Scheldetheater Terneuzen \|A Middensluis moet wijken voor zeevaart Bonbons en chips op open dag Hulst Opruimen vervuiling Zaamslag WBÊÊKÊKSSSSjn^B Zwijntjes V Expositie in Kunstuitleen 18 Woensdag 14 januari 2009 PZC Z geleden met het verjaardagsfeest van Kevin in Porgy Bess. Een dikke honderd man binnen en moeder bracht de taart rond. „Ik kreeg veel positieve reacties. Er is eindelijk weer eens iets te doen voor ons in Terneuzen, kreeg ik te horen. Waarom Jazz-a-Delic. Ach, die naam klinkt lekker en er is na tuurlijk een link met Porgy." Pascal Meijer: „In Zeeuws-Vlaande- ren waren weinig hippe dance-eve- nementen. Om echte dj's aan het werk te zien, gingen we regelmatig naar grote landelijke feesten bui ten Zeeuws-Vlaanderen. Daar wil den we verandering in brengen." Het succes is er inmiddels. Elke edi tie was ver voor aanvang uitver kocht. De theaterfoyer zorgt deze keer voor meer ruimte en dus meer bezoekers. Er kunnen maxi maal zo'n negenhonderd bezoe kers binnen. „De indrukwekkende entree, de hoge foyer en de ver schillende verdiepingen staan ga rant voor een spectaculaire avond." Jazz-A-Delic impliceert overigens niet dat jazz-grootheden als Miles Davis, Gerry Mulligan of Thelo- nius Monk uit de speakers knallen. „Het gaat echt om een mix van funky house met jazz-invloeden. Dat is dus heel breed", benadrukt Afra van Es. Hun eigen muzikale voorkeuren vinden ze niet zo belangrijk. Hun liefde voor de muziek is breed. De stichting is inmiddels een stuk professioneler geworden. Meijer: „De eerste editie was gestoeld op Dancefeest Jazz-a-Delic in Scheldetheater Terneuzen De foyer van het Scheldetheater in Terneuzen is op zaterdag 24 januari omgebouwd tot discotheek. Na een aantal uitverkochte feesten in jazzcafé Porgy en Bess vond de stichting Jazz-a-Delic uit Terneuzen het tijd voor een grotere locatie. De foyer van het theater biedt plek voor negenhonderd bezoekers. Kaarten kosten twaalf euro per stuk en zijn verkrijgbaar bij diverse adres sen in Terneuzen en Hulst. Optredens zijn van de dj's Licious, La Luna en Tom de Neef. Zangeres Miss Bunty treedt net als vorig jaar ook weer op. Op de trappen van de foyer staan professionele danseressen. Het feest is van 21.00 tot 03.00 uur. vriendendiensten. Ik werkte bij. Porgy, de huisgenoot van Kevin was dj en zijn vader maakte de flyers." In de loop der jaren werd het net werk steeds groter, de dance-scene in Nederland is immers vrij klein. Contacten zijn daarom snel ge maakt. „Toch zijn er nog steeds mensen uit onze jeugd, die ons hel pen. Zoals Sandy. Met haar vulde ik vroeger vakken bij de A&P op het Schuttershof Nu heeft ze een eigen dansschool. We proberen el kaar te helpen", legt Meijer uit. Het is de stichting gelukt een aan tal grote namen vast te leggen. „De grote dj's vinden het leuk voor een klein publiek te spelen. Wij smeren broodjes voor ze", zegt Kevin Tanghe. Hoe hoog reiken de ambities van jazz-a-Delic. „Ik zeg niet dat we de nieuwe Mystery Land gaan wor den maar we hebben veel ideeën en ambitie. Nu zijn we gericht op het Scheldetheater. De foyer wordt een grote bruisende discotheek." Het evenement is oprzaterdag 24 januari van 21.00 tot 03.00 uur. Kaarten kosten twaalf euro en zijn verkrijgbaar bij het Scheldetheater, Echo Audio en kapsalon het Haar huis in Terneuzen en bij de Free Record Shops in Goes en Hulst. www.jazz-a-delic.nl HULST - De gemeente Hulst zet za terdag 31 januari de deuren open van de nieuwe gemeentewinkel. Ie dereen mag die dag van 10 tot 15 uur een kijkje achter de schermen nemen. Belangstellenden worden door aan wezige medewerkers voorzien van de nodige informatie en er is gele genheid vragen te stellen over de dienstverlening en activiteiten. Niet alleen ambtenaren, ook een delegatie van het college van burge meester en wethouders is die mid dag aanwezig. In het pand naast de gemeentewin kel zijn Stichting Welzijn Hulst (SWH) en Stichting De Linie, waaronder Stichting Pardoes, ge vestigd. Ook zij openen hun deu ren die dag. Via de ingang van de gemeentewinkel heeft iedereen toegang tot hun gebouw. Voor de kinderen is er een knutselhoek. Ook kunnen zij zich laten schmin ken. In de gemeentewinkel wor den educatieve 'kinderpaspoorten' gemaakt Voor iedere bezoeker staat een kopje koffie met bonbon klaar. Kinderen krijgen limonade en chips. Bij vertrek krijgt ieder een nog aandenken mee. Ook is die dag een bezoek mogelijk aan de nieuw ingerichte trouwzaal. ZAAMSLAC - De gemeente Terneu zen wil vaart zetten achter het op ruimen van de bodemvervuiling op het terrein aan de Axelsestraat 165 in Zaamslag. De verontreinigin gen bestaan uit minerale olie en vluchtige aromaten in de bodem en het grondwater en in mindere mate ook arseenverbindingen. „Er is sprake van een niet gering ver spreidingsrisico. Bovendien zijn ecologische risico's niet uit te slui ten", aldus B en W. Al sinds 2005 bemiddelt de ge meente in een bodemsanering van het terrein. Uiteindelijk moet het terrein de functie 'wonen met tuin' krijgen. Uiterlijk in 2010 moet de bodemsanering gestart zijn. De gemeente wil het verontreinig de terrein kopen en nog dit jaar de bebouwing slopen. De totale sane- ringskosten worden, inclusief de 273.000 euro voor de aankoop van het terrein, becijferd op ruim 673.000 euro. Met de eigenaresse is afgesproken dat die een kwart mee betaalt. De Terneuzense verslaggever maakte deze week de overstap van de redactie in Zeeuws-Vlaanderen naar de Bevelanden. Een van zijn laatste klussen op zijn oude werkplek betrof het wel en wee van de twee gedumpte hangbuikzwijntjes die bekendheid verwierven onder de namen Jip en Janneke. De dieren waren sinds oudejaarsdag op een of andere ma nier verdwenen. Tot maandagochtend, deze week. De Terneuzenaar was nauwelijks Dance-event van Terneuzense stichting Jazz-a-Delic. door Frank van Cooten TERNEUZEN - De dance-scene in Zeeuws-Vlaanderen is in opmars. De dance-feesten van de West-Zeeuws-Vlaamse organisatie L&D (Lance en Donny) laat al ja ren de stranden in de zomer swin gen en ook in Hulst hoeven de lief hebbers niet meer louter alleen naar de randstad of België. Stichting Jazz-a-Delic uit Terneu zen hield al een ^antal succesvolle feesten in jazzcafé Porgy Bess. Gezien het succes vindt de stich ting het nu tijd voor een grotere lo catie. Jazz-a-Delic bouwt daarom op zaterdag 24 januari de theater foyer van het Scheldetheater om tot bruisende discotheek. Inclusief diverse dj's, professionele danseres sen, muzikanten en videoprojec tie. De stichting bestaat uit een aantal vrienden, allen uit Terneuzen, met passie voor muziek. Pascal Meijer, Kevin Tanghe, Alexander Raas en Afra van Es zijn in de afgelopen ja ren veel en op verschillende wijze bezig geweest met hun passie en hebben inmiddels veel contacten opgebouwd met dj's en artiesten. Het begon eigenlijk een paar jaar DJ Licious is geboren in Antwerpen. De liefde voor house en muziek is sinds hij begon altijd zijn handels merk geweest. Dat werd alleen maar sterker tijdens zijn vele bezoe ken aan feesteiland Ibiza. Hij speel de met artiesten als Roger Sanchez, Felix da Housecat, Junior Jack, Mr. V, Soul Central en Didier Sinclair. Licious is inmiddels beroemd in zijn eigen stad Antwerpen en is lang zaam maar sterk zijn vleugels aan het uitslaan naar vooral Nederland en Engeland. In Terneuzen speelt hij samen met vriend Sakso op de sax. Tip? redactie@pzc.nl een halfuur aan zijn eerste werk dag op de redactie in Goes bezig,, toen er een tip binnenkwam over de zwijntjes. Ze waren blijkbaar ge signaleerd op de Bevelanden. Het lag voor de hand dat hij dit onder werp onder zijn hoede zou nemen. Een leuke start dus. Of misschien beter, een valse start. Hij wordt er namelijk door zijn collega's van beide overkanten van verdacht de knorrepotten in de kofferbak van zijn auto via de Westerscheldetun- nel te hebben meegenomen. QIGIOK '^8 Als een jong meisje draaide ze jazz-platen op de platenspeler van haar ouders. Nu draait ze in binnen- en buitenland. Zo kreeg ze tien keer het Gelredome aan het dansen tij dens het intro van Marco Borsató's Symphonica in Rosso. La-Ona is vol energie en danst op en geniet van de platen die ze draait. Door haar jarenlange erva ring met evenementen voor zeer uit eenlopende doelgroepen, vóelt ze goed aan met welke muziek zij de juiste sfeer maakt. Ze onderbreekt haar toer door Azië voor Terneuzen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De kans is groot dat de monumentale middensluis in Terneuzen medio 2018 voltooid verleden tijd is. Voor de aanleg van de nieuwe tweede zeesluis moet de sluis, die begin vorige eeuw werd aangelegd, worden ge sloopt. Vertegenwoordigers van Rijkswaterstaat zeiden dit maan dag in Gent. Voor de aanleg van de nieuwe sluis die een lengte van Miss Bunty is een van Europa's be kendste dance-zangeressen. Haar bij naam is niet voor niets 'Shirley Bas- sey on Acid'. Opvallend genoeg be gon ze haar carrière in diverse punk-, rock- en soulbands. Een van haar eerste solo-optredens was in de legendarische Amsterdamse club Roxy. Later zong ze op de muziek van diverse dj's in verschillende stij len. Naast haar optredens wordt ze veel gevraagd voor studiowerk. Haar ongepolijste stem en indruk wekkende optredens worden ge roemd. meer dan 360 meter en een breed te van bijna vijftig meter zal krij gen is ontzettend veel ruimte no dig. Ruimte die in het huidige slui- zengebied amper voor handen is. Verdere studies moeten uitwijzen of parallel aan de huidige West- sluis voldoende plaats is om een nieuwe sluis aan te leggen. Is dat niet het geval, dan zal de huidige middensluis moeten wijken voor het groter goed. De Vlaming Tom de Neef heeft vele bijnamen. Plastika, Behemoth en Gatacca om er een paar te noemen. Zijn interesse voor discomuziek van eind jaren zeventig en begin jaren tachtig is de voedingsbodem voor zijn inmiddels bekend geworden dis co house geluid. Zijn nummers 'Dis co Mirror' en 'Disco Dancing' deden het goed in de clubscene. Deze dj/producer en labelhouder heeft zichzelf pas weer uitgevonden met een hele reeks nieuwe producties. Van funk disco tot tech-house. foto's Jazz-a-Delic TERNEUZEN - In de Kunstuitleen aan de Bellamystraat in Terneuzen is vanaf 20 januari tot eind februa ri een expositie te zien van de jon ge kunstenaar Wouter Hoek, uit Den Haag. Hoek studeerde in 2007 af aan de Willem de Kooning Aca demie in Rotterdam. De kunste naar exposeert met schilderijen, te keningen en ruimtelijke objecten. Openingstijden van de Kunstuit leen zijn dinsdag tot vrijdag van 13.00-17.00 uur, zaterdag van 10.00-14.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20