'Voor de show ga je dan toch maar slapen' Ü^SSIlI Van Dalen natuursteen Vlissingse missie naar Den Haag voor behoud ziekenhuis Sluis-Brugge-Sluis prooi van snelle dooi SCEÊÖMWEM VARKENSHAASJES 1/2 KILO m 298 KUIKENBOUTEN 2 KILO 3.P8 RUNDERRIBLAPPEN i K.lo 4.98 BPZC Dinsdag \3 januari 2009 23 - AL 75 JAAR Steengoed in: Grafmonumenten Aanrechtbladen Vensterbanken ALLES OP MAAT GEMAAKT IE SOORT MATERIALEN TEGEN EEN REDELIJKE PRIJS! -^Zaagmolenstraat 32b (aan het Molenplein) Telefoon (0113) 22 79 19 - Fax (0113) 25 1075 te Goes Stefan Schelling ziet zijn bedrijf in Kamperland in vlammen opgaan. door Raymond de Frel KAMPERLAND - Nee, het is niet dat meubelrestaurateur Stefan Schel ling uit Kamperland wel zou kun nen janken. Hij moét janken. Zon dagavond zag hij hoe zijn levens werk in een paar uur tijd door een vuurzee volledig werd veFwoest. Ja, zijn draaibanken staan nog over eind. Schelling kan er nóg enthou siast en vol trots over vertellen. Over hoe uniek 'die Rolls Royce van de draaibanken maar niet zijn', over wat hij er allemaal mee kan... En over zijn specialisme, waar particulieren, musea en anti quairs uit heel Nederland hem voor inschakelden: draaiwerk'met bijzondere houtsoorten. Schelling is vermaard om zijn restauraties van antieke meubelen, veelal werk uit de zestiende en zeventiende eeuw. Maar nu dus even niet meer. Schelling is in zekere zin ont hand. Want die draaibank? Die is ten dode opgeschreven. Net als de rest van zijn aan zijn woonhuis grenzende werkplaats. Schelling merkte zondagavond dat de wasmachine het niet meer deed. „Ik dacht dat er een leiding in de werkplaats was bevroren, dus heb de verwarming aangezet. 'Het was mijn privédomein, nog veel meer dan onze slaapkamer dat is.' Daarna ging ik met mijn gezin in de keuken aan de boerenkool. Op eens zag mijn zoon dat de werk plaats in brand stond. Er lagen heel veel bijzondere houtsoorten in, die heel goed branden. Ik heb nog wel een raam kapotgeslagen en een brandblusser leeggespoten, maar er was geen redden meer aan. Ik voelde de haren op mijn ge zicht verschroeien", vertelt hij. Saa n^o/Parl/sï-1 meMop^'Vl Zormee r informal* -overige reclames zie in de winkels www.ma ^VmTaterdag9 GROOTHANDELSKORTING 10 a 20%, bij afname van 3 kg per vers vleessoort excl. reclames De oorzaak van de brand is nog niet vastgesteld. Het zit Schelling het meest dwars dat een aantal unieke zeventiende-eeuwse meu belen tot as zijn verworden. De fi nanciële schade loopt in de tien duizenden euro's, maar de sfeer van zijn stekkie was hem nog veel meer waard. Schelling: „Het was mijn privédomein, nog meer dan onze slaapkamer dat is." Gisteren was het een komen en gaan van in stanties, die Schelling weer op weg willen helpen. Verschillende mensen hebben hem een tijdelijke werkplek aangeboden. Zijn huis bleef overigens door een gunstige windrichting gespaard. „Rond mid dernacht mochten we terug in on ze woning. En dan zie je nog vier borden met boerenkool op tafel staan. Dat maakt het allemaal nog onwerkelijker. Voor de show ga je dan toch maar slapen, maar ik ben op dit moment in alle opzichten een gebroken man. Het voelt alsof ik onderdeel ben van een heel vreemde droom." Gemeenteraad stuurt college B W naar minister Klink toe. door Theo Giele VLISSINGEN - Behoud van een basis ziekenhuis op Walcheren. Met minder neemt de gemeenteraad van Vlissingen geen genoegen. De voltallige raad vraagt het colle ge van burgemeester en wethou ders om 'persoonlijk in Den Haag bij minister Klink en bij de vaste Tweede Kamercommissie voor volksgezondheid te pleiten voor behoud van Ziekenhuis Walche ren'. Een motie met deze inhoud komt eind deze maand aan de orde in de raad. Initiatiefnemers Ton de Nooij (GroenLinks) en Trut de Roos (SP) hadden geen enkele moeite om de acht andere fractie voorzitters de motie mede te laten ondertekenen. Aanleiding is de grote bezorgdheid onder de Vlissingers over de ont wikkelingen rond Ziekenhuis Wal cheren. De bezorgdheid is door de bevalling op de A58, toen een vrouw in barensnood naar het zie kenhuis in Goes moest worden ge bracht, nog eens versterkt. Wi De Vlissingse gemeenteraad stuurt B en W op missie naar Den Haag. De delegatie moet bij minister en politiek pleiten voor behoud Ziekenhuis Walcheren. In een toelichting zegt De Nooij ook grote twijfels te hebben over de bouw van een nieuw zieken huis voor 'planbare zorg' op Wal cheren. „Als ik lees hoe het ziekenhuis in Goes er financieel voorstaat, vraag ik mij af of daar wel geld voor is", aldus GroenLinks-fractievoorzitter De Nooij. Het gaat de initiatiefne mers erom dat de acute zorg op Walcheren, en wat De Nooij be treft in Vlissingen, behouden blijft. De fractievoorzitter zou het goed vinden als ook de gemeenteraden van Middelburg en Veere hun col leges zouderj opdragen naar Den Haag te gaan. „Het mooiste zou zijn met drie deputaties naar Den Haag af te reizen." De Nooij heeft een afschrift van de motie naar zijn collega's in de buurgemeenten gestuurd. Overi gens gaat het in de motie niet al leen om 'medische' overwegingen. Als het ziekenhuis uit Vlissingen verdwijnt, vertrekken veel hoogop geleide inwoners de stad, zo vre zen de Vlissingse raadsfracties. Dat is slecht voor de lokale economie, vorspellen de ondertekenaars van de motie. Het woningbouwprogramma in de stad, met name het Schelde- kwartier, dreigt hierdoor een terug slag te krijgen. Ook vrezen de frac ties de gevolgen voor de toeris tische sector, zo is te lezen in de motie. Schaatsklassieker afgelast omdat ijs te snel dun wordt. door Frank van Cooten SLUIS - Sluis-Brugge-Sluis was gis termorgen de enige toertocht in Nederland die nog van start ging. De snelle dooi was de Zeeuwse schaatsklassieker op de Damse Vaart rond het middaguur echter ook te machtig. De inschrijving voor de toertocht werd gesloten vanwege het snel afnemen van de dikte van de ijslaag, ook al door de grote plassen die zich vormden. Het ijs was gemiddeld nog slechts tien centimeter dik terwijl twaalf centimeter vereist is. tfüü De klassieke schaatstoertocht Sluis-Brugge-Sluis is gisteren af gelast omdat het te snel dooide, waardoor het ijs onbetrouwbaar werd. De organisatie zorgde ervoor dat schaatsers die al aan de tocht wa ren begonnen, deze zover moge lijk af konden maken. Rond de honderd schaatsers hadden zich gisteren in de vroege ochtenduren in Sluis voor de tocht ingeschre ven. De stempelpost in Brugge sloot om 12.30 uur. Voordat Damme om 14.00 uur dicht ging reikte deze post het stempel 'Brugge' uit aan schaatsers die door overmacht niet meer ver der mochten schaatsen. Na slui ting van de Brugse stempelpost mocht niemand zich meer op het ijs begeven. De Belgische politie zag daar streng op het verbod op toe. In Sluis konden de schaatsers nog tot 17.00 uur bij de stempelpost te recht voor hun laatste stempel en bijbehorende medaille. Borden 'ge vaarlijk ijs' moesten intussen kan didaat-schaatsers er van weerhou den het ijs op te gaan. Stefan Schelling: „Het is net of ik onderdeel ben van een heel vreemde droom. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61