten voor een spe ciale Saus van hecht samenspel. Bergen op Zoom, theater De Maagd, 20.00 uur. Aviv Quartet Het Israëlische Aviv Quartet speelt wer ken van Beethoven (opus 18 nummer 2), Sjostakovitsj (derde strijkkwartet) en Brahms (opus 51 nummer 2). Middel burg, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur. Cabaret Samba Schutte brengt het cabaretpro gramma Hakili Jambar. Goes, theater De Mythe, 20.00 uur. Lynn Miles Deze Canadese zangeres wordt wel als een goed bewaard geheim beschouwd en geeft nu een concert. Nieuw- en Sint Joosland, De Wegwijzer, 20.30 uur. Help ons Theaterstuk over allerlei manieren van hulp bieden gespeeld door Geen Familie. Goes, 't Beest 20.30 uur. ZATERDAG 17 JANUARI The Outback Akoestisch trio treedt op. Middelburg, brasserie De Drukkery, 15.00-16.30 uur. Oefening na den arbeid Fanfare en jeugdkorps Onda brengen mu ziek uit de musical Sound of music. Nieuw- en Sint Joosland, Dorpshuis, 19.30 uur. Slagerij van Kampen Uitverkocht Goes, theater De Mythe, 20.00 uur. Soul Brothers Begeleid door een live band, zingen de Soul Brothers onvergetelijke nummers van Earth, Wind Fire, Michael Jackson, Kool the Gang en James Brown. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur. Champagne Charlie Optreden van de band in de voormalige gereformeerde kerk. Zaamslag, Het Podium, 20.00 uur. Hotel California The Dutch Eagles. Uitverkocht Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. Nieuwjaarsconcert Brassband Excelsior en fanfare Con Amo- re spelen gevarieerde muziek. Hoedekenskerke, kerk De Ark, 20.00 uur. Cabaret Fred Delfgaauw en Sjaak Bral brengen de voorstelling Koffiehuis De Ooievaar. Rilland, Luctor et Emergo, 20.00 uur. Theaterconcert Nederlandstalige liedjes en verhalen door Leon Giesen, voormalig bassist van de band Toontje Lager. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur. Quatro Ventos Fado-ensemble. Oostburg, Ledeltheater, 20.15 uur. Herman Pouderoyen Balanceren op de grens van kleinkunst en rock en roll. Nieuw- en Sint Joosland, theater De Wegwijzer, 20.30 uur. Hallo Venray Alternatieve rock. Vlissingen, De Piek, 21.00 uur. Klezmer Amsterdam Klezmer Band geeft concert. Ook muziek van DJ Marcellus Cheap. Goes, 't Beest, 21.00 uur. The Opposites Rap en hiphop van The Opposites, met in het voorprogramma STC (Skill Technic), Brogum Zierikzee, 21.30 uur. House Nu Even Deephouse (NED) draait op de party. Groese Duintjes, 22.00 uur. Shotgun Akoestische muziek gespeeld door het duo Shotgun and the little boy. Vlissingen, Café 2xbellen, 22.00 uur. ZONDAG 18 JANUARI Aperitiefconcert Koninklijke Stedelijke Harmonie Hulst geeft concert. Hulst, Den Dullaert, 11.00 uur. Winterconcert Russische liederen, maar ook werk van Schubert, Mozart en Brahms worden ge zongen door koor De Westhoekzangers. Noordwelle, Corneliuskerk, 15.00 uur. Dromen van een clown Poëtisch familieprogramma, met Arno Huibers en Gerard Luijkenaar. Oostburg, Ledeltheater, 15.00 uur. Oude muziek Musica ad Rhenum o.l.v. Jed Wentz speelt werk van Telemann en Couperin. Middelburg, Concertzaal, 15.30 uur. Nieuwjaarsconcert Met: Rony Verbiest, Koen de Cauter, Wa- so de Cauter en Dajo de Cauter. Terneuzen, Porgy en Bess, 16.00 uur. Brothers in music Concert tbv ziekenhuis in Ambon-stad. Vlissingen, Arsenaaltheater, 19.30 uur. Debuut ZydeGoNutz De nieuwe band ZydeGoNutz geeft zijn eerste optreden met muziek met invloe den van Zydeco, Cajun, Blues en Ierse folk, Zierikzee, Café de Biet, 16.30 uur. DINSDAG 20 JANUARI Kaatje Theatergroep Het Vervolg brengt het mu zikale en absurdistische familiedrama Kaa tje is verdronken. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. WOENSDAG 21 JANUARI De Dekzwabbers Een avond met zeeliederen. Terneuzen, O. Bolwerk 22.19.30 uur. 3Dubbel Dutch Drie bands op één avond: Drummers Double Bill, Talking Cows en Cram. Middelburg, Schuttershof, 21.30 uur. Vervallen: Theaterconcert True to my soul' van Dewi (Middelburg, Stadsschouw burg) is geannuleerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21