een naar specifieke beurzen' Seizoen 2009 Geen succes koks 'Discussie bestaan God loopt al' jyjggj. ZeCUWSC dUTC liuizeil De Roompot. De Roompot richt zich voor promotie vooral op internet en televisie. KAMPERLAND - Roompot-vakantie- parken kiest er bewust voor om niet op de vakantiebeurs te staan. „Dat heeft vooral te maken met de enorme vlucht die het internetge bruik de laatste vier, vijf jaar heeft genomen", zegt pr-functionaris Piet Hamelink. „Vroeger was een plekje op de beurs een absolute noodzaak om naamsbekendheid te krijgen en consumenten te trek ken. Nu gebeurt dat allemaal via in ternet. En met een tv-spotje berei ken we veel meer potentiële gas ten dan op de vakantiebeurs." Dat wil niet zeggen dat de Room pot helemaal niet meer op beur zen verschijnt. „Het moet alleen wel een heel specifieke beurs zijn, voor mensen die in Nederland wil len kamperen. Op de vakantie beurs in Utrecht loopt niet de juis te doelgroep rond. Negentig pro cent van de bezoekers komt daar voor informatie over verre bestem mingen." De financiële crisis verandert daar weinig aan, denkt Hamelink. „Die heeft wel gevolgen voor de manier waarop Nederlanders vakantie vie ren, maar niet voor de samenstel ling van de Utrechtse vakantie beurs. Die is nog steeds gericht op verre landen." Vakantiebeurs 2009 De vakantiebeurs 2009 in de jaarbeurs in Utrecht begint morgen en duurt tot en met zondag. Het thema van de beurs is dit jaar 'kleurrijk', met Cuba ais gastland. De 1600 exposanten zijn verdeeld over thematisch ingerichte podia en pleinen, zoals het wereld-aan-je-voetenplein en het cruisepaviijoen. Zeeland als vakantiebestemming wordt vertegenwoordigd door de stich ting Promotie Zeeland Delta, een samenwerkingsverband van VW's. PZC Dinsdag 13 januari 2009 3 COMMENTAAR Als de voorboekingen een betrouwbare indicatie zijn voor het toeristisch seizoen in Zeeland, dan zou 2009 een topjaar kunnen worden. Door de kredietcrisis zijn veel vakantiegangers voorzichtig met hun uitgaven. Ze zoeken het dichter bij huis en ze willen ook een goedkoper plekje. De vraag is echter of Zeeland klaar is om deze kans te pakken en vervolgens de toerist vast te houden. Minder ver weg en dus met lagere reiskosten? Dat lukt wel. Maar inclusief verblijf ook goedkoper uit? Voor hetzelfde geld of minder ga je op auto- of busvakantie naar Zuid-Europa. Als Zeeland niet op prijs kan concurreren, zal het de kaarten Strand, Rust en Ruimte nog slimmer moeten spelen. We verzetten miljarden kubieke meters zand voor onze veiligheid, maar voor onze economische toekomst denken we er niet aan om tientallen kilometers extra strand aan te leggen in de Grevelingen of de Oosterschelde. We leggen overal nieuwe natuur aan. Maar zonder de exclusieve vakantieverblijven waarmee Zeeland zich zou kunnen onderscheiden. Er staan volop windmolens op Neeltje lans de natuur te verstoren, maar mensen mogen er niet slapen. Op dit soort punten is het beleid aan een herijking toe. Niet om de Zeeuwse waarden te verpesten. Wel om ze te versterken en om ze beter te benutten. AMSTERDAM - Hans Everse en Alex Minderhoud zijn bij het Neder lands Kampioenschap koken op de vakbeurs Horeca va in de mid denmoot geëindigd. Everse (Biezelinge) en Minder houd (Domburg) deden mee in de categorie leermeester leerling. Ze werken samen bij Tafel Thuis in Middelburg. „We zijn toch tevre den", vertelt leermeester Everse vanuit Amsterdam. „Het was voor ons de eerste keer, er waren teams met veel meer ervaring. Maar al leen de belevenis was al super." Ook het andere Zeeuwse duo, een leermeester en leerling uit het Domburgse badhotel, greep naast de prijzen. Secretaris-Generaal reageert op oproep van dominee Hendrikse. UTRECHT - Secretaris-generaal Ar jan Plaisier van de Protestantse Kerk in Nederland (PKN) spreekt tegen dat hij met zijn kroniek in Kerkinformatie, het orgaan van zijn kerk, buiten de gangbare kerk- ordelijke weg om toch het boek van dominee Klaas Hendrikse heeft: beoordeeld. Hendrikse pleitte vorige week in een reactie op het stuk van Plaisier voor een discussie in de synode over het bestaan van God. Daar mee zou het hoogste kerkelijke or gaan veel voorgangers en kerkle den naar zijn mening een dienst bewijzen. Plaisier schrijft dat al in 2005 positief op dat verzoek werd gereageerd. Hij hoopt 'van harte' dat het geloofsgesprek blijvend wordt gevoerd. Hendrikse is teleurgesteld over de reactie van Plaisier omdat die niet heeft gereageerd op zijn klacht dat hij vele mensen pastoraal in de kou laat staan, meent de Middel burgse en Zierikzeese predikant. WOZ-waarde van huizen in Zeeland gemiddeld bijna 2 ton. door René Schrier MIDDELBURG - Zeeland heeft er in een jaar tijd 35 huizen met een WOZ-waarde van meer dan een miljoen euro bijgekregen, In 2008 waren dat er 127, het jaar er voor 92- In Nederland staan in totaal 24.500 woningen met een hogere WOZ-waarde dan 1 miljoen euro. De meeste huizen die daarboven komen, staan in de provincie Noord-Holland. Daar gaat het om een aantal van bijna tienduizend huizen (9831). De minste staan in Flevoland (47), maar ook in Dren the staan er niet veel: 51. De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Zeeland is 194.000 euro. Alleen in de provincies Fries land en Groningen is dat gemiddel de bedrag lager. In Utrecht zijn de huizen gemiddeld het duurst met een waarde van 271.000 euro, blijkt uit de CBS-cijfers. De woningen in Bloemendaal heb ben de hoogste gemiddelde WOZ-waarde (706.000 euro). De laagst getaxeerde huizen (gemid deld 133.000 euro) staan in de ge meente Reiderland in de provincie Groningen. In het afgelopen jaar steeg de ge middelde WOZ-waarde van hui zen in Nederland van 217.000 naar 233.000 euro, heeft het CBS bere kend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3