Calvijn College scoort weer Mist rond rookmelders Oe sleutel tot de oplossing 3 G°es Einde in zicht voor middensluis PZC Woensdag 14 januari 2009 21 Na schouderklop van Elsevier haalt school nu veiligheidscertificaat. door Frank Balkenende KRABBENDIJKE - Het reformatori sche Calvijn College heeft als één van de eerste Nederlandse scholen voor voortgezet onderwijs een vei ligheidscertificaat behaald. Rector Bert Vogel verwacht dat andere scholen de vruchten zullen pluk ken van het pionierswerk van 'zijn' school. De Reimerswaalse wethouder Hans de Kunder (CDA, onderwijs) reikte het certificaat gisteren uit tij dens een bijeenkomst op locatie Krabbendijke Kerkpolder. Aan de mijlpaal is twee jaar aan onderzoek, enquêtes, gesprekken en overleg vooraf gegaan. Met poli tie, leerplichtambtenaar, jeugdarts, onderwijspersoneel, leerlingen en ouders. „Alles is aan bod geko men. Van omgang met leerkrach ten, hoe processen zijn georgani seerd, of de schoolroutes veilig zijn, tot drug en wapens. En dan niet alleen de feiten, maar ook hoe mensen veiligheid beleven. Dat maakt het onderzoek wel bijzon der", zegt rector Vogel. Het onderzoek werd uitgevoerd sa men met de Arbo Unie, die ook het veiligheidscertificaat verstrekt. Het document is vier jaar geldig. Daarna moet de school opnieuw 'examen' doen. Het veiligheidscertificaat gaat in op alle vormen van veiligheid, zo wel binnen als buiten de school. Het geeft aan hoe veilig een onder wijsinstelling is. Hoe zit dat bij het Calvijn College? „Uit het onder zoek zijn geen grote hiaten of pro blemen naar voren gekomen. De relatief onveilige schoolroute van Yerseke naar Krabbendijke, met de oversteek bij de spoorwegovergang in het bijzonder, was al bekend. Daarvoor wordt een fietspad aan- i. Voor de rest ging het om Het Calvijn College is één van de eerste scholen in Nederland die een allesomvattend veiligheids certificaat haalt. Daaraan ging twee jaar onderzoek vooraf. kleinere leerpunten. Bijvoorbeeld veiligheid rond machines die het vmbo gebruikt." Opvallend in het onderzoek is dat leerlingen heldere regels wensen. Ook moet elke leerling bij overtre ding dezelfde sanctie krijgen. „Ik dacht dat we een strenge school waren, maar kennelijk willen leer lingen precies weten waar de gren zen liggen." De gesprekken over veiligheid hebben inmiddels geleid tot de oprichting van een leerlin- genraad, die de locatiedirecteur van advies kan voorzien. Januari is een vruchtbare maand voor het Calvijn College. Vorige week oordeelde Elsevier dat de ha vo- en vwo-afdelingen bij de top van Nederland horen. THOLEN - Patrick van Houte, leerling van het Wes- terpoortcollege in Tholen en zijn leraar, Jan Bo- lier, hebben op verzoek van de gemeente Tholen de sleutels bijgemaakt van de PKN-kerken in Tho len en Scherpenisse. Dat was nodig omdat van Beide kerken er nog slechts één sleutel was. En dat is niet handig als zo'n ding kapot gaat. De sleutels moesten met de hand worden bijge maakt vanwege hun afmetingen. Van Houte en Bolier hebben er vele uren aan gewerkt. Dins dagochtend overhandigden ze de sleutels aan de gemeente. foto Chris van Klinken «1 ff TA «M Langekerkstraat 2-6 igpiBHfppippn tei. (0113) 2165 37 iSg]www.vissertoys.nl o verbouwingsopruiming: kortingen tOt 50% door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - De kans is gróót dat de monumentale middensluis in Terneuzen medio 2018 voltooid verleden tijd is. Voor de aanleg van de nieuwe tweede zeesluis moet de sluis, die begin vorige eeuw werd aangelegd, worden gesloopt. Vertegenwoordi gers van Rijkswaterstaat zeiden dit maandag in Gent. Voor de aanleg van de nieuwe sluis, die een lengte van meer dan 360 meter en een breedte van bijna vijftig meter zal krijgen, is veel ruimte nodig. Ruimte die in het huidige sluizengebied amper voor handen is. Verdere studies moeten uitwijzen of parallel aan de huidige West- sluis in Terneuzen voldoende plaats is om een nieuwe zeesluis aan te leggen. Is dat niet het geval, dan zal de huidige middensluis moeten wijken voor het groter goed. Verwarring bij klanten over nakomen van onderhoudscontract. door Harmen van der Werf NISSE - Brandpreventie Nederland in Middelharnis heeft zevenhon derd klanten met een onderhouds contract voor rookmelders op on der meer Zuid-Beveland aan een voormalig medewerker overgedra gen, zonder klanten daarover te in formeren. Bij diverse klanten heeft dit tot verwarring geleid. „Ik dacht dat er in december al ie mand zou komen om de batterij en van mijn melders te verwisse len", laat een oudere inwoonster van Nisse weten, „maar er kwam niemand. Via via heb ik moeten horen wat er aan de hand is." Joop Timmermans van Brandpre ventie Nederland erkent dat het beter was geweest klanten vooraf te informeren. Wouter Steunen berg uit Kerkwerve nam de zeven honderd cliënten over. Hij werkte elf jaac bij Brandpreventie Neder land als franchisenemer. Hij heeft bij vertrek - 'ik was het niet meer eens met de gang van zaken' - bij wijze van goodwill de klanten overgenomen. Steunenberg, die ook blusmiddelen keurt, verklaart dat hij nog niet de tijd heeft gehad alle mensen in te lichten. „Voor 10 februari krijgt iedereen een brief" In Borsele is in 2007 een succesvol le actie gevoerd voor rookmelders. Veel rookmelders raken echter na verloop van tijd in onbruik, omdat mensen vergeten de batterijen te verwisselen. Provincie heeft geen bezwaar tegen netten MIDDELBURG - Gedeputeerde Sta ten zien geen reden om bezwaar te maken tegen de veelbesproken ballenvangers bij de golfbaan in de Mortiere. GroenLinks had over de masten en netten langs de A58 vragen ge steld. Volgens GS is het aan de ge meente Middelburg hoe zij de eta lagefunctie van de stad langs de snelweg invult. Het gaat hier om 'stedelijk landschap'. Bovendien overschrijden de ballenvangers de maximale bouwhoogte van 25 me ter niet, antwoorden GS. Vrijspraak voor Middelburger MIDDELBURG - Een 34-jarige Mid delburger is vrijgesproken van mis handeling van zijn vriendin. De man zou vorig jaar maart bij zwembad De Roompot bij Kam perland haar mishandeld hebben in aanwezigheid van hun kinde ren. Voor die mishandeling is echter geen enkel bewijs gevonden, aldus zijn raadsman Eduard Smit. „Ze zijn zeventig seconden buiten beeld van de camera's geweest. En niets wijst erop dat er gedurende die tijd iets bijzonders is gebeurd." Hennepkwekerijen met 770 planten geruimd NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Bij een inval in een woning aan de Veer- straat in Nieuw- en Sint Joosland vond de politie gistermiddag een hennepkwekerij. Buurtbewoners hadden geklaagd over stankover last. De kwekerij was in werking voor 550 planten die rijp waren voor de oogst. Alle elektriciteit werd buiten de meter om afgetapt. Er is nog geen verdachte aangehou den. In een pand aan de Arnesteinweg in Middelburg is een hennepkwe kerij aangetroffen met 220 planten. Vogelexcursie in Scherpenissepolder SCHERPENISSE - Staatsbosbeheer houdt zaterdag 24 januari een ex cursie langs Plan Tureluur in de Scherpenissepolder aan de zuid kust van Tholen. Plan Tureluur wordt door duizenden ganzen, eenden en kustvogels gebruikt om zoveel mogelijk te eten van wat er is overgebleven na de vorstperio de. De tocht begint om 23.30 uur vanaf de voormalige kruising Plat- teweg/Gatweg/Schoondorpseweg bij Scherpenisse. Deelname kost twee euro, kinderen tot en met twaalf jaar betalen een euro. SALON IKI GRIEKS RESTAURANT PARTYCENTRUM GOES Iedere donderdag en vrijdag Verse Visbar €l4,95p.p. Beestenmarkt 10 - Goes tel.(0113)215 715 www.saloniki.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37