strijd tegen gemeentefusie Voorleesfeesties voor Twijnstra Gudde zoekt architect peuters m bibliotheken voor meuw theater Middelburg s PZC Woensdag 14 januari 2009 19 Maatschappelijke/culturele organisaties als stichting Podium dringen aan op gemeentelijke fusie, illustratie Rolant Quist/Mechteld Jansen/Dirk-Jan Cjeltema burch-haamstede - De Schou- wen-Duivelandse bibliotheken ha ken vanaf maandag in op de Natio nale Voorleesdagen door het orga niseren van peuterfeestjes. De kleintjes kunnen daar met hun ouders luisteren naar het verhaal Anton kan toveren, dat dit keer als prentenboek van het jaar de rode draad vormt van de Voorleesda gen. De voorlezers maken daarbij gebruik van een voorleeskastje. De dagen beginnen officieel vol gende week woensdag, maar de bieb in Bruinisse begint maandag al met een vertelvoorstelling. Die is van 10 tot 11 uur. De bibliotheek in Zierikzee volgt donderdag 22 ja nuari tussen 11 en 12 uur en die in Burgh-Haamstede op woensdag 28 januari van 14.30 tot 15.30 uur. Tijdens de Voorleesdagen wordt ook op veel scholen extra aan dacht besteed aan voorlezen. door Theo Giele middelburg - Het adviesbureau Ifvijnstra Gudde zal de bouw van het nieuwe theater in Middelburg begeleiden. Burgemeester en wet houder hebben gisteren besloten de opdracht aan het Amersfoortse bureau te gunnen. Eerste taak die de mensen van Twijnstra Gudde wacht is het doorlichten van de plannen. Zij bekijken of het pro gramma van eisen, zoals dat jaren geleden werd opgesteld voor de schouwburg die aan de Zuidsingel zou worden gebouwd, nog klopt. Door problemen met de bouwput ging dat project niet door. De schouwburg wordt nu gebouwd aan het Molenwater op de plaats waar tot voor kort Miniatuur Wal cheren was gevestigd. Tweede opdracht aan TWijnstra Gudde is het begeleiden van de zoektocht naar een architect voor de schouwburg en het omringen de Molenwaterpark. Het ontwer pen van de schouwburg moet Eu ropees worden aanbesteed. Informatiemiddag over gevolgen van whiplash ZIERIKZEE - Het Whiplash Informa tiecentrum Europa (WIE) uit Steenbergen houdt dinsdag 27 ja nuari een informatiemiddag over deze kwaal. Dat gebeurt van 13.00 tot 15.00 uur in het Rode Kruisziekenhuis in Zie rikzee. Het WIE bestaat uit whip- lashpatiënten. Zij geven informa tie over aansprakelijkheid, rechtsre gels, behandeling en Arbo. Kort om: alle problemen waarmee een whiplashpatiënt wordt geconfron teerd. www.whiplash-info.eu Westhoekzangers geven winterconcert noordwelle - Een winters con cert met Russische liederen wordt zondagmiddag gegeven in de Cor- neliuskerk van Noordwelle. Maar mannenkoor De Westhoek zangers brengt die middag ook werken van Schubert, Mozart en Brahms. Voor de musicale inter mezzi zorgen Jolanda Kloet op dwarsfluit en de dirigente Elvira Vos op piano. Het concert begint om 15.00 uur en duurt ongeveer anderhalf uur. De toegang is gratis en in de pauze is er een glaasje Glühwein of frisdrank. Vogels spotten tijdens Tureluur-excursie serooskerke - Staatsbosbeheer verzorgt zondag een excursie in de nieuwe natuur van Tureluur. Een plek waar duizenden ganzen, een den en kustvogels neerstrijken om te eten en te rusten. Vanaf de hoger gelegen randen van het gebied is dat heel goed te bekijken. Deelnemers aan de ex cursie wordt geadviseerd een verre kijker mee te nemen en laarzen aan te trekken. De tocht gaat om 13.30 uur van start vanaf het par keerterrein bij Inlaagweg en Hoos- jesweg. Info: 0900-2020233. Cursus Peuter in Zicht begint week eerder ZIERIKZEE - De cursus Peuter in Zicht voor ouders van kleine kin deren begint een week vroeger dan aanvankelijk de bedoeling was. De eerste avond van de reeks, georganiseerd door zorgorganisa tie Allévo, vindt nu plaats op woensdag 21 januari. De cursus vindt plaats in het wijk- gebouw van Allévo aan de Greve- lingenstraat in Zierikzee en duurt zes woensdagavonden. De kosten bedragen 20 euro per persoon of 30 euro per ouderpaar. Aanmel den kan via 0113-249111. BIJ NADER ZIERIKZEE - De nieuwe formatie Zy- deGoNutz geeft zondag een dè- buutoptreden in café De Biet aan de Nieuwe Haven in Zierikzee. In tegenstelling tot een eerder be richt, betreft het geen avondoptre den, maar begint het concert zal om 16.30 uur. ZydeGoNutz wordt gevormd door Wolfert Jumelet, Ad van Emme rik, Sam Murray en David van Dinther. De groep brengt dansbare muziek met invloeden van zydeco, cajun, blues en Ierse folk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49