selectie selectie 38 Donderdag 15 januari 2009 PZC Leon Ciesen Leon Giesen, voormalig bassist van de band Toontje Lager, heeft de bijzondere voorstellingenreeks Mondo Leone opgezet, met Neder landstalige liedjes en verhalen. Op het toneel wacht Giesen zijn gas ten op met zijn gitaren en micro foon, te midden van filmscher men. Zaterdag 17 januari, Arsenaalthea ter, Vlissingen, 20.15 uur. Hallo Venray De legendarische Haagse rockband Hallo Venray is weer volop actief. Afgelopen september verscheen een nieuw album: Leather on my soul, in zowel een akoestische als een versterkte versie. Momenteel toert de band het Nederlandse clubcircuit weer af ter promotie van deze plaat. Zaterdag 17 januari, De Piek, Vlissin gen, zaal open om 21.00 uur. The Opposites De populaire hiphopact The Oppo sites zet Brogum op z'n kop. Het duo is bekend van hits als Oew Oew, Fok jou, Geen Klasse, Geen Stijl en Dom Lomp Famous. Het Zierikzeese STC (De Mozah, Mastah D, Lo-Bo en Avdih) zal het publiek opwarmen met hun ei gen aanstekelijke hiphop. Zaterdag 17 januari, Brogum, Zierik- zee, zaal open om 21.00 uur. Kaatje is verdronken Muzikaal en absurd familiedrama van Alex van Warmerdam, uitge voerd door Toneelgroep Het Ver volg. Het stuk gaat over een gezin waarvan dochter Ka zich geen raad weet met haar ontluikende seksualiteit. Een familiegeheim en de komst van een tuinman zetten de gezinsverhoudingen op scherp. Dinsdag 20 januari, Stadsschouw burg, Middelburg, 20.00 uur. door Mischa Beckers De Amsterdam Klezmer Band, een liveband bij uitstek, presenteert vrij dag in Paradiso in Am sterdam haar nieuwe album: Zara- za. De dag erna al, zaterdag, speelt de band in 't Beest in Goes. Klezmer is van oorsprong joodse bruiloftmuziek maar herbergt te genwoordig een veelvoud aan gen res waaronder Balkanmuziek. De Amsterdam Klezmer Band, ont staan in 1996 toen enkele Amster damse muzikanten met een jood se achtergrond samen gingen musi ceren, is een zevenmans formatie die klezmer en Balkanstijlen mengt met ingrediënten als ska, punk en zelfs een enkele rap. Met name die Balkanmuziek kent typi sche maatsoorten, ritmes en toon ladders maar voelt voor de muzi kanten natuurlijk aan. „We speelden een hele periode veel van die nummers na. We be ten ons daarin echt vast en dan in corporeer je die stijl automatisch in je eigen manier van spelen", zegt saxofonist en zanger Job Cha- jes. Optredens van de Amsterdam Klezmer Band zijn een ware bele venis en de groep speelde dan ook op grote podia en festivals zoals Lowlands en het North Sea Jazz Festival in Nederland, maar ook veel in het buitenland waaronder Oost-Europa. Inmiddels bestaat het repertoire uit voornamelijk ei gen nummers die de-groep met veel enthousiasme brengt. „We willen voorkomen dat ze lijken op bestaande stukken. Groove is voor ons erg belangrijk. We hebben geen drummer maar spelen alsof er een drummer aan boord is. Dansbaarheid staat hoog in het vaandel." Het zevende album Zaraza, het geen in Slavische talen 'besmette lijk' betekent en in het Pools staat voor 'epidemie', bevat inderdaad een aanstekelijke set eigen compo sities. „Opnemen in de studio is altijd een compromis. In relatief korte tijd, want beperkt budget, en met een opnamemicrofoon voor je neus, en dus onder druk, moet je het Amsterdam Klezmer Band-ge luid neerzetten. Kijk, het liefst speel ik thuis met en voor een stel vrienden of op een podium, want 3Dubbel Dutch Drie bands, in totaal twaalf jazz muzikanten, samen op één avond bij Muziekpodium Zeeland: Drum mers Double Bill, Talking Cows en Cram. Met onder anderen Rob Verdurmen, Arend Niks, Corrie van Binsbergen en Frans Vermeers- sen. Presentatie: Vera Vinger- hoeds. Woensdag 21 januari, Schuttershof, Middelburg, 21.30 uur. De Amsterdam Klezmer Band treedt zaterdag op in 't Beest in Goes. daar heb je echte interactie met het publiek. Als je dan ziet wat we toch voor sfeer en geluid creëren op het album, dan ben ik heel erg trots op Zaraza. We maakten een flinke ontwikke ling door sinds onze vorige cd en groeiden nog meer naar elkaar toe." In 't Beest staan natuurlijk nummers van Zaraza op het reper toire, maar ook de favoriete num mers van vorige albums en wat tra ditionals. De komende maanden promoot de band het nieuwe al- Delfgaauw Bral Meesterverteller Fred Delf gaauw en cabaretier Sjaak Bral brengen Koffiehuis de Ooievaar, een theatervoorstelling met hu mor. Het koffiehuis blijkt de doos van Pandora te zijn. Niets is wat het lijkt. Zaterdag 17 januari, Luctor et Emergo, Rilland, 20.00 uur. Slagerij van Kampen Slagerij van Kampen heeft sinds 1982 een geheel eigen stijl ont wikkeld. In Evenintime is er naast de overweldigende oer drift van de drums ook aan dacht voor het intieme. Vrijdag 16 januari, Scheldethea- ter, Terneuzen, 20.00 uur. Zater dag 17 januari, De Mythe, Goes (uitv.) Aviv Quartet Israëlisch ensemble (Sergey Ostrovsky, Evgenia Epshstein, Shuli Waterman en Rachel Mer cer) is te gast bij Stichting Ka mermuziek Zeeland en speelt strijkkwartetten van Beethoven, Sjostakovitsj en Brahms. Vrijdag 16 januari, Zeeuwse Con certzaal, Middelburg, 20.00 uur. bum veelvuldig in Nederland en Duitsland, maar gaat ook naar Tur kije en bijvoorbeeld Mexico. „Er komen weer leuke zaken aan. Waarschijnlijk gaan we naar Brazi lië en spelen daar met lokale musi ci. Hopelijk kunnen we ook weer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20