Schaken niet alleen voor bollebozen t- j0 32 Woensdag 14 januari 2009 pzc B ,<4 Quinten Ducarmon heeft ook gevoetbald, gejudood en gezwommen, maar concentreert zich nu helemaal op het schaken. foto Camile Schelstraete UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden. Derde divisie, poule 4. De Hee renstraat - JMK Geluidsverhuur 6-2: Jan West dorp - Cor Jaspers 32-35, 62; Kimmo Pankow - Johan van Baal 35-33, 54; André Karelse - Corné Broeders 30-27, 63; Alfred van den Dries - Johan Aarts 30-26, 54. Libre. Grote Prijs Wissenkerke. Eerste ron de. B-groep, poule 3. 1. Jan Wondergem Oost- kapelle 3-6; 2. Chris de Wilt Mijdrecht 3-4; 3. Gilles Schaalje Middelburg 3-2; 4. John Kodde Vrouwenpolder 3-0 Poule 4. 1. Peter Tilroe Kortgene; 2. Adri Maljaars Oostkapelle 3-4; 3. Marja Boonen Colijnsplaat 3-2; 4. Dies Meij- aard Wemeldinge 3-0. TENNIS Auckland. Mannen. Eerste ronde: Monaco (Arg/8) - Hanescu (Roe) 6-3 6-4, Gicquel (Fra) - Calleri (Arg) 3-6 6-4 6-4, Reynolds (VSt) - Hernandez (Spa) 7-6 (4) 5-7 6-2, Gulbis (Let) - Granollers (Spa) 6-4 6-7 (5) 6-1, Isner (VSt) - Montanes (Spa/7) 7-6 (4) 7-5, Lu Yen-hsun (Tai) - Darcis (Bel) 7-6 (5) 6-2, Muller (Lux) - Serra (Fra) 6-3 6-4, Kohlschreiber (Dui/6) - Hr- baty (Slw) 6-1 6-2. Sydney. Mannen. Eerste ronde: Chardy (Fra) - Stepanek (Tsj) 6-4 3-0 opgave, Guccione (Aus) - Berdych (Tsj/6) 6-3 6-4, Gasquet (Fra) - Toersoenov (Rus) 7-6 (4) 6-4, Hewitt (Aus) - Benneteau (Fra) 5-7 6-2 6-4, Tipsarevic (Ser) - Fish (VSt/8) 6-4 3-6 6-4, Mathieu (Fra) - Seppi (Ita) 6-2 2-6- 6-3. Sydney. Vrouwen. Tweede ronde: Cornet (Fra) - Kleibanova (Rus) 7-6 (5) 6-1, Wozniacki (Den/8) - South (GBr) 6-2 6-0, Dementjeva (Rus/3) - Gajdosova (Slw) 6-2 6-4, Agnieszka Radwanska (Pol/6) - Hantuchova (Slw) 6-3 7-5, Safina (Rus/2) - Doesjevina (Rus) 6-3 6-0, Su- giyama (Jap) - Medina Garrigues (Spa) 2-6 6-1 6-2, Koeznetsova (Rus/5) - Kanepi (Est) 6-2 2-6 7-6 (3), Serena Williams (VSt/1) - Errani (Ita) 6-1 6-2. Hobart. Vrouwen. Tweede ronde: Pironkova (Bul)-Govortsova (WRu) 6-1 6-2, Dulko (Arg)- Zheng Ji (Chn/4) 6-3 6-3, Kvitova (Tsj) - Alona Bondarenko (Oek/7) 6-2 6-1, Pavlivoetsjenko- va (Rus) - Suarez Navarro (Spa) 6-4 6-1, Benes- ova (Tsj) - Santangelo (Ita) 6-3 6-1, Razzano (Fra) - Keothavong (GBr) 4-6 6-0 7-5, Czink (Hon) - Urszula Radwanska (Pol) 4-2 opgave, Ribarikova (Oek) - Pennetta (lta/1) 7-5 6-3. VOETBAL Oefenduel. PSV-MW 7-1 (5-0). 13. Dzsudzsak 1-0, 15. Koevermans 2-0, 21. Lazovic 3-0, 30. Lazovic 4-0, 34. Marcellis 5-0, 58. Koevermans 6-0, 69. Brechet 7-0, 78. Boateng 7-1. ZAALVOETBAL Goes. Tweede klasse regio Bevelanden. SSV' 65 3-FC Dauwendaele 2 0-26, SSV'65 1-Matis se 1 9-1, Biezentrappers 1-SSV'65 2 7-0, FM Sranang 1-SSV'65 4 7-1. meer uitslagen op www.pzc.nl AGENDA WOENSDAG BILJARTEN Graanbeurstrofee. Eerste ronde. Locatie: De Graanbeurs, Zierikzee. Aanvang: 19.00 Libre. Grote Prijs Spuitpleisterspecialist J. Mathia. Eerste ronde. A-groep. Locatie: HCR De Kroon, Wissenkerke. Aanvang: 19.00 uur. Meulvliet blijft steken op een gelijkspel: 4-4 tholen - In de strijd tegen degra datie slaagden de zaalvoetballers van Meulvliet/Gerustverzekeren er niet in hekkensluiter De Drie sprong te verslaan. De ploeg uif Tholen speelde met 4-4 gelijk. De ruststand was 2-2. Voor Meulvliet, dat voortdurend een overwicht had maar verdedi gend steken liet vallen, waren Ali Oumhamed en Nordin Benjilali (elk 2x) de doelpuntenmakers. Goeman jaar langer bij Kwadendamme middelburg - Kees Goeman uit Driewegen is ook volgend seizoen trainer van voetbalclub Kwaden damme. De spelersgroep, het bestuur en de trainer zelf zijn tevreden over de huidige samenwerking. Kees .Goeman is aan zijn eerste sei zoen bezig bij de zondagvijfdeklas- ser en staat met zijn ploeg in het linker rijtje. Quinten Ducarmon (14) werkt hard om nog beter te worden. door Jack Begijn terneuzen - Hij zegt breed geïnte resseerd te zijn in sport, trapte net als zijn leeftijdgenootjes tegen een bal op een veldje in de wijk, zat op judo en zwemles, maar koos uitein delijk voor schaken. „En ik was niet de enige", weet Quinten Du carmon, 14 jaar oud. „Mijn vader leerde me schaken toen ik vier jaar was. Op dat moment wilde ik al op de schaakclub, maar van mijn moeder moest ik eerst mijn zwem diploma halen." Ducarmon bleek al snel een talent te zijn. In recordtempo klom hij op de ratinglijst. Vorig jaar ver wierf hij de talentenstatus van het olympisch netwerk Zeeland. De Terneuzense gymnasium-4 leer ling behoort tot de categorie 'natio naal talent' en is lid van de selectie van Jong'Oranje. Zelf blijft de scha ker er bescheiden onder. Zijn ouders spelen een belangrijke rol in zijn ontwikkeling. Hij wordt niet gepusht, maar ze staan wel al tijd klaar om hem naar toernooien en wedstrijden te brengen. En die zijn meestal een eind van huis. „Als Quinten ver weg moet spelen, nemen we een hotelletje of huren we een huisje en maken we er een uitstapje van", zegt zijn moeder Yolanda. Vader Werner bracht hem de eerste spelregels bij. Op de basisschool kwam hij in een schaakgroepje terecht. De rest ging vanzelf „Ja, vanzelf', legt Quinten Ducarmon uit. „In het schaken speel je in een puntensysteem en zijn de tegenstanders schakers die op de rating ongeveer even hoog staan. Een bepaalde tactiek van spelen heb ik niet. Ik bouw rustig op en ga uit van mijn eigen spel." Vooral positioneel is hij sterk, weet zijn vader. De stukken zet hij op de goede velden om zo een grote PW Quinten Ducarmon (14) is een groot schaaktalent. Om de top te bereiken, moet de Zeeuws-Vla ming echter hard werken. Zijn ouders steunen hem daarbij. Van de Griek blijft langer bij Waarde waarde - Joost van de Griek heeft zijn contract met de Sportclub Waarde met één seizoen verlengd. De voetbaltrainer uit Rilland is aan zijn tweede seizoen bezig bij de zaterdag-vierdeklasser. Waarde, dat in april vijftig jaar bestaat, be zet nu de negende plaats nadat het vorig seizoen als veertiende en laat ste eindigde. Van de Griek was eer der werkzaam bij onder meer Krabbend ij ke en Heinkenszand. GPC Vlissingen oefent tegen beloften RBC vlissingen - GPC Vlissingen speelt vanavond een oefenwed strijd tegen long RBC. Indien het veld van de Walcherse zater dag-eersteklasser niet goed bespeel baar is, wordt uitgeweken naar het kunstgrasveld van de club. Tot de beloftenselectie van de Brabantse eerste-divisionist behoren ook en kele talentvolle Zeeuwse spelers. Het duel begint om 19.30 uur. controle op de stukken van de te genstander te hebben. „Tegenstan ders worden tegenwoordig bestu deerd via de databases op de com puter. Van alle grote toernooien worden de partijen ingevoerd. Die kun je opzoeken en kopiëren. Zo weten we bijna alles van elkaar. Het maakt het schaken nog interes santer. ]e moet steeds vindingrijker zijn om je tegenstander te verras sen." Schaken is niet per se een sport voor bollebozen. „De nummer drie van Nederland heeft een vmbo-diploma. Opleiding zegt dus niet alles, hoewel de meesten wel doorgeleerd hebben", zegt hij, ter wijl zijn al even talentvolle broer tje Renzo (11) op de computer een paar zetten analyseert. De status van talent is Quinten Ducarmon niet komen aanwaaien. „Het is als bij iedere andere tak van sport: je moet talent hebben, maar er ook hard voor werken. Dat laatste doe je door partijen van kampioenen na te spelen en te achterhalen waarom er bepaalde zetten gedaan zijn. Maar het gaat me ook wel makkelijk af Geboren aanleg en in teresse hebben daar vast mee te maken." Op zijn tiende ging hij naar de schaakclub KGSRL in Gent, want daar kon hij, in tegenstelling tot die van Terneuzen, lessen volgen. Inmiddels maakt hij als sinds zijn elfde deel uit van de selectie van de schaakbond en traint hij acht keer per jaar in Tilburg. Vorig jaar reikte hij tot een tweede plaats op het Open NK snelscha ken in Eindhoven en werd hij ge deeld vierde op het gesloten NK in Venlo. „Schaken is topsport", vindt Ducarmon. „Soms duurt een partij drie of vier uur. Als je dan twee partijen op een dag speelt, moet je zowel fysiek als mentaal in een goede conditie verkeren." De ambitie om hogerop te komen is er. „Een einddoel heb ik niet. Ik wil zo goed mogelijk presteren. Er zit nog voldoende rek in, merk ik. Sommige spelers voeren een psy chologische oorlog aan het bord. Daar doe ik niet aan mee. Ik heb dat niet nodig, want ik ga uit van mijn eigen kracht" Yerseke speelt twee oefenwedstrijden middelburg - Voetbalclub Yerseke speelt komende dagen als het weer het toelaat twee oefenwed strijden. De koploper van de vierdeklasse B zaterdag ontvangt morgen om 19.30 uur 's-Heer Arendskerke, dat in de vierde klasse A de vijfde plaats inneemt. Zaterdag (14.30 uur) staat de ontmoeting met tweedeklasser Bruse Boys uit Brui- nisse op het programma. Vier clubs zaterdag al in actie in bekerduel middelburg - Van de zeven Zeeuwse voetbalclubs die nog in de amateurbeker zitten, komen er zaterdag vier in actie. De KNVB heeft Zaamslag-TSC, Zundert-Vos- meer, ASWH-Tholense Boys en Hoeven-Kloetinge meteen na de loting vastgesteld. De duels VC Vlissingen-Wernhout, GPC-Boei- meer en Emma-Hoek 2 worden in een later stadium gespeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42