'Lapjesbloed van Oma Stofje is sterk' Museum de grens over B PZC Woensdag 14 januari 2009 23 Het vervaardigen van een quilt is een precisiewerkje. foto Willem Mieras Tienjarig bestaan van De Quilterie gevierd in Heinkenszand. door Raymond de Frel HEINKENSZAND - Er zaten twee mot tenturn turn, in mijn ouwe jas, tum turn. En die twee motten, turn tum, die woonden er pas, tumtitumti- tum... Vandaag kunnen ze in elk geval met een gerust hart verder aan die jas blijven vreten. Er zijn in con grescentrum De Stenge in Hein kenszand dan wel honderddertig vrouwen bijeen die hartstikke han dig zijn met naald en draad, maai er is niemand die tijd heeft voor 'vervelende klusjes' als kleding naaien. Desondanks weet de key boardspeler deze dinsdagmiddag met de klassieker van Dorus al dan niet bewust de juiste toon te zetten. Het tienjarig bestaan van De Quilterie in Heinkenszand én zestigste verjaardag van eigenares se Trudy van Nieuwenhuijzen wor den door al haar cursisten (afkom stig van Zeeuws-Vlaanderen tot Schouwen-Duiveland) luister bijge zet met samenzang: „Steek in die 'Als wij na een middag quilten thuiskomen, zijn we 's avonds best wel moe' draad, prik in die stof, nauwkeurig op de lijn, zo wordt de quilt vast heel erg mooi en dat vinden wij fijn!" Maar dat niet alleen. Er wordt ook nog hard gewerkt, geheel in de stijl van Van Nieuwenhuijzen. „Het mag gezellig zijn, maar we zijn geen koffiedrinkgroep", zegt ze. De verjaardag van de hand- werkcluhf wordt gevierd met het maken van een groepsquilt. Alle vrouwen dragen hun steentje bij aan een grote doorgestikte deken. Die wordt later verloot, waarna de opbrengst van de loterij naar het Koningin Wilhelmina Fonds gaat. Een quilt wordt volgens een eeu wenoude traditie gemaakt van drie lagen textiel. Die worden op elkaar genaaid. „Je bent constant bezig met kleuren kiezen en patro nen maken. Voor je het weet ben je besmet met het quiltvirus", zegt cursiste Elly Bakker uit Goes. „Daarnaast draait het natuurlijk ook om gezelligheid, maar geloof me: als wij na een middag quilten thuiskomen, zijn we 's avonds best wel moe", vult Ria Mink uit We- meldinge haar aan. Van Nieuwenhuijzen, door haar kleinkinderen liefkozend Oma Stofje genoemd, kreeg het quiltvi rus zó in haar greep, dat ze van haar hobby haar werk maakte. Van afbouwen is nog lang geen sprake, verzekert ze. Haar cursis ten kunnen dat beamen. „Daar voor is het lapjesbloed van Oma Stofje veel te sterk." Polderhuis Westkapelle werkt samen met twee Britse musea. door Annemarie Zevenbergen WESTKAPELLE - Museum Polder huis Westkapelle trekt letterlijk grenzen over met het project Me mories to Share. Het museum werkt sinds kort samen met twee Britse musea en is nog in gesprek met twee Duitse. Het Imperial War Museum in Lon den en het Royal Marines Mu seum in Portsmouth zijn nu part ners van het Polderhuis. De drie zetten bijvoorbeeld gezamenlijk een internetpagina op. Er lopen nog gesprekken met het Haus der Geschichte in Bonn en het Bundes Archiv in Koblenz om ook hen te SGP wil onderzoek naar N59 en N57 ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive- landse SGP-fractie wil dat Rijkswa terstaat alsnog onderzoek doet naar de knelpunten van N59 en N57 op Schouwen-Duiveland. Er lag voor verbetering van de weg, maar uiteindelijk had de mi nister er geen geld voor. Tot erger nis van de SGP, „Wij laten ons niet bedotten. Wij eisen dat dat onderzoek er alsnog komt", aldus SGP-woordvoerder Cees van den Berge. betrekken in het project. Memo ries to Share is vanaf oktober gelijk tijdig te zien bij alle betrokkenen. Herinneringen van individuele mensen aan de Tweede Wereldoor log vormen het uitgangspunt van het project. Het Polderhuis is nu bezig met de inventarisatie van beelden, tek sten, geluidsfragmenten en objec ten. „Wij zijn de verzamelbak. In ieder museum komt straks een touch screen, waarop je eerst een taal kiest en daarna ga je de diepte in. De bezoeker kan een willekeuri ge datum kiezen en krijgt dan alles wat er die dag gebeurd is. Dan kun nen helebijzondere combinaties ontstaan. Verhalen uit Westkapel le met-foto's uit Engeland bijvoor beeld. Er is voor dit project specia le software ontwikkeld." André Rieu en orkest Sportpaleis Antwerpen ANTWERPEN - De beroemde violist en concertleider André Rieu geeft donderdag 17 december met zijn orkest een concert in het Sportpa leis in Antwerpen. Rieu heeft al vele jaren groot suc ces met zijn uitvoeringen van po pulaire klassieke werken van on der anderen Johan Strauss. Recent toerde hij nog door Australië. Kaartjes voor het optreden kosten 50, 60, 70 en 80 euro en kunnen nu al worden besteld. weGeNeR NieuwsMedia De PZC is op zoek naar een depothouder. Als depothouder bent u verantwoordelijk voor de gang van zaken op het depot. U bent het dagelijkse aanspreekpunt voor bezorgers en ziet er op toe dat uw bezorgers de dagbladen op tijd en op de juiste manier bij abonnees afleveren. U bent bereid 's ochtends vroeg dagbladen in ontvangst te nemen, leiding te geven aan een bezorgers-team, wan neer nodig nieuwe bezorgers in te schakelen-, zelfde nabezorgingte doen en in uitzonderingsgevallen zelfde dagbladen te bezorgen. VERDIENSTEN De prima verdiensten zijn afhankelijk van het aantal wijken en ligging van het depot. Daarnaast ontvangt u gratis de PZC en zijn er regelmatig interessante extra's. AANMELDEN OF INFORMATIE Neem tijdens kantooruren contact op met telefoonnummer 0800 - 022 2710. VOORWAARDEN Kandidaat-depothouders dienen zich bij aanmelding te legitimeren. Indien van toepas sing dient een tewerkstellingsvergunning te worden overlegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39