Drie jaar wachten op Verbrugge-terminal Rotterdam Airport wil ook 'The Hague' in naam EXCURSIEREIZEN Zwitserland oostenrijk oostenrijk www.neemdebus.nl mm Zi Aanvalluh Zeeuw is beste reisadviseur €349.' berlijn wenen «SS»'- Vergunning en afspraak met Zeeland Seaports zijn in zicht. door Ben Jansen TERNEUZEN - Het duurt nog zeker drie jaar voordat in Vlissin- gen-Oost op een grootschalige ma nier containers kunnen worden overgeslagen. Zoveel tijd vergt het om de eerste fase Verbrugge Con tainer Terminal in bedrijf te krij gen. Deze VCT kan eerder gereed zijn dan de Westerschelde Contai ner Terminal (WCT). Directeur Martin Verbrugge van het overslagbedrijf Verbrugge Ter minal in Ter neuzen en Vlissingen heeft geleerd geduld te oefenen. „}e zou wel sneller willen gaan, maar dit soort projecten kost nu eenmaal tijd. We maken gelukkig wel vorderingen." Trots rolt hij een tekening uit, waarop de VCT tot in de kleinste details is uitge werkt. Dat geeft een veel serieuzer beeld dan de op een computer ver vaardigde artist's impression die Verbrugge tot voor kort steeds liet zien. De tekening vormt de basis voor de vergunningen die de pro vincie en havenschap Zeeland Seaports naar verwachting in maart zullen verlenen. „Een be langrijke stap", constateert Ver- brugge. Op een minstens zo belangrijke mijlpaal in de voorbereidingen voor de VCT moet nog langer wor den gewacht: de overeenkomst met het havenschap over de aan leg van de kade. Verbrugge: „Ik zou willen dat we daar vóór de zo mer uit zijn, maar ik denk dat het reëler is ervan uit te gaan dat het De plannen voor de Verbrugge Container Terminal (VCT) in Vlis- singen-Oost zijn uitgewerkt. De eerste fase laat toch nog zeker drie jaar op zich wachten. BERLIJN - Madleen Driessen, alias Miss Antje, wordt 'belaagd' door Chinese toeristen in Berlijn die wel een blokje kaas lusten. Het kaasmeisje staat tot 25 januari op de agrarische beurs International Green Week, waar de voed selindustrie en de land- en tuinbouwsector hun producten laten zien. foto Wolfgang Kumm/EPA Naamsverandering moet Den Haag en vliegveld impuls geven. rotterdam - Het vliegveld bij Rot terdam gaat in de loop van dit jaar mogelijk 'Rotterdam-The Hague Airport' heten. De Haagse wethou der Frits HufFnagel (WD, City- marketing) is hierover in gesprek met zijn Rotterdamse collega Mark Harbers (WD, Economie en Haven). Rotterdam Airport, het vroegere Zestienhoven, ligt precies tussen Den Haag en Rotterdam in. „Veer tig procent van de mensen die op Rotterdam Airport landen, heeft als eindbestemming Den Haag", zegt HufFnagel. Den Haag profi leert zich als internationale stad, en bij een internationale stad hoort toch echt een luchthaven, vindt HufFnagel. Bovendien levert de naamsverandering een grotere bekendheid in het buitenland op. Het idee is niet nieuw. Al in 1996 was er overleg over. Directeur Ro nald Wondolleck van de luchtha ven is 'uitermate positief over een naamsverandering. „Den Haag is een belangrijke stad." Er is volgens hem nog wel een ob stakel. De luchthaven moet sneller en beter bereikbaar worden met het openbaar vervoer. Wondolleck denkt aan een goede bus- of trein verbinding. „Dan kunnen we snel de letters op het dak schroeven." Bovendien hoopt Wondolleck dat hij het aantal bestemmingen met twintig procent kan uitbreiden. Hij denkt aan honderd steden als Zurich, Genève en Berlijn die be stuurlijk, politiek en zakelijk inte ressant zijn voor vooral zakenreizi gers. Nu richt Rotterdam Airport zich veel op locaties die een link hebben met de haven. na de zomervakantie pas zo ver is." Positief is in elk geval dat Zee land Seaports en Verbrugge in goe de sfeer aan die overeenkomst wer ken. De stekeligheden waarvan vroeger sprake was, zijn voorbij. Het is de bedoeling dat de VCT wordt geëexploiteerd door Euroga- te, het grootste overslagbedrijf van Europa en de vijfde van de wereld. De daadwerkelijke bouw van de terminal begint pas als Eurogate en Verbrugge verzekerd zijn van voldoende aanvoer van containers. „Deze economische crisis helpt na tuurlijk niet echt. Sommige reders hebben containerschepen opge legd. Maar anderen laten juist nu nieuwe schepen bouwen, omdat de prijzen bij de werven flink zijn gedaald." Ook in de voorbereidingen voor de WCT wordt een stap gezet. De aftrap voor een nieuw milieueffect- rapport komt morgen in twee Sta tencommissies. utrecht - René Jansen (44) uit Yerseke is dinsdagavond op de vakantiebeurs in Utrecht gekozen tot beste reisadviseur van Neder land. lansen is directeur van Holland In ternational Reisbureau René, met vestigingen in Goes, Yerseke en Roosendaal. De prijs is een initia tief van vakblad Reisbureau. De jury prees Jansen vooral om de manier waarop hij klanten enthou siast weet te maken en hen voor ziet van specifieke tips over hun bestemming. Jansen liet weten zeer verheugd te zijn over de onderscheiding en ziet het als de bekroning voor zijn werk in de reisbranche. In 2002 werd de prijs al eens gewonnen door een medewerkster van reisbu reau René. Het reisbureau is boven dien al vijf keer het beste van Zee land gebleken. Domeinnamen met .eu blijken zeer populair brussel - Domeinnamen met .eu zijn erg populair. Op 11 januari werd de drie miljoenste domein naam met .eu geregistreerd, maak te de Europese Commissie giste ren bekend. Binnen Europa is het eu-domein nu het vierde meest populaire internetdomein, op we reldniveau staat het. negende. Het populairst blijft .com. Deutsche Bank belandt diep in rode cijfers frankfurt - Deutsche Bank, de grootste bank van Duitsland, is vo rig jaar door de financiële crisis diep in de rode cijfers terechtgeko men. Dat maakte het concern giste ren bekend. De bank leed in de laatste drie maanden van 2008 een nettoverlies van ongeveer 4,8 mil jard euro. Over heel 2008 komt het verlies naar verwachting uit op 3,9 miljard euro. wm B va«vaf 12-daagse busreis 1 €899'" éét dan vaUaïdie Vertrek: 9 en 23 mei - 6 juni - 5 sep daagse rondreis verkort dagprogramma: dag 1: richting overnachtingshotel in het Frankenland dag 2: bezoek aan Bamberg, doorreis naar Salzkammergut dag 3: hele dag in schitterend Salzburg dag 4: dagtocht Salzkammergut: Mondsee, Wolfgangsee en Hallstatt dag 8: Stift van Melk en boottocht over de Wachau dag 6: hoogtepunt: Wenen met gids dag 7: prachtige stad Linz dag 8: via 3-stromenstad Passau richting Nürnberg dag 9: terugreis naar Nederland of ga mee met één van onze andere reizen 5-daagse busreis r vatiai Vertrek29 april -13 en 27 mei - 1 10 en 17 juni - 9 en 23 sep - 7 en 21 okt 1 Hoogtepunten: Brandenburger Tor. Rijksdag, Raadhuis. Checkpoint Charlie. Alexanderplatz, televisietoren. Slot CharlottenbuTg en KaDeWe. k Vertrek: 25 april - 9 en 23 mei - 6 en 13 1 juni -11 en 2S juli - 8 en 22 aug - 5 en 19 sep -3 en 17 okt Hoogtepunten: Passau, Wenen. Schloss Schönbrunn, Eisenstadt, Esterhazy, Weusiedlersee, Wachau, Stift van Melk, Klostemeuburg, Kahlenberg en Baden. Kijk vööf het tiitQebreide daqprogrdninia op Alle fei/err zijflihduiicf vervoer pér comfortabele t'oiiflrSjfcir, ervaren chauffeur, overnachtingen in j- of 4-sterren hotels (halfpenMon), "ulfgélsreid pxcursiepatckef (exclusief entreegelden), siadsfeéelc met gids en Pelikaan infonnüitehn-kje pzc Donderdag 15 januari 2009 13 Laat u onbezorgd verrassen door onze persoonlijke service, luxe touringcars en prachtige bestemmingen. Ga mee op ra's en geniet van uw vakantie zoals vakantie bedoeld is, dat is reizen met Pelikaan Reizen. verkort dagprogramma: dag 1naar ovemachtingshotel in Duitsland dag 2: korte rit naar de stad Bregenz dag 3; via Arlbergpas richting het mondaine Lech dag 4: bezoek aan Slot Neuschwanstein en naarGarmisch Partenkirchen dag 5: Innsbruck en naaT Wattens voor kristalwereld van Swarovski dag 6: vrije dag dag 1rondje Bodensee, verder naar Konstam bloemeneiland Mainau dag 8. route richting Duitsland dag 9helaas weer naaT huis Vertrek: 20 mei - 3 en 10 juni - 8 en 22 juli - 5 en 19 aug - 2 sep Pelikaan Excurslereizen Haveneind 2,4761 BZ Zevenbergen T 0168 - 329 633, F 0168 - 335 922 infb@pelikaanreizen.nl Vertrek: 25 april - 23 mei - 6 juni - n juli - 22 aug - 5 en 19 sep verkort dagprogramma: dag 1vertrek richting Zuid-Duitsland dag 2: prachtige route door Zwarte Woud naar Saas Almagell dag 3: 's middags bezoek Lötschental dag 4: imposante Rhónegletsjer, verder naar Brig per trein ckig Si: bezoek aan Val d'Hérens met de piramides van Euseigne en Lac des Dix dag 6: Zermatt en de Matterhom dag 7: vrije dag in Saas Almagell dag 8: facultatief: Lago Maggiore (Italië) dag 9: bezoek aan Montreux dag 10: Leukerbad Daubenmeer dag 11via La Gruyere naar Duitsland dag 12: de laatste dag van deze reis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13