Lievenspolder opbloeien I i $mm. Kritiek Peijs heeft averechts effect iU i z PZC Dinsdag 13 januari 2009 19 -p'-- - - 4 iin ri 1 - lil iK' 1 1 f. j-'if. i i Een behanger is druk bezig met de afwerking van de muren in de centrale hal van de brede school Lievenspolder. foto Camile Schelstraete Zeeuws-Vlaamse Vlag heeft geen enkel politiek motief. door Conny van Gremberghe groede - Het bestuur van de stich ting De Zeeuws-Vlaamse Vlag vindt dat commissaris van de ko ningin Karla Peijs met haar kritiek op het nieuwe dundoek een ver keerd signaal heeft afgegeven. „Had zij met ons contact opgeno men of even een blik geworpen op onze website, dan had ze kun nen weten dat de stichting en dus ook de vlag geen enkel politiek doel nastreeft. De vlag is voor ons niet meer dan een middel om de regio Zeeuws-Vlaanderen te pro moten", zegt voorzitter )ohn van Waes. „Wij distantiëren ons van de politiek en dus ook van me vrouw Peijs haar opmerkingen." De presentatie van de vlag op de nieuwjaarsrecepties van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten - in een politiek-bestuurlijke entoura ge dus - werd door veel bestuur ders in Zeeland als 'wat ongeluk kig' beschouwd. „Ja maar", legt Van Waes uit, „wil je een vlag officieel erkend krijgen, dan heb je je te houden aan een aantal protocollen. De vlag moet de toets van de Hoge Raad voor de Adel doorstaan en moet for meel door de burgemeesters er kend worden. Dat is dus gebeurd. Goed, we hadden de officiële pre sentatie ook bijvoorbeeld op de emigratiebeurs kunnen doen, maar dat is achteraf praten. Nog maals, wij hadden geen politieke motieven. Zeeuws-Vlaanderen is in onze ogen een beetje doods landje waar best een beetje mu ziek mag klinken. Welnu, het schettert. Los van de kritiek uit Middelburg krijgen we vanuit de bevolking erg veel positieve res pons. Het blijft bestellingen en reacties regenen. Eind van deze week hopen we aan de groeiende vraag naar vlaggen te kunnen vol doen", zegt Van Waes. Ook ontwerper Dingeman de Ko- 1^ Opmerkingen van Peijs legt de stichting De Zeeuws-Vlaamse Vlag geen windeieren. De publici taire aandacht leidde tot een nieuwe golf aan bestellingen. ning uit Axel was inhoudelijk niet gelukkig met de opmerkingen van Peijs. „Aan de andere kant heeft de publicitaire aandacht de res pons alleen maar goed gedaan. Vanochtend zaten er weer 24 mails in de bak van mensen die een vlag willen. Uit Deventer, Vtis- singen,Tholen...Oud-Zeeuws-Vla- mingen vooral die het dundoek wel willen hebben. Onze nieuwe bestelling is geplaatst. Eind deze, begin volgende week is de vlag bij de VVV-kantoren verkrijgbaar in drie formaten. In prijs variërend van 24,50 tot 55 euro. sommige mensen vinden dat veel, maar met onze prijzen zitten we echt bedui dend onder de normale prijs voor vlaggen. Onze stichting gaat niet voor de winst", aldus De Koning. Kleding Verbeke te zien in bieb Oostburg OOSTBURG - In de bibliotheek in Oostburg is tot eind februari kle ding te zien, ontworpen door Ma rianne Verbeke. Zij ontwerpt de kleding op haar eigen wijze. Niet alleen naaien, maar ook breien, we ven en borduren. Verbeke ont werpt kleding dat niet alleen past bij het figuur van de draagster maar ook bij de persoonlijkheid. Deze manier van kleding ontwer pen is in de laatste dertien jaar door haar zelf ontwikkeld. In de vi trines van de bibliotheek zijn enke le kledingstukken te zien en ook foto's van de maakster. Hollandse avond in Toversluis in Sluis SLUIS - Jacco Ricardo, zangeres Bonnie St. Claire en Mulder 8c Mulder van de Havenzangers tre den zaterdagavond 31 januari op tij dens de tweede Toversluis Bruist in Sluis. De feestelijke avond is een verlaat nieuwjaarsfeest voor zowel ondernemers als particulieren en wordt mogelijk gemaakt door de leveranciers en partners van het in door leisure centrum in Sluis. Re serveren voor deze avond kan via de website www.toversluis.nl. Kaarten kosten 7,50 euro. Vorig jaar was eddy Wally de hoofdact. Culinair genieten voor het goede doel TERNEUZEN - Het ROC Wester- schelde houdt woensdagavond 4 februari een benefiet diner in schoolrestaurant L'Avenir. De op brengst gaat naar de Stichting Sibu- siso in Tanzania. De stichting van Henk en Atty Hammer-Roos uit Temeuzen heeft een project opge zet voor verstandelijk gehandicap te kinderen en hun families. Danië- 11e Weeda (14) van het Zelden- rust-Steelantcollege gaat het geld in de meivakantie persoonlijk over handigen. Meeëten kost 100 euro, reserveren via 0115-641725. Damhert aangereden bij vlucht voor kabaal BURGH-HAAMSTEDE - Een damhert, dat zaterdag waarschijnlijk in pa niek uit het bos wegvluchtte, is vervolgens aangereden op de Kloosterweg in Burgh-Haamstede. Het beest is vermoedelijk in pa niek geraakt, doordat een groep mensen, met honden, luidruchtig door het Gadrabos liep, zingend en schreeuwend. De bok rende de weg op en botste tegen een voor bijrijdende auto aan. Het dier liep zulke ernstige ver wondingen op, dat het ter plekke moest worden afgemaakt. College moet pleiten voor eigen ziekenhuis cc ac VLISSINGEN - De voltallige gemeen- ve teraad van Vlissingen vraagt het tel college van B en W persoonlijk in te: Den Haag bij minister Klink en de Pei vaste Tweede Kamercommissie te| voor volksgezondheid te pleiten E-r voor behoud van Ziekenhuis Wal- Bu cheren. Een motie met deze in- ed houd komt eind deze maand aan 'e| de orde in de raad. Initiatiefne- mers Ton de Nooij (GroenLinks) Inf en Trix de Roos (SP) hadden geen m enkele moeite om de acht andere 0r fractievoorzitters de motie mede m' te laten ondertekenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43