Jaarwisseling kost 80.000 euro ANDE! 25 17 18 en 19 m Voetbaiclinic om de te krijgen Zwijntjes Plan belasting op pleziervaart valt verkeerd bij eigenaren Woensdag 14 januari 2009 Verpleeghuis Ter Weel in Krabbendijke schrapt 'kan niet' Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Burgemeester voelt niet voor verbod op particulier vuurwerk. door Vera van der Weele en Harmen van der Werf goes - De jaarwisseling heeft de vijf Bevelandse gemeenten op kos ten gejaagd. Voor 55.000 euro is er met oud en nieuw aan spullen ver nield op straat. Öpruim- en voorbereidingskosten, zoals het uit voorzorg weghalen van lichtmasten en de aanleg van stookplaatsen, komen daar nog bij. De teller voor de Bevelandse ge meenten komt dan uit op bijna 80.000 euro. De gemeente Kapelle heeft het, af gezet tegen het aantal inwoners, het zwaarst te verduren gehad. Al met al is daar voor 'een kleine' 25.000 euro aan vooral afvalbak ken, maar ook speeltoestellen ver nield. Dit bedrag is inclusief voor bereidingskosten en loon van me dewerkers die rommel hebben op geruimd. Een 'goede' tweede is de gemeente Reimerswaal waar de teller hoger is geëindigd dan in Kapelle, op al met al 29.726,50 euro, maar Rei merswaal telt bijna twee keer zo veel inwoners. Goes scoort 18.500 euro. Borsele heeft nog niet alles op een rijtje gezet en komt voorlo pig uit op 'een schamele' 3000 eu ro. Noord-Beveland - met vooral vernielingen in Kamperland - zit daar met een schadepost van 3580 euro zelfs boven. Oud en nieuw heeft de Beveland se gemeenten bijna 80.000 euro gekost. Kapelle spant de kroon, gevolgd door Reimerswaal, waar Yerseke het hoogst scoort. Jan Huisman, burgemeester van Reimerswaal, vindt het niet juist te schermen met de totale schade post van bijna 30.000 euro. „Daar zitten ook de kosten van voor zorgsmaatregelen bij, zoals het in richten van stookplaatsen en het weghalen en terugzetten van een lichtmast in Kruiningen, op een plek waar altijd veel vuurwerk af gestoken wordt." Al met al is er volgens Huisman in Reimerswaal voor zo'n 17.000 euro aan spullen vernield, waarbij Yerse ke (twintig verkeersborden, scha kelkast voor marktkramen en drie lichtmasten) de kroon spant. „Elke cent die wij hieraan moeten uitge ven, is er één te veel", stelt Huis man. „Sinds twee jaar zijn we er wel in geslaagd de schade met de helft terug te brengen." Waar mo gelijk zal Reimerswaal schade ver halen. Zo bekijkt de politie nauw gezet een filmpje op de site YouTu- be van het afsteken van een vuur- werkbom in Yerseke. In een ver bod op particulier vuurwerk, zoals landelijk bepleit, ziet Huisman niks. „Ik kan met geen jaarwisse ling indenken zonder vuurwerk, maar met mate." vamservice iswamcti www.0pQtdeia3t.nl S-roalbopel@3Uiadcl33i.nl s AnMwHk«rfc« T«».0113 S6 1ê 71 HEINKENSZAND - Hij weet dat hij wat generali seert, maar oud-profvoetballer Gérard de Nooijer slaat wel de spijker op de kop. Kinde ren zijn gebaat bij beweging, maar dat is in de tijd van de 'piaystationjeugd' allang geen van zelfsprekendheid meer. Op verzoek van de Jan van Schengenschool in Heinkenszand gaf De Nooijer gisteren 81 leerlingen uit groep 7 en 8 voetballes in sporthal De Stenge in Hein kenszand. In het kader van het project Ge zond Vooruit laat de school zijn leerlingen tot volgende week donderdag ruiken aan tal van sporten. In de hoop ze allemaal enthousiast te maken voor structurele beweging. Kijk voor een filmpje op www.pzc.nl. CDA wil duidelijkheid over Oude Manhuis goes - De Goese CDA-fractie wil op korte termijn duidelijkheid van het college van B en W over de toekomst van het Oude Manhuis in de Goese binnenstad. Twee kan didaten zijn er voor het monumen tale gebouw: het Zeeuwse kleder drachtenmuseum en de particulie re Luzac Opleidingen. Het CDA vraagt of het mogelijk is eerst Lu zac toe te laten en later het mu seum, als dat haalbaar blijkt. Aanhanger raakt los en verwondt fietser goes - Een losgeschoten aanhan ger heeft gisterochtend een 40-jari- ge vrouw uit Goes in haar woon plaats verwond. Ze is met kneuzin gen aan een arm en beide benen naar het Oosterscheldeziekenhuis gebracht. Het ongeval gebeurde om half negen in de Schenge- straat. Daar reed een 46-jarige au tomobilist uit Waddinxveen. De aanhanger achter zijn auto ontkop pelde zich en raakte de fietster. Inwoner uit Kapelle wint 50.000 euro kapelle - Een inwoner uit Kapelle heeft 50.000 euro gewonnen in de Staatsloterij van 10 januari. Het winnende lot werd verkocht door boekhandel Lectori in Kapel le. Dat meldt de Nederlandse Staatsloterij. De winnaar heeft zich nog niet ge meld, zegt de organisatie. Het is de eerste keer dat zo'n grote prijs is gevallen bij boekhandel Lec tori. ZtEUWSg De Temeuzense verslaggever maakte deze week de overstap van de redactie in Zeeuws-Vlaanderen naar de Bevelanden. Een van zijn laatste klussen op zijn oude stek be trof het wel en wee van twee ge dumpte hangbuikzwijntjes. De die ren waren sinds oudejaarsdag op een of andere manier verdwenen. Tot maandagmorgen. De Terneuze- Tip? redactie@pzc.nl naar was nog geen halfuur aan zijn eerste dag op de redactie in Goes bezig, toen er een tip binnen kwam over de zwijntjes. Ze waren gesignaleerd op de Bevelanden. Leuke start dus. Of misschien be ter, een valse start. Hij wordt er doorzijn collega's van verdacht de knorrepotten in de kofferbak van zijn auto te hebben meegenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33