Bestand Gazastrook binnen handbereik BUSREIZEN KRAS E3E Oekraïne blokkeert volgens Russen hervatte gasstroom BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 15 cpm 8 ffi ii Woensdag 14 januari 2009 PZC vanaf v*naf Europa en het Midden-Oosten ontdekken? Dat doet u met KRAS.NL! Een brochure boordevol vakantie-ideeën. Zoals de busreizen en culturele rondreizen die u comfortabel de schatten van Europa laten zien. Trekt u er liever zelf op uit... het aanbod fly-drives en autorondreizen zal u verrassen! En... uiteraard tegen scherpe prijzen! Vraag onze gratis brochure aan of kijk op www.kras.nl! 5 dgn BERLIJN Vertrekdata: maandag van 2/2 t/m 26/10 Busreis met verblijf in het 4-sterren Van der Valk Berliner Ring Hotel op ca. 25 km van het centrum van Berlijn, incl. ontbijtbuffet. Excursies naar o.a. de Brandenburger Tor, de Reichstag, Schloss Charlottenburg en Pots dam. Prijs p.p. o.b.v. 2 personen. Zie www.kras.nl/24101 Zie www.kras.nl/35565 Vertrekdata: zaterdag van 16/5 t/m 5/9 Busreis naar Tirol! Inclusief verblijf in het oergezellige 3-sterren Gasthof Linde in Worgl, dagelijks ontbijt en diner en excursies naar o.a. Mariastein, Kufstein, de Achensee, Innsbruck, Rattenberg en de Hintertuxer gletsjer. Prijs p.p. o.b.v. 2 personen. Zie www.kras.nl/35502 Vertrekdata: div. za. van 25/4 t/m 24/10 Vanuit het 4-sterren Pentahotel Chemnitz, waar u verblijft o.b.v. halfpension, verkent u tijdens deze busreis het Duitse Ertsgebergte in hertogdom Saksen. Mooie excursies naar o.a. Leipzig, Meissen, Karlovy Vary, Dresden en Freiberg. Prijs p.p. o.b.v. 2 personen. Zie www.kras.nl/35507 10 dgn DE COSTA BRAVA Zie www.kras.nl/35523 Vertrekdata: div. vr. van 24/4 t/m 16/10 U kunt nu supervoordelig kennismaken met een groot aantal hoogtepunten van Italië! U ziet tijdens dezeTondreis óók Padua, Assisi en Pisa en verblijft in toeristenklasse hotels inclusief dagelijks ontbijt (diner mogelijk tegen toeslag). Prijs p.p. o.b.v. 2 personen. Zie www.kras.nl/35508 Vertrekdata: 20/4,18/5,1-15/6,14/9 en 5/10 Prachtige busreis naar de Spaanse badplaats Torremolinos, met verblijf in 4-sterren Hotel Cervantes incl. ontbijt en diner. Vrije dagen én uitstapjes naar o.a. Granada, Barcelona, Malaga, Sevilla, Gibraltar en Ronda. Prijs p.p. o.b.v. 2 personen. Zie www.kras.nl/35512 waarom zou je verder zoeken Vertrekdata: 14-28/3, 11-25/4, 3-10-17-24/10 Italië met een vleugje Frankrijk! Voor 49 p.p. boekt u het excursiepakket met San Remo, Monaco en het Ligurische achterland. U ver blijft in één van de badplaatsjes aan de Ligurische Kust. Incl. Italiaans ontbijtbuffet en 3-gangendiner. Prijs p.p. o.b.v. 2 personen. Vertrekdata: 29/5, 5/6, 25/9 en 9/10 Busreis naar de zonnige Spaanse kust incl. verblijf in het 3-sterren Hotel Monteplaya aan de boulevard van Malgrat de Man dagelijks ontbijt en diner en facultatief excursiepakket 59 p.p.) met Figueres, Montserrat en Barcelona. Prijs p.p. o.b.v. 2 personen. Onderhandelaar Israël naar Egypte voor cruciale besprekingen. JERUZALEM - Onderhandelaar Amos Gilad van het Israëlische mi nisterie van Defensie gaat morgen naar Egypte voor wat in Israël 'be slissende besprekingen over een bestand in de Gazastrook' worden genoemd. De reis van Gilad wordt gezien als een teken van vooruitgang in de besprekingen. De onderhandelaar had zijn trip de afgelopen dagen steeds uitgesteld, omdat de tijd er nog niet rijp voor zou zijn. Israëlische defensiemedewerkers zeggen dat het van het verloop van de besprekingen zal afhangen of Israël neigt tot een staakt-het- vuren of tot een escalatie van zijn offensief tegen Harnas. Vertegenwoordigers van de Pales tijnse Hamasbeweging spraken gis teren in Cairo met de Egyptische inlichtingendienst opnieuw over een voorstel voor een staakt-het-vuren met Israël. De Ha- masdelegatie blijft officieel op het standpunt staan dat er pas een be stand gesloten kan worden als Is raël zich terugtrekt uit Gaza. Israël houdt op zijn beurt vol dat het zich pas uit Gaza zal terugtrek ken als de raketbeschietingen van Harnas ophouden en er geen wa pens meer over de Egyptische grens worden gesmokkeld. Er wer den gisteren zo'n vijftien raketten op Israël afgevuurd. Europees Commissaris voor ont wikkeling en internationale hulp Louis Michel noemde het gisteren in Brussel 'evident dat Israël de in ternationale mensenrechten niet eerbiedigt' in Gaza. Hij baseerde Terwijl Israëlische militairen gis- teren verder oprukten in Ga- za-stad besloot het ministerie van Defensie morgen een onder handelaar naar Egypte te sturen. zich bij die uitspraak naar eigen zeggen op .verslagen van deskundi gen, het aantal burgerslachtoffers en de moeite die het kost om hu manitaire hulp te leveren aan men sen die deze nodig hebben. Inmiddels zijn Israëlische grond troepen verder in Gaza-stad bin nengedrongen. Gisteren werd zwaar gevochten in de straten van Tel Hawwa, een dichtbevolkte wijk aan de zuidoostrand van Ga za-stad. Volgens Palestijnse hulp verleners zijn bij gevechten ver spreid over Gaza al 21 doden geval len. Israël liet doorschemeren dat dat getal wel eens hoger zou kun nen uitvallen. Volgens de ziekenhuizen in Gaza zijn sinds 27 december meer dan negenhonderd Palestijnen gedood, van wie ongeveer de helft burgers. Aan Israëlische kant zijn in totaal dertien doden gevallen, waaron der tien militairen. Van die militai ren kwamen er vier om door Israë lische kogels. Slowakije bereidt opstarten van oude kernreactor voor. MOSKOU - Het Russische gasbedrijf Gazprom zegt dat Oekraïne de stroom van Russisch gas naar Euro pa blokkeert. Rusland is gisteren weer begonnen gas naar Europa te pompen via Oekraïne, maar dat land houdt het tegen, zei de onder directeur van Gazprom. In Oekraïne zijn waarnemers van de Europese Unie gestationeerd om te controleren of het gas inder daad naar Europa gaat en niet on derweg wordt afgetapt. Het zou volgens de deskundigen minstens een dag duren voor het gas de Eu ropese klanten bereikt. Maar de waarnemers hebben van de Rus sen geen volledige toegang gekre gen tot controlekamers en kunnen zo niet bepalen of aan de leverin gen wordt voldaan. De Oekraïense president Viktor loesjtsjenko beschuldigde Rusland ervan het gasgeschil te misbruiken om zich meester te maken van de 37.000 kilometer aan pijpleiding in Oekraïne. Oekraïne ontkent gas voor zichzelf te hebben afgetapt, maar zegt een klein deel van het Russische gas nodig te hebben om zijn pompinstallaties te laten draaien. De gasruzie tussen Rus land en Oekraïne brengt Polen er toe plannen voor de bouw van zijn eerste kerncentrales versneld uit te voeren. Dat heeft premier Donald Tusk gisteren meegedeeld. Tusk verwacht dat de kerncentra les in 2020 in bedrijf zijn. Om min der afhankelijk te zijn van Rus sisch aardgas zal Polen een opslag systeem voor vloeibaar gas opzet ten en een gashaven aanleggen. Slowakije heeft voorbereidingen getroffen om een verouderde kern reactor weer op te starten, mocht door de ruzie de gasaanvoer stok ken. De Europese Unie heeft met stappen gedreigd als Slowakije de kernreactor weer opstart. Het stil leggen was voorwaarde voor de toetreding van het land tot de EU. Droombaan: lummelen op een tropisch eiland SYDNEY - De Australische staat Queensland biedt een droombaan aan: voor ruim 10.000 euro per maand en een luxeappartement zes maanden op een tropisch ei land de boel in de gaten houden. De functieomschrijving: wandelen over de stranden, snorkelen in zee en het bijhouden van een blog op internet over het eiland. De baan is bedoeld als toeristische reclame campagne voor Queensland. Opmerkelijke winnaar Amerikaanse loterij JUNEAU - Een Amerikaanse loterij ten bate van verkrachtingsslachtof fers leverde een opmerkelijke win naar op. De hoofdprijs van een half miljoen dollar (ongeveer 373.000 euro) ging naar een man die in 1993 en 2000 veroordeeld is voor seksueel misbruik van min derjarigen. Volgens lokale media wil hij het geld uitgeven aan 'een huis, God en goede doelen'. Tientallen Hongaren doodgevroren BOEDAPEST - Zeker veertig Honga ren zijn de afgelopen tijd omgeko men door de vrieskou. Dit maakte het ministerie van Sociale Zaken van Hongarije bekend. Een kwart van de slachtoffers was dakloos, maar de meesten, vooral armen en gehandicapten, vonden thuis de dood. Door het gasconflict tussen Rusland en Oekraïne kreeg Honga rije geen aardgas, waardoor verwar mingen het niet deden. Gabon eert president met 'gouden' postzegel LIBREVILLE - De posterijen in het Afrikaanse land Gabon hebben zes duizend postzegels uitgegeven met daarop de in 22-karaats goud gegra veerde naam van president Omar Bongo Ondfmba, een voormalige postbode. De zegels zijn onderdeel van een collectie van in totaal 37.000 postzegels voor verzame laars. Ze hebben een waarde van 75 eurocent tot 7,50 euro. Belg verkrachtte jaren zwakbegaafde zoon HASSELT - Een Belgische man heeft zijn zwakbegaafde en schizofrene zoon ruim zes jaar lang aangerand en verkracht. Een rechtbank in de stad Hasselt veroordeelde de 70-ja- rige man gisteren tot een voor waardelijke celstraf van twaalf maanden. Ook moet hij zich laten behandelen. De jongen durfde niets te zeggen, omdat hij bang was dat zijn vader hem dan in de steek zou laten. Celstraf voor mislukte zelfmoordpoging SANTANDER - De rechtbank in de Spaanse stad Santander heeft giste ren een man veroordeeld tot tien maanden cel voor een mislukte zelfmoordpoging. De man probeer de zichzelf van het leven te bero ven door met propaangas een ex plosie te veroorzaken in zijn wo ning. Hierdoor bracht hij het leven van zijn buren in gevaar. De man liep zelf brandwonden op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6