Omzet disco's onder druk J PZC 8 en 9 29 Kinderjury kiest meisje in drijfzand tot Nieuwsfoto 2008 Al 156 verkeershufters op cursus Kan Europa om zichzelf lachen? RDAG 15 januari 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 12 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 k ALLE COLUMNS 4fM >1 h m www.pzc.nl/columns Verbeek, Jansen en Bosz weg bij Feyenoord WALCHEREN Zeeuwse jongeren kiezen steeds vaker voor festivalbezoek. door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - Discotheken moe ten alles uit de kast halen om be zoekers te trekken. Landelijk is de omzet in deze branche volgens het FoodService Instituut Nederland in 2008 met ruim 32 procent ge daald. Ook in Zeeland is het beeld niet florissant. Martin Heijt van La Mar in IJzen- dijke: „Ik besta al. twintig jaar, maar kan nu net zo goed stoppen. Het is diep triest. 32 procent om zetdaling? Eerder negentig!" De branche schat dat 16 procent van de omzetdaling aan het rook verbod te wijten is. Mike Witvliet kocht anderhalf jaar geleden De Steeg in Zierikzee. Het afgelopen jaar draaide hij net quitte, on danks forse inspanningen om de zaak aantrekkelijk te maken. Wit vliet: „Ik heb een rookruimte. Zo nu en dan verdwijnen alle rokers dat hok in. Je ziet dat klanten bin nenstappen, denken: 'Wat leeg hier', en weer verdwijnen." Tegenwoordig kiezen dans- en mu ziekliefhebbers steeds vaker voor het bezoeken van festivals. „Zeker als er één in de buurt is, zoals Con cert at Sea: of het nieuwjaarsevene ment in de Goese Zeelandhallen, merken we dat", zegt Erwin van der Linde van Club Four, De Zoom en Pinky's in Renesse. Het lukt hem nog aardig de loop erin te houden, maar sluit niet uit dat het zonder de negatieve ontwikke lingen veel meer had kunnen zijn. Club Midnight in Vlissingen is open van middernacht tot vijf uur. Eigenares Sarien Meijer: „We had den ingevoerd dat mensen tot twee uur gratis binnen mogen, maar we zien is dat ze zo lang mo gelijk in kroegen blijven hangen waar gerookt 'mag' worden. Pas om drie uur begint het te lopen." Als oorzaak voor de teruggelopen omzet wordt ook de verhoging van de kansspelbelasting genoemd (in juni 2008), waardoor minder verdiend wordt aan gokkasten, en de verhoging van accijns op bier. - -i JB 00D33CPC33Q33 reflsGoa&P DRACHTEN - Een meisje dat met vriendinnetjes aan het spelen was in Drach ten kwam vast te zitten in drijfzand en moest worden bevrijd door brand weerlieden. Dit is naar het oordeel van een kinderjury de winnende foto van de jaarlijkse fotoverkiezing Nieuwsfoto van het Jaar 2008. foto Maurice Hamming/persbureau Harm Meter den haag - Politiekorpsen hebben de afgelopen drie maanden 156 ver keershufters aangehouden die ver plicht een gedragscursus moeten volgen. De eerste gedragscursussen beginnen volgende maand. Het Centraal Bureau Rijvaardig heidsbewijzen verwacht dat eind dit jaar 1500 mensen de cursus om van hun agressieve rijstijl af te ko men, hebben gevolgd. De politie kan sinds 1 oktober vo rig jaar verkeersaso's naar de cur sus sturen, de zogeheten Educatie ve Maatregel Gedrag en verkeer (EMG). Bestuurders die de cursus niet willen volgen, raken hun rijbe wijs kwijt. Voor de kosten (774 eu ro) draaien de deelnemers zelf op. (Hém pagina 10: de verkeersaso moet s oppassen Ontdek de vele vroegboekvoordelen van de verschillende reisorganisaties zoals honderden euro's vroegboekkorting, gratis vakantieweken, gratis halfpension, i-oudervoordeel, extra kinderkortingen of autohuurvoordeel. Ca naar één van de 220 Globe Reisburo's ofwww.globereisburo.nl. gaat nét even verder WÊS^S^ÊIBÊÊtKÊÊmÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊtÊÊÊÊÊm Zeeland: 2, 3, 17 t/m 25; Binnenland: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Achter grond: 10; Meningen: 11; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 14; Strips: 15; sport: 29 t/m 33; Televisie: 34, 35; UitGids: 37 t/m 49. VI'.' www.pzc.nl Vandaag bij deze krant: UitGids Met ingang van vandaag treft u elke donderdag een UitGids bij uw krant aan. Een gids die u de weg wijst, als u er even uit wilt. Muziek, uit eten, tentoonstellingen, film, winkelen, grote en kleine evenementen; u vindt het allemaal overzichtelijk bij elkaar. Morgen bij deze krant: Auto Ook nieuw is de bijlage Auto, die voortaan elke vrijdag verschijnt. Daarin wordt ruim baan gegeven aan de nieuwste modellen, het laatste autonieuws en wetenswaardigheden over Zeeuwen en hun auto. Festivals zijn leuker dan discotheken reacties: 787 Kerncentrale moet in Nederlandse handen blijven Bieens 6% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1