Liedjes voor de sms-generatie Manuel komt niet Two Lovers in bioscoop Ensemble Aviv Quartet uit Israël speelt bij Kamermuziek Zeeland PZC Dinsdag 13 januari 2009 13 AGENDA OP PAD Foute fantasieën Genieten van de Bouquetreeksboekjes. De psychologen Marjan Slob en John Louws spelen scènes en geven uitleg hoe zo'n boekje in elkaar zit. Uitverkocht Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 19.00-21.30 uur. Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen. 16.00 en 19.30 uur. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl muziek Jazz en blues The Big Chris Barberband speelt een pro gramma dat geënt is op traditionele jazz. Goes, theater De Mythe, 20.00 uur. theater Ladies' Night/Helemaal Naakt! Een dolle komedie met weinig om het lijf a la The Chippendales. Antwerpen, Stadsschouwburg 20.00 uur meer agendanieuws op www.pzc.nl FILM BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Australia: 20.00 uur; Yes Man: 20.00 uur; Wit licht: 20.00 uur; Le voyage du ballon rouge: 20.30 uur; GOES 't Beest, North by Northwest: 20.30 uur; Merral, As it is in heaven: 20.00 uur; Au stralia: 18.30 en 21.30 uur; Wit licht 19.30 en 22.00 uur; Yes man: 19.15 en 21.45 uur; MIDDELBURG Schuttershof, Bride flight: 20.00 uur; TERNEUZEN View, Yes Man: 20.45 uur; Wit licht: 20.30 uur; The day the earth stood still: 18.45 uur; Australia: 20.15 uur; VLISSINGEN CineCity, Australia: 16.00 en 20.00 uur; Bedtime stories: 14.00, 16.15 en 19.00 uur; Boy in the striped pyjamas: 13.45 en 19.30 uur; Changeling: 16.15 uur; Frost/Nixon: 14.00 uur; Two lovers: 19.30 uur; Madagascar 2 (nl): 13.45 en 16.15 uur; Niko en de vliegende brigade: 14.00 uur; Oologswinter: 13.45, 1615, 19.30 en 22.00 uur; Piet Piraat: 14.00 uur; Quantum of Solace: 21.30 uur; Righteous Kill: 21.45 uur; Saw V: 16.30 en 22.00 uur; The day the earth stood still: 22.00 uur; Wit licht: 19.15 uur; Yes Man: 16:00, 19.15 en 22.00 uur. Roosbeef opmerkelijke nieuwe verschijning in Nederlandstalige pop. door Peter Bruyn VLISSINGEN - Ze is een ontwape nend frisse verschijning in de Ne derlandstalige popmuziek: Roos Rebergen, oftewel Roosbeef Haar debuut-cd Ze willen wel je hond aai en maar niet met je praten is inmid dels de albumhitlijst binnengeslo- Jim Carrey in Yes Man, te zien in Goes, Terneuzen, Vlissingen en Ber gen op Zoom. Roos Rebergen: „Je moet goed vindt." vlissingen - De voorstelling die ca baretier André Manuel op vrijdag 30 januari in het Arsenaaltheater in Vlissingen zou geven, is afgelast. Impresariaat Harry Kies bleek een dubbele boeking te hebben staan. De voorstelling wordt verschoven naar het volgend theaterseizoen. De datum is nog niet bekend. Men sen die al een kaartjes hadden ge kocht, krijgen het geld terugge stort. Het theaterconcert van zangeres Dewi, op woensdag 21 januari in de Stadsschouwburg Middelburg, gaat ook niet door. De voorstelling is teruggetrokken, omdat de nieu we cd van Dewi vertraging heeft opgelopen. pen en haaf liedjes laten het Ne derland van 2009 horen. „Er zijn mensen die zeggen: je moet oppassen dat het geen ma niertje wordt wat je doet", zegt ze. „Maar daar ben ik helemaal niet zo bang voor. Ik ben héél kritisch op wat ik maak. En de jongens in mijn band zeggen ook gewoon wat zij ervan vinden. Je moet ook nooit op de wensen van je publiek afgaan. Je kunt alleen zelf maar be palen wat je goed vindt." De stijl van de liedjes van Roos en haar groep is net zo uniek als zij zelf In het nummer Ben je te heet gewassenzingt ze: 'Toen jij het uit gemaakt had, heb ik mijn donor- kaart ingevuld, zodat er iemand nog met mijn hart speelt.' Teksten met de onverbiddelijke charme van Raymond van 't Groenewoud. In Volle Magen vraagt een jongen aan z'n moeder: 'Heb je mijn ge luk gezien?', waarop de moeder antwoordt: 'Misschien in je spel- middelburg - Op uitnodiging van Stichting Kamermuziek Zeeland geeft het Israëlische Aviv Quartet vrijdag een concert in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. Dat be gint om 20.00 uur. Het kwartet presenteert een geva rieerd programma met strijkkwar tetten van Van Beethoven (opus 18 nummer 2), Sjostakovitsj (derde strijkkwartet) en Brahms (opus 51 nummer 2). Het optreden maakt deel uit van de tournee die de vier deze maand maken door Neder land en andere West-Europese lan den. Het Aviv Quartet bestaat uit vier jonge musici uit Israël: Sergey Ostrovsky en Evgenia Epshtein op viool, Shuli Waterman op altviool en Rachel Mercer op cello. De musici namen in 1997 het ini tiatief tot de oprichting van het en semble. Zij studeerden bij onder meer het Alban Berg Quartet en het Nederlandse Daniel Kwartet en volgden masterclasses bij be roemde ensembles zoals het Emer son String Quartet en het lulliard String Quartet. Al snel braken zij door in het internationale circuit en wonnen een groot aantal presti gieuze prijzen. Inmiddels treedt het ensemble op in alle grote con certzalen van Europa en de Vere nigde Staten. Aviv heeft alle strijk kwartetten van Sjostakovitsj op cd gezet. Kaarten voor het Middelburgse concert zijn te reserveren via www.kamer-muziek.nl, info@ka- mer-muziek.nl of 0118-650892. computer, of je digitale rekenma- chien.' En Meisjes begint met de veelzeggende regel: 'Haar mobiel heeft het net uitgemaakt'. Kortom, Roosbeef maakt levensliedjes voor de sms-generatie. Twintig is ze nu, maar hoewel haar eerste cd net verschenen is, kent de 'pop-incrowd' haar al een jaar of drie. Roos Rebergen was ze ventien toen ze de ene prijs na de andere won. En hoewel menigeen onmiddellijk vroeg waar dat de buutalbum bleef, had Roosbeef geen haast. „Ik was er nog niet he lemaal zelf van overtuigd. „Ik wil de wachten tot het voor mijzelf he lemaal klopte." Ze heeft zo haar eigen manier om zich uit te drukken. 'Ik ben m'n oog op jou verloren.' 'Je bent geë migreerd naar een ander hart.' 'Ik vind de gekste dingen mooi, zelfs Blof brak bij mij een snaar.' „Ik heb natuurlijk wel een bepaalde manier van schrijven. Daardoor hoor je ook direct dat het Roos beef is." Ze is bijzonder. Volstrekt oorspron kelijk. De Pippi Langkous van de 'Er gaat heel veel langs mij heen wat voor anderen heel gewoon is' Nederpop. Maar haar muziek staat ook weer niet helemaal op zich zelf Ze behoort tot het muzikale klasje waar je ook André Manuel, De Kift. en Spinvis in kunt plaat sen. Nederlandse popmuziek die op geen enkele wijze tegen Engel se of Amerikaanse voorbeelden aanschurkt. Hollands, maar niet 'volks' en evenmin in de klein- kunsttraditie. Dat geldt ook voor de onderwerpen die bezongen worden: dicht bij huis, maar eigen zinnig verwoord. Ze heeft het over verkeringen die uit, aan, uit gaan. Ze heeft het over het moeten dragen van een beu gel. En: 'Alles draait om het geld. En alles draait om wie je belt'. „Wat ik daarmee vooral bedoel is dat er heel veel langs mij heen gaat wat voor anderen heel gewoon is. Het is gewoon een beschrijving van hoe ik mij vaak voel. Alsof de wereld met heel andere dingen be zig is dan ik." vlissingen - De film Two lovers van regisseur James Gray is van avond als voorpremière te zien in het kader van 'Film by the Sea door het jaar'. De voorstelling in bioscoop Cine City in Vlissingen begint om 19.30 uur. De film, die was geselecteerd voor de competitie van het festival in Cannes, gaat over de aantrekkelij ke maar depressieve fotograaf Leo nard (Joaquin Phoenix). Zijn ouders proberen hem te koppelen aan Sandra (Vinessa Shaw), de lie ve en zorgzame dochter van een goede familievriend. Tegelijkertijd begint hij gevoelens te koesteren voor zijn nieuwe buurvrouw Mi chelle (Gwyneth Paltrow). ook nooit op de wensen van je publiek afgaan. Je kunt alleen zelf maar bepalen wat je foto Paul Bergen/GPD Roosbeef treedt zaterdag 28 februari op in De Piek in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95