musea neemt toe eerste optreden in De Biet Toertocht Sluis eerder gestopt door snelle dooi S pzc Dinsdag 13 januari 2009 19 'We zijn meer naar buiten gericht dan vroeger. We hebben een actief sponsorbeleid en gaan bijvoorbeeld een dagje met sponsors varen' Museumhaven Zeeland. Rechtsboven: Maritiem Museum, rechtsonder: Burghse Schoole. foto's Dirk-Jan Gjeltma Honderd schaatsers bij inschrijving voor tocht Sluis-Brugge-Sluis. door Frank van Cooten SLUIS - Sluis-Brugge-Sluis was gis termorgen de enige toertocht in Nederland die nog van start is gaan. De snelle dooi was de Zeeuwse schaatsklassieker op de Damse Vaart rond het middaguur echter ook te machtig. De inschrijving voor de toertocht werd gesloten wegens snelle dooi. Het ijs was gemiddeld nog slechts tien centimeter dik terwijl twaalf centimeter vereist is om veilig te kunnen schaatsen. Op het ijs lagen overal plassen wa ter. De organisatie zorgde ervoor dat de schaatsers die al aan de tocht waren begonnen, deze zover mogelijk afkonden maken. Rond de honderd schaatsers had den zich gisteren in de vroege och tenduren in Sluis voor de tocht in geschreven. De stempelpost in Brugge sloot om 12.30 uur. Voordat Damme om 14.00 uur dicht ging, reikte deze post het stempel 'Brugge' uit omdat de schaatsers door overmacht niet meer verder konden. In Sluis konden de schaatsers nog tot 17.00 uur bij de stempelpost te recht voor hun laatste stempel en medaille. In Brugge gold vanaf 12.30 uur een verbod om op het ijs te zijn. De Belgische politie zag daar streng op toe en trad op tegen overtre ders. In Sluis zijn borden 'gevaar lijk ijs' geplaatst. Oecumenische viering in Week van gebed zierikzee - De Rooms Katholieke Willibrorduskerk in Zierikzee is zondag gastkerk voor de jaarlijkse oecumenische viering in het kader van de Week van het gebed. The ma van de bijeenkomst is 'Een in God's hand'. Aan deze viering doen mee: Her vormde Kerk onder de Beuze, Tho- maskerk, CJV, Leger des Heils en de RK Willibrordusparochie. De dienst begint om 9.30 uur. Opvoedcursus voor ouders van peuters zierikzee - Onder de titel 'Peuter in zicht' komt zorgaanbieder Al- lévo met een opvoedcursus voor ouders van peuters. Daarin komen vragen aan de orde als: Wat doe je als ouder als je kind een driftbui heeft? Of niet wil eten? Voor mi- grantenouders is informatiemateri aal in de eigen taal beschikbaar. De eerste van zes cursusavonden is woensdag 28 januari in het wijk- gebouw aan de Grevelingenstraat. Jubileum predikant Duizend euro voor Klaas Hendrikse fietsen in Sri Lanka Wereldwinkel ruimt op Oefeningen om even voor lentecadeaus stil te staan bij jezelf zierikzee - Klaas Hendrikse is don derdag 25 jaar als predikant verbon den aan de Vrijzinnige Gemeente Zierikzee. Aan dit zilveren jubi leum wordt in de dienst op zon dag 25 januari om 11 uur in de Gasthuiskerk aandacht besteed. Zo wel gemeente als predikant erva ren dit jubileum als een uniek feit. De dienst ziet er liturgisch iets an ders uit. Daarna is er een gezellig samenzijn in het Kerkcentrum. middelburg - Sri Lanka Support Zeeland krijgt duizend euro van de Goede Doelen Actie van Reisre vue en de Club van 100 van het Reisgala. Volgens de Middelburgse lanny Fioole van Sri Lanka Sup port worden van het geld fietsen gekocht zodat zeventien kinderen fietsend naar school kunnen. Het project was aangemeld door Wil- ma Nijssen van reisbureau Hol land International in Middelburg. zierikzee - De Wereldwinkel Zie rikzee heeft besloten tijdens de winter al een gevarieerd assorti ment lentecadeaus aan te bieden. Deze artikelen komen onder meer uit Mexico, India, Nepal en Indo nesië. Om plaats te maken voor het nieuwe aanbod houdt de We reldwinkel vanaf vandaag t/m 21 ja nuari opruimactie. „Dit gaat niet ten koste van de makers van de foto Dubois Benjamin producten", zegt de voorzitter. zierikzee - Joke Enserink begint donderdag in de gymzaal van de Beatrixschool in Zierikzee een cur sus yoga onder de titel 'Even stil staan bij jezelf. Doel is oefeningen te doen en waar te nemen wat de beweging in je lichaam doet als ie mand letterlijk even stilstaat bij zichzelf. Volgens Enserink is de cursus geschikt voor iedereen van alle leeftijden. De lessen zijn op donderdag van 9.30 tot 10.30 uur. Wolfert Jumelet bespeelt ook in de nieuwe formatie ZydeGoNutz de accordeon. HAAR VAN BOVEN HM VAN BENEDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71