'Apetrots' op inzet bij grote Idee voor zakenclub in theater WINTERKOOPJESMARKT OP DE GROTE MARKT IN GOES Grens aan subsidie Senior Games Staaroperaties op zaterdag in Lievensberg 18 Dinsdag 13 januari 2009 PZC B DONDERDAG 15 JANUARI MET SUPER KÓÓÓPJES VAN IN GOES GEVESTIGDE WINKELS! goes - Goes is dit jaar niet van plan meer geld aan de Senior Ga- rrtes te spenderen dan de toegezeg de 50.000 euro. De Senior Games vinden in september plaats, waar bij Goes centrumgemeente is. De stichting Senior Games vraagt elke Zeeuwse gemeente een vaste bijdrage (5000 euro) en per tak van sport (acht in totaal) 2500 euro. Goes trekt dit af van de al toegezegde bijdrage. Kidstennis Tour door Zuid-Beveland goes - Voor kinderen in de groe pen 3 tot en met 6 houdt Tennis Organisatie Zeeland een Kidsten nis Tour. De tennisorganisatie wil kinderen kennis laten maken met deze sport. De tour begint woensdag in Kruiningen, Heinkenszand is 21 ja nuari aan de beurt. Vervolgens komt de tour 28 januari in Kapelle en zondag 8 februari eindigt hij in Sportpunt Zeeland in Goes. Deelname is gratis. Voor meer in formatie en aanmelding: jaccofilius@tozzeeland.nl. Schrijfwedstrijd sluit 1 februari goes - Tot en met 1 februari kun nen nog teksten ingestuurd wor den voor schrijfwedstrijd Write Now!. Voor de vijfde keer houdt deze nationale schrijforganisatie een voorronde in Goes. Iedereen in de leeftijd van 15 tot 24 jaar kan meedoen aan deze wedstrijd. Stuur een zelfgeschre ven Nederlandse tekst in van maxi maal tweeduizend woorden op naar: info@writenow.nu. De prijsuitreiking van deze voor ronde vindt plaats op dinsdag 24 maart in 't Beest in Goes. Winterkoopjesmarkt donderdag in Goes goes - Op de Grote Markt komt donderdag de traditionele winter koopjesmarkt weer te staan. In een grote tent zullen verschillen de ondernemers uit de Goese bin nenstad van 9.00 tot 16.00 hun wa ren verkopen. Het aanbod is gevarieerd. Van mannenmode tot kindermode. Deelnemende winkels: Steutel, Li- vera, Hotlegs, Duifhuizen Leder waren, Papago, Vera Moda, Viola, Buzzy Bee, Dies Kosten, Van Wes ten, Koters, De Vlijt, Lin-o-lux meer. Entree is gratis. Goese schouwburg in gesprek met de gemeente over plan. door Carmen van Zijl goes - Het Goese theater De My the is in gesprek met de gemeente over een op te richten business club. Na de nieuwjaarsreceptie krëeg schouwburgdirecteur Peter de Neef signalen uit het bedrijfsle ven dat verschillende ondernemin gen heil zien in een businessclub. Die bedrijven willen via zo'n za kenclub een speciale samenwer king met het theater opzetten. Dat gaat dan vooral over toegang tot ruimtes voor recepties, een specia le regeling voor personeel en part ners van het bedrijf, sponsoring en reclame. Schouwburg De Mythe is momen teel in gesprek met de gemeente, maar het ziet er volgens directeur De Neef rooskleurig uit. Over twee weken moet er meer duide lijkheid zijn over de plannen. Theater De Mythe ontvangt elk jaar gemeentelijke subsidie, waar het allemaal net van zou moeten kunnen. Een appeltje voor de dorst opbouwen is moeilijk. Een zakenclub kan voor die extra in komsten zorgen. Het theater heeft dus wel oren naar extra inkomsten uit bijvoorbeeld' een businessclub. In het voorjaar zal De Mythe de fu sie met podium 't Beest doorvoe ren. De bestuurlijke fusie is nodig om de twee podia kosten te bespa ren. Nu worden het personeel en de ruimtes al wel uitgewisseld. bergen op zoom - De komende weken zullen ook op zaterdag in het Lievensberg ziekenhuis in Ber gen op Zoom staaroperaties uitge voerd worden. Het ziekenhuis gaat over tot deze stap om de wachtlijs ten binnen de perken te houden. De ingreep kan onder plaatselijke verdoving worden uitgevoerd en valt onder de dagbehandeling. De oogartsen dr. J. Flipse en dr. T. Stol wijk zullen de ingrepen uitvoeren. Staar komt vooral voor bij oude ren. De ooglens is minder helder. Hierdoor worden voorwerpen wa zig waargenomen en krijgen ze een grauwe kleur. Vuurzee uit het dak van het pand waarin café La Strada was gevestigd. foto Felice Buonadonna Links een schone, normale brandweerhelm, rechts een door de hitte en rook verkleurde helm na inzet bij de brand in La Strada. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56