Kienhuis slaapt nog heerlijk 'Mijn hart stopte ermee' Moeizame zege voor Portsmouth Tennissters verliezen in Bratislava Matige start voor De Bruijn PZC Woensdag 14 januari 2009 31 Organisatie van Senior Games verloopt nog steeds naar wens. door Koen de Vries middelburg - Het gejuich over het besluit om in Zeeland het nieuwe fenomeen 'Senior Games' op te starten heeft lang geklonken, maar nu het evenement dichterbij komt, zijn er ook kritische gelui den. Zo stelde WD-statenlid Heijning vragen aan Gedeputeerde Staten over het niet doorgaan van Horses by the Sea. De suggestie wordt ge wekt dat het de schuld is van de Senior Games. De vragen hebben kwaad bloed gezet bij Ton Kien huis, general manager van het eve nement dat in september plaats vindt. „Horses by the Sea heeft in het ver leden altijd een eigen evenement georganiseerd. Ze hebben aangebo den dit jaar de wedstrijden voor de Senior Games te organiseren. Wij zijn daar uiteindelijk niet op ingegaan. Het financiële risico was te groot. Verder hebben we niets met elkaar te maken. Die verwij ten raken kant noch wal. Straks gaan ze ons nog verwijten dat Feyenoord het zo slecht doet." De WD heeft ook vernomen dat het met de voorbereiding niet goed gaat. Ton Kienhuis: „Ik breng elk kwar taal verslag uit aan de Statenfrac ties. Tot op heden is iedereen te vreden. Ik snap niet waar de WD zich druk om maakt." Het lukte niet om de pers naar de landelijke presentatie in Amsterdam te krijgen. Ton Kienhuis: „Een communica tiebureau is voor ons bezig. De eer ste resultaten zijn er. Ik ben ver schillende keren op de radio ge weest en nu heeft ook Omroep Max belangstelling getoond. Ver der heeft minister Bussemaker col lega's uit andere landen op de Senior Games geattendeerd. In Tsjechië bijvoorbeeld zijn ze heel enthousiast. Het evenement krijgt steeds meer body." Hoe staat het met de inschrijvingen? Ton Kienhuis: „Die druppelen binnen. Vorige week werd bekend dat we het EK dammen voor vete ranen krijgen. Dat onderdeel is dus rond, net als het voetbaltoer nooi. Dat neemt de KNVB voor z'n rekening." Zeeuwse deelnemers hikken aan te gen het basisbedrag van 50 euro dat ze moeten betalen, voordat ze voor een van de 22 sporten kunnen in schrijven. Ton Kienhuis: „We bieden een to taalpakket; de opening, een feest avond, medische begeleiding, een shirt. Als Zeeuwse deelnemers dat bedrag er niet voor over hebben, moeten ze gewoon niet mee doen." Word je 's nachts nooit gillend wak ker dat het allemaal misloopt? Ton Kienhuis: Het is spannend. De vraag is of Europa hier rijp voor is. We hebben ons daar drie jaar mee bezig gehouden. Het ant woord is 'ja'. We zijn alleen sterk afhankelijk van de bonden. Hoe hard zijn ze bereid voor ons te werken? Dat is een onzekere fac tor. Maar daar lig ik 's nachts niet wakker van. Tot nu toe zijn we te vreden over het verloop." Bekerhouder ten koste van Bristol City naar vierde ronde FA Cup. bristol - Portsmouth had gister avond de grootste moeite de vier de ronde van de FA Cup te berei ken. De club die in mei nog het be langrijkste bekertoernooi van En geland won, rekende pas laat defi nitief af met het één klasse lager spelende Bristol City. Peter Crouch en Nico Kranjcar zorgden voor de goals. De openingstreffer van Crouch, na 38 minuten, was omstreden. De spits maakte in zijn eigen straf schopgebied in één en dezelfde ac tie twee keer hands, maar een fluit signaal bleef uit. Uit de daaropvol gende aanval schoot de internatio nal vervolgens de 0-1 binnen. Vlak voor tijd zorgde de Kroaat Kranj car uit een counter voor 0-2, tot te vredenheid van manager Tony Adams en zijn assistent John Met god. Doelman David James stopte vervolgens nog een penalty van Bristol City. Op zaterdag 24 januari mag Portsmouth het in de vierde ronde opnemen tegen Swansea. Die club komt evenals Bristol City uit in het Championship, het tweede ni veau in Engeland. Michael Schumacher blikt terug op ongeluk in de zomer van r999. den haag - „Plotseling voelde ik dat mijn hartslag steeds zwakker werd en er plotseling helemaal mee ophield. Het licht ging uit. En toen dacht ik: 'Zo voelt het dus als je onderweg bent naar boven'." Dit zei de voormalige Duitse for- mule-i-coureur Michael Schuma cher gisteravond op de Duitse tele visie over een ongeluk in 1999. Schumacher, op dat moment twee de achter Mika Hakkinen in de strijd om de wereldtitel, ging in de eerste ronde van de Britse Grand Prix op Silverstone (op 11 juli 1999) vol in de bandenstapels doordat zijn remmen blokkeerden. Het duurde tien minuten voordat reddingswerkers hem uit de auto konden krijgen. Schumacher hield er slechts een gebroken been aan over. De latere zevenvoudig wereldkampioen zei verder in het interview: „Ik weet niet hoe lang ik weg ben geweest, of dat ik even dizzy was of in shock? Ik weet alleen wel dat mijn hart ophield met tikken." Het ongeluk had hem direct doen denken aan het dodelijke ongeluk van de Braziliaan Ayrton Senna op Imola in mei 1994. „Sindsdien wist ik weer dat je in de sport waar ik van houd, kan sterven. Dat was op dat moment al vele ja ren niet meer gebeurd." Senna was voor de jonge coureur Schu macher, die ook nog tegen hem reed en er zelfs bij was in 1994, al tijd een idool geweest. In de ZDF-uitzending zei de race arts tijdens de bewuste Grand Prix op Silverstone, Sid Watkins, dat Schumacher zeker om had kun nen komen bij het ongeluk: „Mi chael sloeg met zijn hoofd tegen de cockpit. Zijn helm was gebro ken. Hij had kunnen sterven." Schumacher zou dat seizoen na een herstelperiode van 98 dagen nog twee races rijden. Op 2 okto ber 2006 reed hij zijn laatste race. Een comeback sluit de veertigjari ge uit. „Ook al zou het qua rijden best nog wel gaan." haarlo - Hulstenaar lean Paul de Bruijn was op de eerste dag van het Inkada NK Pentatlon nog niet echt in vorm. Hij won ternauwer nood van de 'zwakste leerling' van de klas Peter Volleberg. Vorig jaar klopte hij hem ruim schoots met hoge moyennes. Nu lukte dat alleen in het libre (2 beur ten met een hoogste van 400) en zijn specialiteiten driebanden en bandstoten, waarin de beslissing moest vallen bij een 4-4-tussen- stand. In het bandstoten hervond hij zichzelf met een moyenne van 25.00 (125-55) waardoor de partij alsnog binnen gehaald werd. De kaderspelen 47/2 en 71/2 moest hij kansloos inleveren met moyennes die niet al teveel goeds beloven. Angelique van der Meet en Bernice van de Velde onderuit in Slowakije. bratislava - Angelique van der Meet is er niet in geslaagd door de eerste ronde te komen van het in ternationale jeugdtoernooi in het Slowaakse Bratislava. De zeventien jarige tennisster uit 's-Heer Abts- kerke was door haar 139e positie op de wereldranglijst tot en met achttien jaar rechtstreeks toegela ten tot het hoofdtoernooi, maar moest direct aantreden tegen de als tweede geplaatste Russische Va leria Savinykh, 71e van de wereld. Van der Meet verloor in drie sets: 3-6 6-4 3-6. „Achteraf gezien heb ik toch goed gespeeld", aldus Van der Meet, die alleen in de tweede set door het spel van Savinykh kon komen. „Toen kon ik haar meer achterin houden. In de derde set speelde ik iets te voorzichtig, waardoor zij weer druk naar voren gaf." Van der Meet komt op het indoor- tapijt van Bratislava vandaag in het dubbelspel in actie, samen met Bernice van de Velde. Van de Vel de moest vanwege haar 175e we reldranglijstpositie kwalificatie spe len, waarin zij in de eerste ronde verloor: 3-6 3-6 tegen Ekaterina Yashina. Volgende week reizen Van des. Meet en Van de Velde naar Prerov, in het oosten van Tsjechië. Het ITF-toernooi daar staat erg hoog aangeschreven op de kalender. De boomlange Peter Crouch wordt gefeliciteerd nadat hij voor 0-1 heeft gezorgd. foto Kirsty Wigglésworth/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27