sport voor bollebozen te zijn dichter bij titel Zeeuwse ATB Cup krijgt nieuwe winnaars §e' Andere opzet bekertoernooi 2pzc Woensdag 14 januari 2009 33 Schaker Quinten Ducarmon, met links van hem zijn drie jaar jongere broertje Renzo, die ook talentvol is. foto Camile Schelstraete Dat scheelt, want mijn ouders leg gen behoorlijk wat kilometers af. Ik heb ook een gratis NS-pasje, maar daar heb je hier in niet zo veel aan." Bogaert/Pro Sport en Tènce/Zaman komen pas na rust op stoom. door Peter Snelders kloosterzande - De ongeslagen koploper Internetplan/Tempo Team had een zeer moeilijke avond in de eerste klasse van de re gionale fiitsalcompetitie. In Axel dwong het in de laatste acht minuten een moeizame 6-4-zege af op een energiek Wentzler/Pauwels. Het team van Amstelhoekje/Bak- ker heeft het winterreces goed ver werkt. Na de riante zege van vori ge week op Bogaerc/Pro Sport, werd nu nummer twee In den Dwaes met 4-2 verslagen. Door de ze ontwikkelingen is lijstaanvoer der Internetplan/Tempo Team een flinke stap dichter bij de titel geko men. Internetplan/Tempo Team- Wentzler/Pauwels 6-4 (2-3): Een vol overgave strijdend Wentzler/ Pauwels gaf zich zo maar niet ge wonnen. Bij de rust leidde het zelfs met 3-2. Acht minuten voor tijd stond het nog 4-4. Een even eens bikkelend Internetplan/Tem po Team trok in de slotfase alsnog de winst naar zich toe. Doelpunten Internetplan/Tempo Team: Jarmo Giling (2x), Michaël Pe ters (2x), Michaël van Mol en Daryl Ra- widjan. Wentzler/Pauwels: Martijn van Passel (2x), Mark Fackelday en Pa trick Vonk. „Schaken is topsport", vervolgt hij. „Soms duurt een partij drie of vier uur. Als je dan twee partijen op een dag speelt, moet je zowel fy siek als mentaal in een goede con- In den Dwaes-Amstelhoekje/ Bakker 2-4 (0-1): In dit evenwich tige duel was Amstelhoekje/Bak- ker net iets slagvaardiger dan In den Dwaes. In de slotfase werd het nog spannend toen In den Dwaes tot 2-3 terug kwam. In de slotseconden maakte Robin Corne- lissen aan alle onzekerheid een ein de door voor de 2-4 te zorgen. Doelpunten In den Dwaes: Michaël Freijzer (2x). Amstelhoekje/Bakker: Bart Rijckaert (2x), Niek de Meijer en Robin Cornelissen. Tènce/Zaman-Stuntmarkt 9-3 (3-1): Het krachtsverschil was dui delijk. Tot aan de rust kon Stunt- markt de schade nog beperkt hou den tot 3-1. Daarna liep Tènce/ Za- man alsnog uit naar een riante ze- Doelpunten Tènce Zaman: Tristan van Acker (3x), Robin MacTaggert (3x), Da vy Kerstens, Evert Verwer en Angelo Verbraeken. Stuntmarkt: Bastiaan An- né, Cristoph de Clippeleir en Collin van Goethem. Bogaert/Pro Sport-De Tukker 7-3 (2-1): Heel lang bleef De Tuk ker aanhaken. Pas toen het in de tweede helft 3-1 werd brak er iets bij de bezoekers en was de menta le weerbaarheid grotendeels ver dwenen. Bogaert/Pro Sport kon nog vier goals aan het totaal toe voegen. Doelpunten Bogaert Pro Sport: Mi chaël de Block (3x), Davy van Puijvelde (2x), Jan de Visser en Jean-Ruud de Houck. De Tukker: Tom de Smet, Gert-Jan Vael en Jurgen Naeye. ditie verkeren." De ambitie om ho gerop te komen is er. „Een eind doel heb ik niet. Ik wil zo goed mo gelijk presteren. Er zit nog voldoen de rek in, merk ik. Sommige spe- Lavrijssen en Vleugel in laatste race favoriet voor de eindzege. door Wim de Vos westenschouwen - Nog één keer dit winterseizoen komen de moun- tainbikers aan de start voor een wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup. Zaterdag wordt in de bos- wachterij van Westerschouwen de laatste wedstrijd die meetelt voor het klassement gehouden. Na af loop zullen de winnaars in de ver schillende categorieën worden ge huldigd. De organisatie van deze Forest Hill MTB-wedstrijd is in handen van de Zeeuwse mountainbikevereni ging X-Treme en is er één uit een behoorlijke reeks evenementen die dit jaar worden georganiseerd, zoals bijvoorbeeld een landelijke jeugdwedstrijd en een estafettema rathon over vier uur. Al voordat zaterdag de laatste wed strijd voor de ATB Cup begint, is duidelijke dat zowel bij de man nen als bij de vrouwen een andere winnaar dan vorig jaar met de eindzege naar huis gaat. Al vroeg dit seizoen werd de span- De Zeeuwse ATB Cup krijgt twee nieuwe eindwinnaars. De titelver dedigers Edzard van Ewijk en Christel Janssen komen er niet meer voor in aanmerking. Iers voeren een psychologische oorlog aan het bord. Daar doe ik niet aan mee. Ik heb dat niet no dig, want ik ga uit van mijn eigen kracht" ning bij de senioren geheel wegge nomen door een valpartij van Ed zard van Ewijk. De coureur uit Wolphaartsdijk raakte zwaar ge blesseerd aan de schouder en moest worden geopereerd. Het sei zoen was voor hem meteen voor bij. De eindoverwinning zal naar alle waarschijnlijkheid nu terecht ko men bij Robbert Vleugel uit We- meldinge. Hij durfde vanaf het be gin van het seizoen de strijd met Van Ewijk aan te gaan en eindigde telkens voorin. Bij de vrouwen moest de winna res van de laatste paar jaar, Chris tel Janssen, enkele malen verstek laten gaan waardoor zij niet aan voldoende wedstrijden komt om voor een plaats in het eindklasse ment in aanmerking te komen. Hiervoor dient aan minimaal ze ven van de in totaal negen wed strijden te worden deel genomen. De jonge Birgit Lavrijssen uit Ka- pelle gaat nu aan de leiding en de verwachting is dat zij voldoende punten heeft gescoord om de eer ste plaats vast te houden. Zaterdag zal er op het clubpar koers van X-Treme om 12.30 uur worden gestart met de wedstrij den van de jeugd. Om 14.00 uur is het dan de beurt aan de veteranen, terwijl de senioren en de vrouwen vanaf 15.15 uur gaan strijden om de allerlaatste punten van dit sei zoen. middelburg - Het KNVB-beker- toernooi voor de amateurclubs krijgt komend seizoen een andere-, opzet. Clubs uit de hoofdklassen en eerste klassen worden in de poulewedstrijden tegen elkaar in gedeeld. Het bestuur amateurvoet bal stemde hier maandagavond mee in. De 84 hoofdklassers en 132 eersteklassers worden ingedeeld in 54 poules van vier teams. Teams uit verschillende districten kunnen bij elkaar worden inge deeld. Het streven hierbij is clubs die bij elkaar in de competitie zijn ingedeeld niet tegen elkaar te laten uitkomen. De nummers 1 en 2 gaan door naar de knock-outfase van het eigen district. De belangrijkste overweging om tot deze wijziging te komen, is dat veel clubs de bekerwedstrijden in augustus gebruiken als oefenwed strijden en dan graag tegen gelijk waardige tegenstanders spelen. Bo vendien sneuvelden in voorgaan de jaren veel sterk geachte vereni gingen, terwijl in de nieuwe opzet de helft van de hoofd- en eerste klassers doorstroomt daar de knock-outfase. De districten zijn vrij bij het maken van de poule-in deling voor de lagere klassen. In deze poules gaat uitsluitend de winnaar door naar de knock-outfa se Het streven is wel om zoveel mogelijk clubs van hetzelfde ni veau bij elkaar in te delen. Komend seizoen gaat de bekercom petitie voor hoofd- en eersteklas sers van start in het weekeinde van zatetdag 22 en zondag 23 au gustus. Het staat de districten vrij voor de poulewedstrijden in het district andere data vast te stellen. Vier clubs zaterdag al in actie in bekerduel middelburg - Van de zeven Zeeuwse voetbalclubs die nog in de amateurbeker zitten, komen er zaterdag vier in actie. De KNVB heeft Zaamslag-TSC, Zundert-Vos-.,. meer, ASWH-Tholense Boys en Hoeven-Kloetinge meteen na de loting vastgesteld. De duels van VC Vlissingen (thuis tegen Wern- hout). Hoek 2 (uit bij.Emma) en GPC (thuis tegen Boeimeer) wor den in een later stadium gespeeld. GPC Vlissingen oefent tegen beloften RBC vlissingen - GPC Vlissingen speelt vanavond een oefenwed-- strijd tegen long RBC. Indien het veld van de Walcherse zater dag-eersteklasser niet bespeelbaar is, zal worden uitgeweken naar het kunstgrasveld van de club. Tot de beloftenselectie van de Brabantse eerste-divisionist behoren ook en kele talentvolle Zeeuwse spelers. Het duel begint om 19.30 uur. Verstraeten verlengt zijn contract bij Axel axel - Fonny Verstraeten blijft ook komend seizoen trainer van Axel. De oud-speler is momenteel aan zijn tweede jaar bezig bij de zondagclub. Axel bezet na dertien wedstrijden de vierde plaats in de vierde klasse A. De achterstand op koploper RIA W. bedraagt inmid dels elf punten. Verstraeten pakte in zijn eerste seizoen als hoofdtrai ner meteen een periodetitel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29