opruiming. te City Terneuzen wil ondernemersfonds 'Het was bij ons de zoete inval' Officier eist twee jaar cel tegen Axelaar voor 'drie ernstige feiten' Winnaars kleindierenshow in Concordia Westdorpe z PZC Dinsdag 13 januari 2009 j 21 met heel veel keus lange vorststraat - goes Tegenwicht tegen hen die niet meebetalen en wel profiteren. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Ondernemersvere niging City Terneuzen overweegt de instelling van een ondernemers fonds. Zo'n fonds zou een eind kunnen maken aan de ergernis over ondernemers die nu nergens aan meebetalen, maar wel de vruchten plukken van allerlei acti viteiten die in het winkelgebied worden georganiseerd. De ondernemers van City hebben veel last van zogenaamde free-ri ders, meldt de nieuwsbrief van Ci ty. Een free-rider is een onderne mer die wel profiteert van de in spanningen die worden gedaan om het kernwinkelgebied te pro moten, maar bij voortduring niet thuis geeft als ook aan hem ge vraagd wordt financieel zijn steen tje bij te dragen. Hij heeft wel de lusten maar niet de lasten. Ook an dere winkelcentra kampen met dit overigens landelijke probleem. In sommige plaatsen zoals in Hulst wordt gedacht om het probleem aan te pakken door het invoeren van reclame-belasting. City denkt na over het laten instellen van een ondernemersfonds. Zo'n fonds wordt gevormd uit opcenten op de onroerende zaak belasting (ozb) voor eigenaren en gebrui kers. De opbrengst van deze hef fing wordt, na een gezamenlijk be sluit door de ondernemers, ge bruikt voor zaken die voor de pro motie van de stad belangrijk zijn. In deze nieuwe opzet draagt iede re onderneming bij aan de collec tieve uitgaven. „Zo kan de contri butie van de trouwe leden om- W* Volgens Ondernemersvereniging City wordt met een onderne mersfonds voorkomen dat winke liers die niet meebetalen wel pro fiteren van allerlei activiteiten. laag", schrijft het City-bestuur. Het wetsontwerp dat het mogelijk maakt om een ondernemersfonds in het leven te roepen is vorige maand door de Tweede Kamer goedgekeurd. Het bestuur van City verwacht dat de invoering volgend jaar zijn beslag zal krijgen. Inmiddels is er beweging aan het winkelfront. Er zijn recent verschil lende nieuwe winkels in het cen trum bijgekomen of verhuisd. Zee man is verkast naar de voormalige Wibra en in het oude Zeeman- pand komt Bouwman New Classis Life-style. Mogelijk verhuizen twee ondernemers uit de Noord straat naar het Schuttershofcom plex. City is in principe tegenstan der van verplaatsing van winkels zonder dat daar een aanzienlijke kwaliteitsverbetering tegenover staat. In het geval van de twee be trokken winkeliers kan City echter met een verhuizing instemmen. De ondernemers krijgen namelijk aanzienlijk meer winkeloppervlak. Paar De Smet- Pijfferoen in Aardenburg 65 jaar getrouwd. door Wilma Valk AARDENBURG - Het was én is gezel ligheid troef bij de familie De Smet-Pijfferoen in Aardenburg. Dat blijkt nog eens als maandag de vier kinderen met hun partners Alfred (80) en Marie (88) met hun 65-jarig huwelijk komen felicite ren. „Het was altijd de zoete inval bij ons," vertelt Marie, „iedereen bleef altijd eten en slapen." Dat dit laat ste niet helemaal klopt, weet hun oudste schoonzoon: „Ik moest om een goede beurt te maken het gras maaien, maar blijven slapen, ho maar. Ik moest op de fiets terug van Aardenburg naar Oostburg..." Die gezelligheid heeft Marie ge leerd in het café van haar ouders, waar ook Alfred zijn grote liefde leerde kennen. De zaak herinne ren ook de kinderen zich nog, „Ca fé zonder klanten wel met bier. Ge tapt werd in de jaren zestig alleen nog maar voor buren en goede kennissen en dan nog in de achter- 'Goede en meestal makkelijke ouders. Alleen te laat komen was er niet bij' kamer." Alfred werkte tot na de oorlog bij zijn ouders op de boer derij, later werd hij melkboer: „Hij ging leuren," weten zijn kinderen, „met paard en wagen. Het paard heette Juul en kende niet alleen de weg maar ook de klanten, het bleef overal staan." „Tien jaar heb ik dit gedaan," ver telt Alfred. „Toen openden we een groentewinkel in de Weststraat. Marie deed de winkel, ik leurde met groente. Niet meer met de kar, maar met de auto." Ook die auto herinneren de kinderen zich, „Een groene Opel-Blitz. We schil derden er een naam op: Bonny!" Genoeg verhalen over 65 jaar en vooral veel anekdotes: „Goede en meestal makkelijke ouders. Alleen te laat komen was er niet bij. Vijf minuten betekende al gauw zes weken huisarrest." Waren er maan dag alleen de eigen kinderen, drie dochters en een zoon, met hun partners, eind februari wordt de hele familie verwacht voor een etentje: „Er zijn zeven kleinkinde ren en twaalf achterkleinkinderen. En nog eentje op komst. Eentje zit op de grote vaart, een ander werkt in het buitenland. We wachten tot iedereen erbij kan zijn." Mosselen opmerkelijk goed in Oosterschelde YERSEKE - De Oosterschelde heeft vorig jaar opvallend goede mosse len voortgebracht. Voor het eerst sinds jaren was de kwaliteit verge lijkbaar met die uit de voedselrij kere Waddenzee, aldus voorzitter Jos van Damme van de vissersvere niging Yerseke. Hij heeft er geen verklaring voor. „In de Oosterschelde zitten nog net zoveel wilde Japanse oesters waarmee mosselen moeten con curreren om voedsel." Duizend euro voor fietsen in Sri Lanka MIDDELBURG - De organisatie Sri Lanka Support Zeeland krijgt dui zend euro van de Goede Doelen Actie van Reisrevue en de Club van 100 van het Reisgala. Volgens de Middelburgse Janny Fi- oole van Sri Lanka Support wor den van het geld fietsen gekocht zodat zeventien kinderen fietsend naar school kunne-n. Het project was aangemeld door Wilma Nijssen van het reisbureau Holland International in Middel- burg. Kinderdisco in Schelpenhoekje TERNEUZEN - Buurthuis 't Schelpen hoekje aan de Dokweg in Terneu zen houdt ook het komende sei zoen weer diverse activiteiten voor de jeugd. Vrijdag 16 januari staat de eerste kinderdisco van dit jaar gepland voor kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 12 jaar. De kinderen kunnen in het Ter- neuzense buurthuis terecht vrij dag van 19.00 tot 21.00 uur voor dans, muziek en spel. Klaas Hendrikse viert jubileum als predikant ZIERIKZEE - Klaas Hendrikse uit Middelburg is donderdag 25 jaar als predikant verbonden aan de Vrijzinnige Gemeente Zierikzee. Aan dit zilveren jubileum wordt aandacht besteed in de dienst in de Gasthuiskerk op zondag 25 ja nuari om 11 uur. Zowel gemeente als predikant ervaren dit jubileum als bijzonder. Klaas Hendrikse is ook predikant van de Koorkerkge meente in Middelburg. Na de dienst is er een gezellig samenzijn in het Kerkcentrum. Jongeman zou vrouw onder invloed hebben beroofd en verkracht. door Emile Calon MIDDELBURG - Een celstraf van der tig maanden waarvan zes voor waardelijk. Die straf eiste gisteren officier van justitie G. van der Hof stede tegen een negentienjarige Axelaar. Die jongeman zou een plaatsgenote haar handtas hebben losgerukt, haar vervolgens hebben verkracht en met behulp van haar pinpas ook nog eens ruim dui zend euro hebben opgenomen. Volgens de jongeman verliet het slachtoffer in de avond van 12 juni vorige jaar dronken een café, waar na zijn vriend op het plan kwam haar samen te beroven. Volgens hem was hij op dat moment be hoorlijk onder invloed van alcohol en softdrugs. Na het beroven zou hij met zijn hand in haar broek zijn gegaan. Het slachtoffer ver klaarde echter tegenover de politie dat ze op verschillende manier was verkracht. Hij zou pas gestopt zijn toen ze het op een schreeu wen zette. Vervolgens zou hij nog gepind hebben met haar pas. De officier stelde dat het om drie ernstige misdrijven ging. Advocaat A. Bals wilde de misdrij ven niet bagatelliseren maar merk te wel op dat de vrouw bekend staat om haar fantasie. Hij vroeg zich dan ook af of alle drie die mis drijven wel precies zo waren ge beurd als de vrouw heeft ver klaard. Hij vroeg de leden van de Middelburgse rechtbank om de Axelaar te bestraffen met een cel straf waarvan een fors deel voor waardelijk is. Uitspraak 26 januari. Uitreiking prijzen kleindierenexpositie in Concordia Westdorpe. WESTDORPE - Vijf keurmeesters hebben de handen volgehad om zo'n 400 dieren te keuren op de jaarlijkse expositie van de kleindie- renvereniging Westdorpe afgelo pen weekend. De kampioenen zijn: Konijnen: Combinatie Wes- terdijk (Vlissingen); Cavia's: Natas- ja Pauwels (Zaamslag); Grote hoen ders: Theo Verbunt (Vogelwaar de); Dwerghoenders: Ab van Moolenbroek (Middelburg); Sier- duiven: Wim Jongeneel (Vlissin gen). Bij de jeugd ging de titel naar Gillian Polfliet uit Stekene (konij nen) en Anouschka Pijcke uit Sas van Gent (sierduiven). Het echtpaar De Smet-Pijfferoen in Aardenburg is 65 jaar getrouwd. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45