Ook amateurclubs overwinteren tegenwoordig in Zuid-Europa Zeeuwse ATB Cup krijgt nieuwe winnaars Toppers genomineerd voor sportverkiezing Andere opzet bekertoernooi amateurs Koplopers zonder problemen naar zege in Zierikzee j;PZC Woensdag 14 januari 2009 33 Edzard van Ewijk (613) wordt waarschijnlijk opgevolgd door Robbert Vleugel (610). foto Camile Schelstraete Lavrijssen en Vleugel in laatste race favoriet voor de eindzege. door Wim de Vos westenschouwen - Nog één keer dit winterseizoen komen de moun- tainbikers aan de start voor een wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup. Zaterdag wordt in de bos- wachterij van Westerschouwen de laatste wedstrijd gehouden. Daar na worden de winnaars in de ver schillende categorieën gehuldigd. De organisatie van deze Forest Hill MTB-wedstrijd is in handen van de Zeeuwse mountainbikevereni ging X-Treme en is er één uit een behoorlijke reeks evenementen die dit jaar worden georganiseerd. Al voordat zaterdag de laatste wed strijd begint, is duidelijke dat zo wel bij de mannen als bij de vrou wen een andere winnaar dan vo rig jaar met de eindzege naar huis gaat. Al vroeg dit seizoen werd de spanning bij de senioren geheel weggenomen door een valpartij van Edzard van Ewijk. De coureur uit Wolphaartsdijk raakte zwaar geblesseerd aan de schouder en moest worden geopereerd. Het sei zoen was voor hem meteen voor bij. De eindoverwinning zal naar alle waarschijnlijkheid nu terecht komen bij Robbert Vleugel uit We- meldinge. Hij durfde vanaf het be gin van het seizoen de strijd met Van Ewijk aan te gaan en eindigde telkens voorin. Bij de vrouwen moest de winna res van de laatste paar jaar, Chris tel Janssen, enkele malen verstek laten gaan waardoor zij niet aan voldoende wedstrijden komt om voor een plaats in het eindklasse ment in aanmerking te komen. Hiervoor dient aan minimaal ze ven van de in totaal negen wed strijden te worden deel genomen. De jonge Birgit Lavrijssen uit Ka- pelle gaat nu aan de leiding en de verwachting is dat zij voldoende punten heeft: gescoord om de eer ste plaats vast te houden. Zaterdag zal er op het clubpar koers van X-Treme om 12.30 uur worden gestart met de jeugd. Om 14.00 uur is het dan de beurt aan de veteranen, terwijl de senioren en de vrouwen vanaf 15.15 uur gaan strijden om de allerlaatste punten van dit seizoen. De Zeeuwse ATB Cup krijgt twee nieuwe eindwinnaars. De titelver dedigers Edzard van Ewijk en Christel Janssen komen er niet meer voor in aanmerking. Trainingskampen kosten tussen 300 en 700 euro per speler. door Hans Leber den haag - In navolging van de clubs uit het betaalde voetbal, ver plaatsen de laatste jaren ook steeds meer amateurclubs hun se lectie gedurende een week in de winter naar het buitenland. Trai nen en ontspannen in zomerse omstandigheden, in plaats van de gebruikelijke rondjes op het eigen gure sportcomplex... het trekt nog al. Portugal, Spanje en Turkije zijn de populairste bestemmingen. Voetbalvelden liggen er doorgaans als biljartlakens bij. Amateurs uit de vijfde klasse kunnen zomaar op hetzelfde sportcomplex trainen en spelen als Ajax, PSV of Volen- dam. „We hadden dit jaar een vijfdeklas- ser uit Arnhem op hetzelfde veld als Ajax staan. Dan kijken ze raar op ja, maar qua voorzieningen ma ken we geen onderscheid", zegt di recteur Tim van Ammelrooy van het bedrijf trainingskampen.nl. Hij verzorgde dit jaar de buiten landse reis voor veertig Nederland se amateurclubs. En voor een aan tal profclubs. Hoofd- en eersteklassers ontmoeten elkaar al in de poulefase. middelburg - Het bekertoernooi voor de amateurclubs van de KN VB krijgt komend seizoen een an dere opzet. Clubs uit de hoofdklas sen en eerste klassen worden in de poulewedstrijden tegen elkaar in gedeeld. Het bestuur amateurvoetbal stem de hier maandagavond mee in. De 84 hoofdklassers en 132 eersteklas sers worden ingedeeld in 54 pou les van vier teams. Teams uit ver- lands kampioen bandstoten derde klasse, Tommy Staal won vele jeugdlopen, werd vijfde op het NK duatlon voor de jeugd en werd Zeeuws jeugd-crosskampioen, Iman Padmos had veel succes bij het springen op de minitrampoli- ne en handballer Merijn de Vos greep met long Oranje net naast deelname aan het NK. Bij de teams zijn de voetbalclub Duive- Voor 60 andere clubs regelde Van Ammelrooy iets in Nederland. „Het aantal buitenlandse reizen verdubbelt ieder jaar. De prijzen worden steeds toegankelijker (tus sen de 300 en 700 euro per per soon, red.) en vaak betalen de spe lers zelf een stukje mee. Ze probe ren vaak geld via sponsors en ac ties bij elkaar te krijgen, te sparen als team. En heel veel clubs organi seren het zelf" Door een wat kariger hotel te ac cepteren, met iets minder copieu ze maaltijden, en door de vliegtax op de Nederlandse vliegvelden te 'We hadden dit jaar een vijfdeklasser uit Arnhem op hetzelfde veld als Ajax staan' mijden, maken veel clubs een Zuid-Europese bestemming be reikbaar. Van Ammerlrooy, die zelfbij vier deklasser Groot-Ammers speelt, weet dat veel clubs de trainings kampen gebruiken om spelers aan te trekken. „Dan wordt het meege nomen in het pakket randvoor waarden, naast de selectiediners mét vrouwen, de kleding, de con sumpties en de reiskosten." schillende districten kunnen bij el kaar-worden ingedeeld. Het stre ven hierbij is clubs die bij elkaar in de competitie zijn ingedeeld niet tegen elkaar te laten uitkomen. De nummers 1 en 2 gaan door naar de knock-outfase van het eigen dis trict. De belangrijkste overweging om tot deze wijziging te komen, is dat veel clubs de bekerwedstrijden in augustus gebruiken als oefenwed strijden en dan graag tegen gelijk waardige tegenstanders spelen. Bo vendien sneuvelden in voorgaan de jaren veel sterk geachte vereni gingen, terwijl in de nieuwe opzet land en SKNWK genomineerd, het vrouwenvolleybalteam Forza, de D-jongens van atletiekclub Del ta Sport, het jeugd-tafeltennisteam van Scaldina en het kartteam Two Millis. De organisatoren van het menevenement van de Schouwse Ruiters, de verschillende onderde len van de Kustmarathon en de Wiellerronde van Zierikzee ma ken kans op de organisatieprijs. Van Ammelrooy bivakkeert mo menteel zelf in Portugal. Het is er 18 graden en de zon schijnt. „Er wonen hier ook veel BN'ers. Peter Boeve was als trainer van Be Quick '28 uit Zwolle in de buurt van Vale do Lobo, en daar woont Ronald Koeman. Die kwam dus even naar de wedstrijd van zijn oud Ajax-ploeggenoot kijken." Waar de ene club tijdens met drank overgoten avondjes de neu zen dezelfde kant op denkt te krij gen, richt de andere zich met se rieuze trainingen en wedstrijden op het nieuwe seizoen. Tegenstan ders zijn makkelijk te vinden. „De Nederlanders spelen tegen el kaar, maar lokale clubs uit Portu gal, Spanje of Turkije bellen ons al in september of ze begin januari nog een wedstrijdje tegen een Ne derlandse ploeg kunnen spelen." Het hoge aantal Nederlandse clubs zorgt er niet voor dat de be reidheid van plaatselijke clubs om oefenwedstrijden te spelen af neemt. Van Ammelrooy: „Het Ne derlandse voetbal staat nog steeds hoog aangeschreven. Ze begrijpen alleen niet dat bij ons amateur clubs het geld hebben om zo'n reis te maken. Maar ja, de eerste weken van januari zijn er geen toe risten, dus zijn de accommodaties goedkoper." de helft van de hoofd- en eerste klassers doorstroomt daar de knock-outfase. De districten zijn vrij bij het maken van de poule-in deling voor de lagere klassen. In deze poules gaat uitsluitend de winnaar door naar de knock-outfa se Het streven is wel om zoveel mogelijk clubs van hetzelfde ni veau bij elkaar in te delen. Komend seizoen gaat de bekercom petitie voor hooftl- en eersteklas sers van start in het weekeinde van zaterdag 22 en zondag 23 au gustus. Het staat de districten vrij voor de poulewedstrijden in het district andere data vast te stellen. zierikzee - In de zestiende ronde van de interne Zierikzeese schaak- competitie werden acht partijen gespeeld. De drie toppers, Bas van de Graaf, Hans Aangeenbrug en Martin Krij ger, kwamen alledrie met groot voordeel uit de opening en kon den de partij makkelijk uitspelen. Piet de Vreede speelde een uitste kende partij tegen Marco Vieveen. Met de zwarte stukken bezorgde De Vreede zijn opponent onover komelijke problemen. Het tweede team van Zierikzee be haalde een 3-1-zege op Middelburg 3. Tegenover een verliespartij van Aat Brakel stonden zeges van Her man Jukkenekke, Peter de Vrieze en John van Dalsen. Het team is koploper in de 2e klasse A, met 5 punten voorsprong op nummer twee Souburg 4. Het derde team ging met dezelfde cijfers onderuit bij de sterke koploper Vlissingen 1. Indrukwekkende lijst met vrouwen voor titel Schouwse sportster. zierikzee - De organisatie van de Schouwse sportverkiezingen heeft de genomineerden voor de titels sportman, sportvrouw, sportploeg en sportevenement van 2008 be kendgemaakt. De winnaars wor den op 14 februari gekozen. v Voor de drie eerstgenoemde titels zijn zes kandidaten genomineerd. Voor het evenement van 2008 zijn drie nominaties. Bij de vrouwen zijn ijzersterke sportsters genomi neerd. Op de lijst staan tennisster Lesley Kerkhove, voetbalster Petra Dugardein, de atletes Marlies Jon- gerius en Hermien Roggeband, turnster Cassandra Somers en zwemster Romy Hoogendijk. Kerk hove werd het afgelopen jaar on der meer Nederlands jeugdkam pioene indoor, Europees kampioe ne dubbelspel jeugd en haalde de laatste zestien op het jeugdtoer- nooi van Roland Garros. Petra Dugardein staat met haar ploeg Willem II aan kop van de eredivisie en is reservekeepster van het Nederlands elftal. Marlies longerius verraste vorig jaar met het brons op het NK marathon in Eindhoven. Hermien Roggeband vierde successen op de sprintnum mers op het NK voor 45-plussers. Cassandra Somers won verschillen de springtoernooien en werd twee de met het B-team op het NK- groepsspringen. Romy Hoogendijk- greep vele Zeeuwse titels, verbeter de verschillende Zeeuwse records en presteerde ook sterk op het NK. Bij de mannen zwom Simon Eden- burg naar tal van fraaie tijden en klasseringen. Rick Jendrust blonk uit op het WK surfen voor de jeugd, Bert de Ruiter werd Neder Marlies Jongerius is een van de zes genomineerden voor de titel Schouwse sportvrouw van 2008. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57