Wüarom 'Het meeste mis ik mijn school' 'Enquête Fortisgate wordt doofpot' Verenigde Staten willen VN-missie in Somalië MINDERHOUD www.hz.nl JANUARI koos llyas voor Management, Economie en Recht PZC Woensdag 14 januari 2009 7 Een Palestiijns meisje loopt door het puin terwijl anderen kijken of ze nog iets kunnen redden uit de restanten van hun door oorlogsgeweld vernielde huis. foto Khaled Omar/AP 369,- EIGEN REPARATIE-ATELIERS JUWELIER Zuidstraat 66 Westdijkstraat 27 WESTKAPELLE ARNEMUIDEN Een jonge Palestijn (13) vertelt over zijn leven te midden van raketvuur. caza-stad - Walid Abu Zaid (13) is scholier en woont in Gaza-stad: „Eigenlijk ben ik alleen 's nachts bang. Als de explosies zo hard zijn en mijn broertje van elf ook bang wordt. Mijn vader komt dan altijd even bij ons, daarna vallen we' weer in slaap." „De eerste dag van de bombarde menten sloeg een raket net achter ons in. We waren met mijn oom op weg naar onze flat, maar kon den net op tijd omkeren. Overal was rook en het voelde als een aardbeving. Ik en mijn broertje rie pen om mijn vader, die in een an dere auto zat: 'Bel papa, bel papa'. Stukken steen kwamen op zijn au to maar hij raakte zelf gelukkig niet gewond." „We wonen in een flatgebouw op de achtste verdieping. In onze flat zitten geen Hamas-leden, dus ho pelijk worden wij niet gebombar deerd. We hebben geluk dat we zes uur per dag elektriciteit heb- 'Enkele uren per dag kunnen we naar buiten om eten te kopen' ben. Dan spelen mijn broertje en ik games op de laptop. Die andere uren zitten we bij elkaar, en kaar ten, schaken of praten we." „Enkele uren per dag kunnen we naar buiten om eten te kopen. Dan gaan we met onze vader mee. Verse groenten zijn er niet, maar honger hebben we ook niet. Het meeste mis ik mijn school, maar die is gebombardeerd." „Ik heb geen hekel aan Israëliërs, beide kanten moeten stoppen. Het is niet eerlijk dat kinderen sterven door dit conflict. Eigenlijk heb ik nog nooit met een Israëliër van mijn leeftijd gesproken. Dat ge beurt gewoon niet." Oppositie laakt regering België om haast achter onderzoeksrapport. door onze correspondent Pascale Thewissen brussel - De Belgische oppositie partijen hebben zware kritiek op de regering, die wil dat de parle mentaire enquêtecommissie die 'Fortisgate' onderzoekt, binnen twee maanden haar eindrapport klaar heeft. Het onderzoek wordt daarmee in de ogen van de opposi tie een doofpotoperatie. De enquêtecommissie moet na gaan of ex-premier Yves Leterme en oud-minister van Justitie }o Vandeurzen druk hebben uitgeoe fend op de rechtelijke macht om de verkoop van Fortis aan Paribas door te laten gaan. Naar de aanpak van de bankencrisis stellen experts een afzonderlijk, minder vergaand onderzoek in. Tot ongenoegen van de oppositie, die een allesomvat tend onderzoek eist. Ze vreest dat de gekozen aanpak erop is gericht Leterme van alle blaam te zuive ren en minister van Financiën, Reynders, uit de wind te houden. w OPEN DAG ("Management, Economie en Recht is een brede opleiding, ik kan nog ontdekken welke specialisatie ik het meest interessant vind. Personeelsmanagement spreekt mij nu erg aan. Onlangs bezochten we nog een bedrijf, waar we een leidinggevende en een medewerker interviewden, erg leerzaam! Een pluspunt van de HZ vind ik het multiculturele karakter. Iedere dag kom ik mensen uit verschillende culturen tegen. Ik leer er veel van en het zorgt voor een goede sfeer!" Kom naar de Open Dag en stel je eigen vragen! [fezes!, Hogeschool Zeeland new york - Vredestroepen van de Verenigde Naties (VN) moeten op termijn in Somalië de missie van de Afrikaanse Unie (AU) aflossen. De Verenigde Staten hebben een ontwerpresolutie met die strek king voorgelegd aan de Verenigde Naties. De ontwerpresolutie voorziet in een verlenging van de AU-missie met zes maanden. Ook roept de re solutie de lidstaten van de Afri kaanse Unie op de missie te ver sterken met ruim vijfduizend man. Na verloop van tijd zouden de activiteiten van de AU dan moeten worden overgenomen door een VN-vredesmissie. De VN-Veiligheidsraad moet een defi nitieve beslissing daarover voor 1 juni 2009 nemen. De VS en de AU dringen al maan denlang aan op een VN-vredesmis- sie voor Somalië, maar het valt niet mee om landen bereid te vin den daaraan mee te werken. Het Afrikaanse land bevindt zich op een cruciaal en bijzonder moeilijk punt in zijn geschiedenis. Eind december trad president Ab- dullahi Yusuf af omdat hij naar ei gen zeggen de controle over het grootste deel van het land had ver loren aan islamitische extremisten. Het Ethiopische leger dat de door de VN gesteunde regering be schermde droeg de verantwoorde lijkheid voor de veiligheidssituatie gisteren over aan een gecombineer de troepenmacht van het Somali sche leger en islamitische milities. De hulporganisatie Artsen zonder Grenzen meldde gisteren dat in centraal-Somalië deze week op nieuw gevechten zijn opgelaaid tussen het leger en islamitische re bellen. Tussen de 45.000 en 60.000 men sen zouden inmiddels op de vlucht zijn geslagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7