denkwijze Zeeuws-Vlaamse marathon passeert kaap van honderd inschrijvingen Stap en Minneboo verleggen de grenzen BC Terneuzen kan degradatie nog ontlopen z PZC Dinsdag 13 januari 2009 33 Spelers van Zaamslag hoeven geen nieuwe loopschoenen te kopen. door Barry van der Hooft cent - De aanstelling van Kenny Verhoene (36) als nieuwe trainer zorgde in Zaamslag voor enkele verbaasde gezichten. Een Bel gische trainer, dat wordt nieuwe loopschoenen aanschaffen, schoot bij een deel van de spelersgroep meteen door het hoofd. „Daar hoe ven ze niet bang voor te zijn", zegt Verhoene. „Natuurlijk zal er veel gelopen worden, maar vooral zon der dat de spelers het beseffen." Hij wil er mee aangeven dat het voetballende gedeelte bij hem voorop staat. Dat Verhoene na zijn verbroken dienstverband met KFC Assenede juist in Nederland aan de slag gaat, heeft aanwijsbare re denen. „Ik kon ook naar een club uit de vierde nationaal in België. Maar bij Zaamslag kan ik op zater dag werken. Het is niet zo dat een vrije zondag heilig is voor mij, maar ik werk gewoon liever op za terdag." Belangrijk voor Verhoene is ook de manier waarop er in.Nederland over voetbal wordt gedacht. „En ik ken de organisaties bij amateur clubs. Die is beter dan in België. Mijn schoonbroer woont in West- dörpe en met hem heb ik de afge lopen jaren veel over voetbal gedis cussieerd. We zaten vaak op één lijn. Ook daarom wilde ik graag naar een club in Zeeuws-Vlaande- ren." Na zijn actieve profcarrière, die hem langs AA Gent, Sint-Truiden, Harelbeke, Crystal Palace en het Is raëlische Hapoel Beer Sheva leid de, kwam voetballen in deze streek er net niet van. Verhoene voerde jaren terug enkele gesprek ken met Hoek en trainde na zijn terugkeer uit Israël mee bij Terneu- zen. „De KNVB werkte destijds niet mee aan een overgang naar Kenny Verhoene verheugt zich op het werken bij zaterdag-eer steklasser Zaamslag. De Belgi sche oud-prof wil graag in Neder land aan de slag. Terneuzen, omdat ik dat seizoen al een profcontract had gehad." Bij Harelbeke werd hij beïnvloed door zijn Nederlandse ploeggeno ten Alex Pastoor, Hans Visser en Martin Laamers. „Tijdens één van mijn eerste trainingen met hen werd mij al duidelijk dat ze veel over voetbal nadachten. Dat ge beurde ook op amateurniveau, merkte ik bij Terneuzen. Aan de gesprekken met de mensen van Zaamslag hield ik op dat gebied ook een positief gevoel over. Ik heb er zin in en kan de mensen van Zaamslag de komende maan den beter leren kennen. Ik zal wed strijden bezoeken, ook zonder dat ik dat van tevoren laat weten. Want sommige jongens doen al tijd een stapje extra als ze weten dat de nieuwe trainer er is." Zijn visie kan niet typisch Belgisch genoemd worden. „Ik wil vooruit voetballen", vertelt Verhoene. „Als verdediger had ik dat zelf ook al tijd. De eerste pass moet altijd vooruit zijn. Met mijn ploegen ga ik uit van de eigen sterkte. Je moet natuurlijk rekening houden met bepaalde zaken bij de tegenstan der, maar het is vooral'belangrijk om hun zwakte te ontrafelen." Verhoene, die als personal trainer in Gent werk, heeft tot de zomer ook voldoende tijd om Zaamslag aan het werk te zien. Zijn contract met Assenede werd in december ontbonden. „Op een gegeven mo ment vielen de resultaten wat te gen en zijn we rond de tafel gaan zitten. We kwamen tot de conclu sie dat het beter was iemand an ders voor de groep te zetten. Het trainen bij Assenede was voor mij wel een perfecte aanvulling op de cursus Uefa A die ik nu volg. Ik heb mensen leren inschatten en er varen hoe je mensen leert begrij pen. Mijn insteek is om spelers be ter te maken. Daarbij sta ik ook open voor ideeën van anderen." Plezier is een belangrijke pijler on der zijn werkwijze. „Want op die manier kun je ergens naartoe wer ken. Natuurlijk moet je op een se rieuze manier kunnen werken. Maar als voetballer had ik ook al tijd een hekel aan trainers bij wie niet gelachen mocht worden." De Frel plaatst zich voor het ZK dressuur renesse - Stephanie de Frel heeft zich geplaatst voor het ZK dres suur. In Renesse moest de amazo ne uit Koewacht in de klasse Zt al leen Jolanda Bevelander voor zich dulden. De Schouwse, die een thuiswedstrijd reed, stuurde Suns hine met een score van 63.82 pro cent naar een nipte overwinning. De Frel moest met de talentvolle Victoria vijftienhonderdste pro cent op haar toegeven. Jack Wijnands nieuwe trainer van Mevo zierikzee - Jack Wijnands wordt met ingang van volgend voetbalsei zoen trainer van Mevo. De oefen- meester heeft een contract van een jaar getekend bij de zater dag-vierdeklasser. Wijnands, die nu nog assistent-trainer bij RCS is, volgt bij Mevo Leen Koster op. Me vo komt uit in de vierde klasse B en staat na dertien wedstrijden op de vierde plaats. Organisatie van evenement krijgt steeds meer vorm. door René van Stee terneuzen - De belangstelling voor de eerste Logus-De Hoop Ma rathon Zeeuws-Vlaanderen over treft alle verwachtingen. Ruim vier maanden voordat de lopers van start gaan, begroette de organi satie inmiddels de honderdste in schrijving. Ruim de helft is afkom stig uit Zeeuws-Vlaanderen. „Daarmee lopen we voor op sche ma. Zoals het er nu naar uitziet ha len we met gemak de tweehon derd deelnemers waarop we hoop ten", vertelt voorzitter Marlon Roels van de Stichting Marathon Zeeuws-Vlaanderen. Hij voegt er meteen aan toe dat het succes van het evenement op zaterdag 16 mei niet staat of valt Ook oefenwedstrijd Hoek in Eeklo afgelast terneuzen - De kans bestaat dat Hoek zaterdag naar Nieuwegein af reist voor het inhaalduel met Gein oord, zonder dat de hoofdklasser ook maar één oefenduel heeft ge speeld. De geplande wedstrijd van vanavond in en tegen Eeklo is afge last, nadat eerder al duels met Ter neuzen en Westerlo moesten wor den geschrapt. De ontmoeting met Eeklo is verplaatst-naar volgen de week dinsdag, 20 januari. Tom van den Berg wint hoogspringen middelburg - Het Middelburgse at- letiektalent Tom van den Berg heeft bij het hoogspringgala in het Duitse Unna het onderdeel .in zijn leeftijdscategorie gewonnen. Van den Berg (13) haalde een hoog te van 1. 64 meter. De Middelbur ger komt uit voor het Schouwse Delta Sport. Van den Berg over schreed vorig jaar in Enschede al een keer de hoogte van 1.70 meter. met het aantal mensen dat mee doet. „We hebben altijd gezegd dat onze doelstelling breder is. Zo willen we het lopen nog populair der maken dan het nu al is. En het moet natuurlijk een leuke dag wor den. In die opzet lijken we glans rijk te slagen." De organisatie van de eerste Zeeuws-Vlaamse marathon - waar van het parkoers vanaf de Kelder manspoort in Hulst via bossen en graslanden, langs forten, kreken en de boorden van de Westerschelde naar de Markt in Terneuzen voert - krijgt ook steeds meer vorm. Op 3 en 4 februari beginnen de trai ningen voor lopers die willen mee doen aan de kwart, de achtste of De eerste Zeeuws-Vlaamse mara thon slaat aan. Tot nu toe heb ben zich al 100 atleten ingeschre ven. De wedstrijd staat vor 16 mei op de kalender. Steen speelt weer op kunstgras Wachtebeke sint jansteen - Nadat het zondag simpel afrekende met Breskens (8-0), speelt zondag-derdeklasser Steen morgen opnieuw een oefen duel op het kunstgras in het Bel gische Wachtebeke. De ploeg van Honnie Claessens neemt het om 19.30 uur op tegen zaterdag-eerste klasser Zaamslag. Vrijdag hoopt Steen op het eigen complex te kun nen oefenen tegen Axel. Dat duel begint ook om 19.30 uur. Tess van 't Westende derde in Eindhoven eindhoven - Tess van 't Westende is naar alle tevredenheid begon nen aan het nieuwe judoseizoen. Tijdens de Dutch Open in Eindho ven pakte de veertienjarige Vlis- singse brons bij de aspiranten (tot 17 jaar) in de klasse -57 kilo. Het was het eerste toernooi van dit jaar. Het geldt als een meetmo ment voor kwalificatie richting het EK en WK. aflossingsmarathon op dezelfde dag. Bovendien zijn in december vorig jaar vanuit Hulst en Terneu zen trainingsgroepen gestart voor mensen die de hele marathon wil len lopen. Ze staan onder leiding van de atletes - en deelneemsters - Ingrid IJsebaert en Petra Rasen- berg. „En ook die zijn een groot succes", zegt Roels. „In totaal doen er zo'n vijftig lopers en loopsters aan mee. Het is een enthousiaste groep men sen die elkaar enorm stimuleert." Niet alleen voor de Zeeuws-Vlaam se marathon, die 350 startplekken heeft te vergeven, maar ook voor de Zeeuwse Kustmarathon - offici eel Marathon Zeeland - is de be langstelling groot. Daar staan al 927 atleten en atletes op de start- lijst. De inschrijving begon op 1 janua ri. Er is ruimte voor 1500 hardlo pers. Zwemsters van De Stormvogel willen naar EK jeugd in Praag. door René van Stee terneuzen - Geheel volgens ver wachting haalden Judith Stap en Manon Minneboo het voorbije weekeinde op de Zeeuwse winter kampioenschappen zwemmen in Terneuzen het nodige eremetaal binnen. Het tweetal is er nog steeds oprecht blij mee, ook al zijn de muren van hun slaapkamers in middels behangen met medailles. Het succes bij de meisjes-jeugd op het recent gehouden Open NK kor- tebaan in Amsterdam is beide 15-jarige zwemsters van De Storm vogel uit Vlissingen dus geenszins naar het hoofd gestegen. Allroun- der Stap pakte daar eind vorig jaar goud op de 200 en 400 meter wis selslag, sprintster Minneboo was de sterkste op de 50 en 100 meter schoolslag. Die successen smaken naar meer. Vandaar dat de Middelburgse Stap en de Vlissingse Minneboo een po ging zullen wagen om zich op hun beste nummers te kwalificeren voor het Europees jeugdkampioen schap (EJK) langebaan, dat in juli in Praag wordt gehouden. Daartoe dienen in april in Amsterdam de li mieten te worden gezwommen. Die limieten voor het EJK staan scherp, maar Stap is er op de 200 meter wisselslag heel dichtbij. „In een 25-meterbad zit ik er een se conde onder, maar in een 50-me- terbad ligt het door het mindere aantal keerpunten weet net iets an ders", geeft ze aan. Minneboo, die het gaat proberen op de 50 en 100 vrij, kan niet precies inschatten wat haar kansen zijn. Net als haar club- en trainingsmaatje Stap is ze vastbesloten om er alles aan te doen om het te halen. In het geval van Stap en Minneboo betekent al les er aan doen dat ze inclusief krachttraining twaalf uur per week trainen. Omdat er nog steeds veel progressie wordt geboekt, be schouwen ze die inspanningen al lerminst als een opoffering. „En in Zeeland winnen we nog veel. Dat is ook een grote stimulans", zegt Manon Minneboo, die een even tuele deelname aan het EJK als een mooie afsluiting van het zwemmen bij de jeugd be schouwt. Want net als Judith Stap is zij na de zomer officieel senior. terneuzen - Het eerste team van badmintonvereniging Terneuzen begint te wennen aan het niveau van de tweede klasse regio Zuid-West Nederland. Na een moeizame en ietwat onfortuinlij ke start boekte het de tweede zege op rij. Met in totaal drie overwin ningen op zak kan het de dreigen de degradatie nog ontlopen. Na de winst op streekgenoot De Sjuttul werd ook BC Mix uit Naald wijk met 5-3 verslagen. Terneuzen begon met verlies in het mannen- dubbel. De vrouwen Monique de Kok en Silvia van Straten herstel den het evenwicht. Vervolgens wonnen Stefan van de Velde en Barbara van de Water hun enkel spel. De winstpartij van Monique de Kok zorgde ervoor dat Terneu zen niet meer kon verliezen. Met één zege in het gemengd dubbel stelde Terneuzen tenslotte de winst veilig. Manon Minneboo (links) en Judith Stap proberen in april de limieten te zwemmen voor bet EK jeugd in Praag. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51