er maar ruimte is' niet voor de antikraker Groen Rijk Middelburg voert controles uit in cafés en restaurants j Veere tegen eigen bijdrage voor vervoer naar speciaal onderwijs Vrijspraak voor Middelburger PZC Woensdag 14 januari 2009 19 i■NtfNHfc Ko de Kok aan het werk in zijn atelier „Ik vind het knus wonen in het ROC-gebouw." omdat hij maar weinig hoeft: te be talen voor veel ruimte. Toch is er ook kritiek op deze ma nier van wonen. Het Juridisch Lo ket vindt het uitbuiting van leeg stand. Antikraak wonen is name lijk niet hetzelfde als een tijdelijk huurcontract. Bij een tijdelijk con tract gaat het om een directe over eenkomst tussen de eigenaar van het pand en de huurder. De huur der weet waar hij aan toe is en wordt beschermd door het huur recht. Bij antikraak wonen ligt dit anders. De.bureaus die de panden beheren zijn particulier en gaan geen huurcontract aan met de be woners. Iemand die antikraak woont betaalt geen huur. Hij be taalt alleen een bijdrage aan servi ce- en administratiekosten. Die ligt rond de honderd euro per maand. Dit houdt in dat de bewo ner ook geen huurrechten heeft. Een ander punt van kritiek van het Juridisch Loket is dat de bu- Kermis Vlissingen krijgt extra ruimte VLISSINGEN - De kermis in Vlissin gen krijgt meer ruimte. Door een groter deel van de binnenstad bij de kermis te betrekken, komen be zoekers verder en zien ze ook het gebied rond de Fonteyne, hoopt de gemeente. Daarom mogen ker misexploitanten ook op de Spui straat en de Oude Markt staan. De kermis duurt van 17 tot en met 26 juli, de na-kermis van 29 juli tot en met 11 augustus. De uitbreiding is een proef Om die te laten sla gen doet de gemeente extra moei te goede attracties aan te trekken. Inwoner uit Kapelle wint 50.000 euro KAPELLE - Een nog onbekende in woner uit Kapelle heeft een be drag van 50.000 euro gewonnen in de Nederlandse Staatsloterij bij de trekking van 10 januari dit jaar. Het winnende lot werd verkocht door boekhandel Lectori in Kapel le. Dat meldt de Nederlandse Staatsloterij. De winnaar heeft zich nog niet ge meld, zegt de organisatie. Het is de eerste keer dat een derge lijk grote prijs van de Nederlandse Staatsloterij is gevallen bij boek handel Lectori. door Theo Ciele MIDDELBURG - De komende vier maanden voert de gemeente Mid delburg steeksproefsgewijs contro les uit in de horeca, zowel in cafés en restaurants. Met de controles wil de gemeente bereiken dat de overlast afneemt en de veiligheid toeneemt. De controleurs concentreren zich wat cafés betreft op de binnen stad. Restaurants worden door heel de gemeente bezocht Elke week gaan de controleurs een paar keer op pad waarbij ze meer dere horecagelegenheden tijdens openingsuren bezoeken. De na druk bij de controles ligt op nale ving van geluidsnormen, de open bare orde, drank- en horecawetge- ving, de wet op de kansspelen en de brandveiligheid. Niet alleen ambtenaren van de gemeente zijn bij de operatie betrokken. Mede werkers van de Voedsel en Waren Autoriteit en de brandweer kun nen de ambtenaren vergezellen. Controle bij cafés gebeurt onaange kondigd. Restaurants worden wel vooraf gewaarschuwd en worden aan het eind van de middag of het begin van de avond bezocht. door Maurits Sep DOMBURG - Ouders van Veerse kin deren die naar het speciaal basison derwijs moeten, hoeven mogelijk toch geen eigen bijdrage van ruim vierhonderd euro te betalen. De ge meenteraad blijkt in grote meer derheid tegen die eigen bijdrage. Deze ouders hebben vaak geen an dere keuze en moeten hun kinde ren dus ver laten reizen naar die speciale school (Het Springtij in Middelburg of Eben Haezer in Ka pelle). Dan is het niet eerlijk ze ook nog eens extra te laten beta len, vindt de raad. Ook al niet om dat ze dat volgens de raad lang niet altijd financieel aan kunnen. Het voorstel van het college van B en W om net als in andere ge meenten zo'n eigen bijdrage in te voeren, is gisteravond door de commissie maatschappelijke ont wikkeling afgeschoten. Wethouder Jaap Melse - die de eerstverant woordelijke wethouder Wim van Tatenhove moest vervangen om dat die ziek was - kreeg het stuk te rug en moet met zijn collega-wet houders opnieuw in overleg. De eigen bijdrage komt neer op een bedrag van 417,50 euro per jaar per kind. Moeten meerdere kinderen uit één gezin naar het speciaal onderwijs, dan hoeven de ouders voor maximaal twee kinde ren te betalen. De eigen bijdrage wordt ook alleen gevraagd van ouders die meer dan 22.050 euro per jaar verdienen. Melse zegde bo vendien toe dat de gemeente in noodgevallen zal afwijken van die regels, maar de raad vond dat on voldoende. foto Willem Mieras reaus hun huurders vaak voorhou den dat ook als zij meer betalen dan alleen de service- en admini stratiekosten, ze nog steeds geen huurbescherming hebben. Het is voor de bureaus makkelijker als hun huurders niet beschermd wor den door het huurrecht. Ze kun nen hen er dan uitzetten wanneer dat uitkomt en zonder aankondi ging het pand van de bewoners be treden. Twee dingen die in het huurrecht verboden zijn. MIDDELBURG - Een 34-jarige Mid delburger is vrijgesproken van mis handeling van zijn vriendin. De man zou, volgens de aanklacht, vo rig jaar maart bij zwembad De Roompot bij Kamperland haar mishandeld hebben. Dat zou ge beurd zijn in aanwezigheid van hun kinderen. Voor die mishande ling is echter geen enkel bewijs ge vonden, aldus raadsman E. Smit. „Ze zijn zeventig seconden buiten beeld van de camera's geweest. En niets wijst erop dat er gedurende die tijd iets bijzonders is gebeurd." De raadsman is erg blij met de vrij spraak door de Middelburgse poli tierechter. Aangezien de officier van justitie aankondigde niet in hoger beroep te gaan, is die vrij spraak definitief; aldus de raads- Feest Jeugdraad Veere voor eenjarig bestaan SEROOSKERKE - De jeugdraad Veere viert het eenjarig bestaan met een groot feest voor de eigen achterban: de jeugd van Veere van 14 tot en met 23 jaar. Het wordt vrijdag 30 januari gevierd in De Zandput in Serooskerke. Er wordt opgetreden door DJ Funk's en D) Baath. Het feest duurt van 20.00 tot 01.00 uur. Het thema van de avond is Black White. Entree is gratis. Om het voor jongeren ge makkelijker te maken naar het feest te komen, rijden er bussen langs de meeste dorpen. GroenRijk Middelburg Mortiere Boulevard 2 0118-470400 www.groenrijk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63