wordt bruisende discotheek sscrss: Kanaaltunnel Sluiskil kost Terneuzen 1,5 miljoen GEVRAAGD JUWELEN ^HORLOGES Z PZC Woensdag 14 januari 2009 19 KLOOSTERZANDE - In Hotel van Leuven in Kloosterzande wordt donderdag 22 januari het vooront werp van het bestemmingsplan Oostflank gepresenteerd aan be langstellenden. Plan Oostflank behelst de bouw van tweehonderd woningen nabij de Groenendijk en op het IZV-ter- rein aan de Huisterweg in Kloos terzande. Het voorontwerp van het bestemmingsplan ligt tot en met 11 februari ter inzage in de ge meentewinkel in Hulst. De bijeen komst in Hotel van Leuven begint om 19.30 uur. Riolering Korte Belling Hulst gaat op de schop HULST - De Korte Bellingstraat in Hulst wordt vanaf dinsdag 20 tot en met vrijdag 23 januari opgebro ken voor werkzaamheden aan de riolering. Tijdens die werken wordt de straat afgesloten voor het doorgaande verkeer. Wel wordt tij delijk het eenrichtingsverkeer in het Bellinghof opgeheven. Hierdoor blijft het Solmsbolwerk toegankelijk en zijn ook de wonin gen aan de Korte Bellingstraat van nummer 18a tot en met 32 en basis school Sint Willibrordus bereik baar. Wagenbouwers geven voorproefje op feest HULST - Wagenbouwersverenigin gen uit Hulst houden de komende tijd feestavonden om hun bouw- kas te spekken. De Lamsoorse Jo kers uit Lamswaarde bijten zater dag 24 januari het spits af in café de Lamsoren. De Boelies uit Kloos terzande feesten zaterdag 31 janua ri in café Tommy's. Vrijdag 6 fe bruari houden de Zuipcilinders uit Kloosterzande hun avond in café de Kastanje. Zaterdag 7 februari is het de beurt aan de Fucky Duckies uit Vogelwaarde in 't Karrewiel. De aanvang telkens om 21.00 uur. Textiele werkvormen in bieb Kloosterzande KLOOSTERZANDE - In de openbare bibliotheek van Kloosterzande is tot 31 januari een mini-tentoostel- ling te zien van textiele werkvor men. In de vitrinekast staan werk stukken, vervaardigd van onder meer katoen, zijde, synthetisch pa pier tyvek, colbac, kraaltjes, veer tjes en steentjes. De werkstukken zijn van de hand van Helge van Drongelen. De ten toonstelling in Kloosterzande is te bezichtigen tijdens de openingsu ren van de bibliotheek. De organisatie van Jazz-A-Delic, vlnr Kevin Tanghe, Afra van Es, Pascal Meijer en Alexander Raas in de foyer van het Scheldetheater. foto Camile Schelstraete door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Naast de één miljoen euro die de gemeente Terneuzen al heeft toegezegd mee te betalen aan de aanleg van een tunnel on der het kanaal bij Sluiskil, moet Terneuzen ook nog een half mil joen euro bijpassen om de aanleg van een fietspad aan de oostzijde van de Koegorsstraat mogelijk te maken. Het gaat om de meerkosten voor de verbreding en aanpassing van het te bouwen viaduct. Ook de op- en afritten moeten worden aangepast. De werkzaamheden zijn noodzakelijk om er later het aan te leggen fietspad langs de oostzijde-van de Koegorsstraat op te kunnen aansluiten. De bijdrage van een miljoen euro vangt de gemeente terug via de bouwleges voor de aanleg van de tunnel. De meerkosten van de ver breding en aanpassing van het via duct vormen onderdeel van de aanbesteding en worden in de loop van het bouwproces met de gemeente verrekend. B en W stel len voor het bedrag op te nemen nemen in het investeringsprogram ma 2010-2013. De gemeenteraad wordt ook ge vraagd medewerking te verlenen aan de planologische inpassing van de kanaalkruising Sluiskil door middel van een bestemmings planprocedure. Dat is nodig nu de regering heeft besloten dat de tun nel geen onderdeel meer wordt van het rijkswegennet, maar van het provinciaal wegennet. Omdat nu sprake is van een regionale ver binding moet een en ander wor den vastgelegd in een bestem mingsplan in plaats van via een Tracéwet procedure. In Zeeuws-Vlaanderen wordt al ja ren gewacht op een tunnel onder het kanaal, vanwege de grote over last die het wegverkeer heeft van de brugopeningen. De gemeente is dus uiteraard bereid alle medewer king te geven. Omdat gebruik kan worden gemaakt van de eerder op gemaakte documenten in het ka der van de Tracéwet procedure denken B en W dat er al binnen enkele maanden een ontwerpbe- stemmingsplan op tafel kan liggen. ZEEUWS VEILINGHUIS I Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118-650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21