Gedumpte zwijntjes duiken weer op 17 18 en 19 25 Okay Brandweer 'apetrots' op inzet bij cafébrand Goes Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Alcohol en geweld gaan heel vaak hand in hand Dinsdag 13 januari 2009 Jip en Janneke knorren nu op zorgboerderij nabij Lewedorp. door Raymond de Frel GRASZODE - De gedumpte hang buikzwijntjes Jip en Janneke zijn terecht. De sinds oudjaarsdag ver miste dieren worden vertroeteld op zorgboerderij De Hosvazze in Graszode, een buurtschap onder de rook van Lewedorp. De dieren werden vlak voor Kerst mis gedumpt in het natuurgebied Braakman-Zuid bij Hoek. Wande laars gaven de zwijntjes een natje en droogje, zolang de dierenbe scherming nog geen geschikte op- vanglocatie had gevonden. Op oudjaarsdag waren Jip en Jan neke opeens foetsie. Passanten za gen dat de zwijntjes in een die renambulance werden getild, maar die was niet van de dierenbescher ming. Zorgboerderij De Hosvazze had ondertussen bij de Dierenbe scherming aangegeven dat zij wel een plekje voor de dieren had, maar dat bleek te laat. Jip en Janneke leken van de aard bodem verdwenen. Totdat vrijdag de telefoon bij De Hosvazze ging. „Rick van Geffen van de Stichting Dierenambulance Zeeuws-Vlaan- deren meldde dat hij de dieren bij ons wilde afleveren. Ik heb geen idee hoe hij aan ons adres kwam. 'Het wordt al met al een heel vervelend en verwarrend verhaal' Dat wil ik trouwens ook helemaal niet weten. Het gaat ons om die dieren. En die heeft hij zondag in een paardentrailer bij ons ge bracht. Ik zal ze door een dieren arts laten onderzoeken om te kij ken hoe oud ze zijn en of we wel licht via een chip de eigenaar kun nen achterhalen", vertelt Rooze. Van Geffen ontkent de versie van Rooze. „Dit is helemaal nieuw voor mij. 'De Kerstman' heeft ze uit De Braakman gehaald, meer weet ik er niet van. En hoe hij dan aan dit adres is gekomen, weet ik ook niet. Het is overigens hele maal niet zo dat wij met de dieren bescherming over straat róllen. Dat maken derden er van. Het wordt al met al een heel vervelend en verwarrend verhaal", aldus Van Geffen. De cliënten van zorginstelling Zuidwester in Goes, die dagbeste ding genieten bij de Hosvazze, zijn dolgelukkig met de zwijntjes. Van Geffen vreest dat dit van korte duur zal zijn. „Het is heel dom om dit in de publiciteit te brengen. Varkens met een onbekende her komst mogen niet worden ver voerd. Als de Algemene Inspectie Dienst hier lucht van krijgt, zou dat weieens het einde voor Jip en Janneke kunnen betekenen." Mosselen opmerkelijk goed in Oosterschelde YERSEKE - De Oosterschelde heeft vorig jaar opvallend goede mosse len voortgebracht. Voor het eerst sinds jaren was de kwaliteit verge lijkbaar met die uit de voedselrij kere Waddenzee, aldus voorzitter Jos van Damme van de vissersvere niging Yerseke. Hij heeft er geen verklaring voor. „In de Oosterschel de zitten nog net zoveel wilde |a- jynse oesters waarmee mosselen concurreren om voedsel." Uitstel van onderzoek brand La Strada Goes GOES - De technische recherche heeft het onderzoek naar de oor zaak van de brand in het Goese ca fé La Strada nog niet uit kunnen voeren door instortingsgevaar. Er is geen vermoeden van brandstich ting. Bij de sloop van het vorige week uitgebrande pand wordt mo gelijk nog onderzoek gedaan. pagina 18 en 19: Brandweer 'ape trots' op aanpak brand. Gevaarlijke medicijnen gestolen uit auto VLISSINGEN - Bij een inbraak in een bedrijfsbus in dë Walstraat in Vlissingen zijn gistermorgen ge vaarlijke medicijnen gestolen. Ze zaten in een mintgroene lunch- box. Het gaat om 50 stuks Artho- tec (rode pillen) en 25 stuks Paroxe tine (langwerpige witte tabletten) die ademhalingsstoornissen kun nen veroorzaken. Wie de medicij nen vindt, kan ze naar een apo theek of de politie brengen. Nee, opa (83) en oma (67) hadden geen tijd om naar het schaatsen te kijken. Het waren immers paarden dagen in Leeuwarden en daar moet en zal opa - Fries van origine en paardenliefhebber - naar toe. Net als elk jaar had oma een hotel letje geboekt. Het was even zoeken op het internet, want het was ook EK Schaatsen in het naburige Hee- Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl renveen, maar het lukte haar toch om een overnachting te regelen bij hotel Stay Okay. Eenmaal aangekomen in de Friese hoofdstad stuurde oma een smsje naar haar dochter in Middelburg: „We zijn goed aangekomen. Stay Okay heette vroeger NJHC. Een jeugdherberg! Ik mag bovenin het stapelbed..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55