Wielaert kon Ajax niet laten lopen r£Aj 29 33 31 Massa blij met schattige Ferrari Zwemsters van De Stormvogel willen naar Europese titelstrijd Dinsdag 13 januari 2009 Middelburger Nieuwenkamp verrast op NK ijssurfen Tip? sport@pzc.nl Amsterdamse club neemt speler van FC Twente per direct over. door Fardau Wagenaar ENSCHEDE - Ajax-trainer Marco van Basten stuurde gistermiddag zijn nieuwe aanwinst Robbie Wielaert een sms'je met zijn felicitaties. Van Basten eindigde het bericht met de woorden: „Ik hoop dat ik je voor woensdag nog spreek. Maz zel." FC Twente-trainer Steve McClaren voelde zich heel wat minder vro lijk over de transfer dan zijn colle ga in de hoofdstad. Hij ziet zijn aanvoerder per direct vertrekken: „Ik ben hier heel teleurgesteld over." Wielaert reed gisteren na het nieuws dat de overgang beklonken was meteen naar zijn familie in Brabant. Op weg naar een nieuw hoofdstuk in zijn loopbaan liet hij Enschede voorgoed achter zich. „Ik heb er een dubbel gevoel over. Ik laat iets heel moois achter", zei Wielaert vanuit de auto. „Nadat Ajax belde, heb ik twee weken niet geslapen. Twijfels, twijfels. In de zomer wilden ze me ook al heb ben, maar toen kon ik me er mak kelijk bij neerleggen dat Twente me niet liet gaan. Er waren al drie belangrijke spelers vertrokken, pri ma. In oktober ben ik een nieuw contract overeengekomen met TXvente. Daar sprak veel waarde ring uit." Maar Ajax gaf niet op en meldde zich een paar weken geleden we derom voor de 30-jarige Wielaert. Dit keer kon de aanvoerder van FC FC Twente en Ajax zijn het eens geworden over de transfer van Rob Wielaert. De verdediger ver trekt per direct naar de Amster damse club. Twente de roep niet weerstaan, hij wilde nog een keer die stap om hoog maken. „Ik ben ambitieus. Ik had het mezelf niet kunnen verge ven als ik voor de tweede keer had afgezegd. Ik vind dat mijn vertrek op een lullig moment komt, zo hal verwege het seizoen. Maar ik weet niet of ik tot de zomer had kun nen wachten. Was de trein dan voor de derde keer voorbijgeko men? Ik weet dat ik me in Amster dam zal moeten bewijzen, dat ik onderaan moet beginnen, maar dat zie ik juist als een uitdaging. Als je bij Twente niet presteert, kom je ook op de bank terecht." Tijd om afscheid te nemen van zijn ploeggenoten bij FC Twente was er gisteren niet meer. Net voordat hij na zijn allerlaatste trai ning in Enschede thuis kwam, zag hij zes gemiste oproepen op zijn te lefoon. Na dagen onderhandelen, tegenstrijdige berichten, bedreigin gen aan het adres van zijn zaak waarnemer Kees Ploegsma, had Twente ingestemd met zijn over gang naar Ajax. „De onderhande lingen hadden wel iets anders ge kund", vond Wielaert. „De voorzit ter van TWente heeft de boel lopen vertragen, maar uiteindelijk is alles netjes opgelost.". FLORENCE - Ferrari heeft gisteren de nieuwe bolide voor het seizoen 2009 in de Formule 1 onthuld. Kopman Felipe Massa reed op het cir cuit van Mugello in Italië de eerste rondjes in de F60. „Hij oogt klein, heel compact en schat tig", oordeelde de Braziliaan. De rode sportwagen heeft een bredere voor vleugel en een smallere, hogere achterkant. Andere technische aanpassingen zijn even eens bedoeld om inhalen straks tijdens de ra ces te vergemakkelijken. De naam F60 verwijst naar het aantal wereld kampioenschappen in de Formule 1 waaraan de Italiaanse renstal heeft deelgenomen. Het is het 55e ontwerp. foto Carlo Ferraro/EPA Hoek 2 moet in beker op bezoek bij SC Emma BREDA - Vlissingen, GPC Vlissin- gen en Zaamslag hebben een thuis wedstrijd geloot in de vierde ron de van de districtsbeker. Vlissingen stuit op Wernhout, buurman GPC Vlissingen ont vangt Boeimeer, terwijl Zaamslag in eigen huis tegen TSC speelt. Hoek 2 moet op bezoek bij SC Em ma in Dordrecht. De loting van de Zeeuwse clubs is: SC Emma-Hoek 2, Vlissingen-Wern- hout, GPC Vlissingen-Boeimeer, Zaam- slag-TSC, Zundert-Vosmeer, ASWH-Tho- lense Boys, Hoeven-Kloetinge. Nieuwe etappezege Frans Verhoeven COPIAPO - Frans Verhoeven deed gisteren opnieuw van zich spreken in de Dakar Rally. De 42-jarige Bra bander uit het Roemeense Vec- tra-team won na de tweede ook de negende etappe in de monster rally door Zuid-Amerika. „Ik heb de hele dag de aanval gezocht." Verhoeven presteerde zondag wat minder door een kapot navigatie systeem, zodat hij pas als 33e van start mocht in de 440 kilometer lange special van La Serena naar Copiapo, een gevarieerd parkoers door de bergen van Chili. Cristiano Ronaldo voetballer van het jaar ZÜRICH - De mondiale voetbal bond Fifa heeft Cristiano Ronaldo gisteren in Zürich uitgeroepen tot wereldvoetballer van het jaar. De Portugees kreeg de voorkeur bo ven de Braziliaan Kaka, de Argen tijn Lionel Messi en de Spanjaar den Xavi en Fernando Torres. De 23-jarige aanvaller van Man chester United kreeg eerder al de prestigieuze gouden bal voor beste voetballer van Europa. Ronaldo was vereerd. „Dit is een droom", sprak hij, nadat Pele hem tot win naar had uitgeroepen. Marianne Vos in WK-selectie veldrijden NIEUWEGEIN - Bondscoach Johan Lammerts heeft Marianne Vos op genomen in zijn selectie voor de wereldkampioenschappen veldrij den eind deze maand in Hooger- heide. De andere geselecteerden zijn Sanne van Paassen, Daphny van den Brand, Mirjam Melchers en Saskia Elemans. Bij de mannen selecteerde Lam merts zeven coureurs: Lars Boom, Thijs Al, Richard Groenendaal, Gerben de Knegt, Thijs van Amer- ongen, Wilant van Gils en Eddy van IJzendoorn. Negenjarige schaker verslaat grootmeester NEW DEHLl - De 9-jarige Hetul Shah heeft tijdens het Parsv- nath-toernooi in New Delhi schaakgrootmeester Nurlan Ibra- jev (31) uit Kazachstan verslagen. Het Indiase talent is de jongste schaker ooit die dat presteerde. Ibrajev heeft een rating van 2407, zijn tegenstander zit daar liefst zes honderd punten onder. De wereld schaakbond bevestigde Shahs re cord. Parimarjan Negi was in 2004 de vorige recordhouder, toen hij als u-jarige een grootmeester ver sloeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31