Soepeler winterkamperen bepleit 25 r£j\j 17 18 en 19 Zwijntjes hoeven niet te vrezen voor hun leven Zwijntjes Plan belasting op pleziervaart valt verkeerd bij eigenaren Goedereede voert eenzame strijd tegen gemeentefusie Woensdag 14 januari 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Nu alleen toegestaan op reguliere campings met verwarmd sanitair. door Piet Kleemans zierikzee - Winterkamperen moet overal kunnen. Dat is - vrij ver taald - de boodschap van de Schouwen-Duivelandse politiek aan het adres van het eilandelijke college van burgemeester en wet houders. Winterkamperen mag momenteel alleen op reguliere campings mits die beschikken over een verwarmd sanitairge- bouw. In de gemeentelijke nota kamperen, geënt op het Omge vingsplan Zeeland, is daar bewust voor gekozen. Winterkamperen op niet-reguliere kampeerterrei nen (mini-campings, landschaps campings) leidt tot ongewenste in tensivering van recreatie in het lan delijk gebied. -Cruciaal daarbij is volgens wethou der recreatie Ad Verseput de land schappelijke inpassing. Her en der caravans op winters kale erven is, zo wordt geredeneerd, geen ge zicht. „Het provinciaal omgevings plan is wat dat betreft voor ons lei dend." Vooralsnog houdt het colle ge vast aan het alleen op reguliere campings onder voorwaarden toe staan van winterkamperen. De po litiek zou dat graag anders zien. Vanuit alle fracties klinkt de roep om versoepeling. Het CDA is voorzichtig. Woord voerder Bea Flach: „Ik zou me voor kunnen stellen dat winter ly Op Schouwen-Duiveland klinkt raadsbreed de roep om versoepe ling van de regels voor het win terkamperen. Dat mag nu alleen op reguliere campings. kamperen bijvoorbeeld rond de st- rao-feesten vrij wordt gegeven." Wat SGP'er Cees van den Berge be treft mag een stapje verder wor den gegaan. „De gemeente moet het gewoon helemaal vrijgeven. Een vergelijkbaar geluid komt van de WD bij monde van Henk Coo- mans. „Het is geen goede zaak dat winterkamperen alleen bij regulie re campings mag. Mits goed land schappelijk ingepast moet het op meer bedrijven kunnen." Ook Leefbaar Schouwen-Duive land (LSD), Alert!, PvdA, Groen- Links en CU pleiten voor versoepe ling van de regels. Het college staat daar volgens wethouder Verseput op zich niet onwelwillende tegen over. „Maar normaals, de land schappelijke inpasbaarheid is heel belangrijk. Het provinciaal omge vingsplan is leidend. Verseput voegt daar aan toe dat hij niet het risico wil lopen dat hij de politiek en de recreatieonderne mers dingen gaat beloven die ver volgens niet waargemaakt kunnen worden omdat de provincie er een streep door haalt. ..Ik wil eerst pra ten met de fracties en met de pro vincie. Camping Duinoord in Westenschouwen is één van de campings die 's winters gewoon doordraaien. foto Dirk-Jan Cjeltema door Raymond de Frel craszode - De gedumpte hang buikzwijntjes Jip en Janneke wor den niet afgemaakt. De Algemene Inspectiedienst (AID) laat het kop peltje ongemoeid. De vlak voor Kerstmis in natuurgebied De Braakman achtergelaten zwijnen werden zondag afgeleverd bij zorg boerderij De Hosvazze in buurt schap Graszode bij Lewedorp. Ze waren sinds oudejaarsdag spoor loos. Volgens Melanie Rooze van De Hosvazze bracht Rick van Gef- fen van de Stichting Dierenambu lance Zeeuws-Vlaanderen ze naar de zorgboerderij, maar die ontkent dat. Hij vreest dat alle publiciteit rond Jip en Janneke hen fataal kan worden. Zwijnen zonder bekende herkomst mogen niet worden ver voerd. AlD-woordvoerder Roel Vinken bevestigt dat. „Maar wij tre den niet achteraf op. Het is overi gens onzin dat dieren in dit geval meteen worden afgemaakt." De Landelijke Inspectiedienst van de Dierenbescherming onderneemt geen actie. „Het heeft weinig zin woorden vuil te maken aan de ma nier waarop de dieren op De Hos vazze zijn gekomen. Behalve dat het frustrerend is dat je als Dieren bescherming vier dagen steekt in het regelen van transport en een goede opvanglocatie en de dieren dan opeens 'zomaar' zijn verdwe nen", zegt Michel Kapelle van de Dierenbescherming. De Terneuzense verslaggever maakte deze week de overstap van de redactie in Zeeuws-Vlaanderen naar de Bevelanden. Een van zijn laatste klussen op zijn oude stek be trof het wel en wee van twee ge dumpte hangbuikzwijntjes. De die ren waren sinds oudejaarsdag op een of andere manier verdwenen. Tot maandagmorgen. De Temeuze- Tip? redactie@pzc.nl naar was nog geen halfuur aan zijn eerste dag op de redactie in Goes bezig, toen er een tip binnen kwam over de zwijntjes. Ze waren gesignaleerd op de Bevelanden. Leuke start dus. Of misschien be ter, een valse start. Hij wordt er door zijn collega's van verdacht de knorrepotten in de kofferbak van zijn auto te hebben meegenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47