Hogeweg past niet opruiming te Kritiek Karia Peijs op Zeeuws-Vlaamse vlag heeft averechts effect 60% KORTING met heel veel keus lange vorststraat - goes Damhert raakt dodelijk gewond tijdens vlucht 1 'lla DIS THAT Reimerswaal wil twee miljoen voor Schorebrug Overvaller moet van OM nog vijf maanden zitten I VANAF VANDAAG OP ALLE MEUBELEN, WOONACCESSOIRES, EN CADEAU-ARTIKELEN w PZC Dinsdag 13 januari 2009 21 De Hogeweg is nu al tijdelijk afgesloten op aandringen van de aannemer die zand het natuurgebied inrijdt voor de aanleg van duintjes. De zandkarretjes hadden last van schaatsers die hun auto langs de Hogeweg parkeerden. Veel schaatsers negeerden het inrijverbod. De aannemer hoopt eind deze week klaar te zijn. foto Lex de Meester Provincie bereid tot gesprek over nieuwe route Westkapelle. door Henk Postma westkapelle - Het nieuwe natuur gebied Westkapelle-Vroon floreert pas optimaal wanneer er geen weg doorheen loopt. Het deel van de Hogeweg dat het gebied door snijdt, moet daarom verdwijnen. Dat is nog steeds de inzet van het provinciebestuur. De dorpsraad van Westkapelle ver zet zich daartegen. Die vindt het weggedeelte van vitaal belang voor de noordelijke ontsluiting van het dorp. Maar er lijkt een compromis in de maak. De dorpsraad is bereid het verzet te staken wanneer Westkapelle een andere ontsluitingsroute krijgt naar het noorden. Die kan worden gerealiseerd door uitbouw van het fietspad tussen de zeedijk en het natuurgebied tot een volwaardige weg. De provincie staat daar niet per se afwijzend tegenover, Het woordvoerder Beijersbergen van burgh-haamstede - Een damhert dat zaterdag uit het bos wegge- vluchtte, is vervolgens aangereden in Burgh-Haamstede. Het beest is waarschijnlijk in paniek geraakt, doordat een groep mensen, met honden, luid zingend en schreeu wend door het Gadrabos liep. De bok rende de weg op en botste op een voorbijrijdende auto. Hij raak te zo ernstig verwond dat hij moest moest worden afgemaakt. Voor zover bekend zijn er geen ge wonden gevallen bij de inzitten den van de personenauto. Volgens de Zeeuwse milieupolitie is het op zettelijk verstoren van beschermde diersoorten strafbaar gesteld in ar tikel ïo van de Flora en Faunawet. de provinciale afdeling Water en Natuur maandag desgevraagd doorschemeren. Hij wil opnieuw met de dorpsraad aan tafel in de hoop tot een oplossing te komen. Overigens verbaast hij zich wel over de houding van de dorpsraad. „We zijn twee keer in Westkapelle Natuurgebieden Westkapelle De^oomgaard 1 O Westkapelle Westkapelsche Kreek natuurgebied natuurgebied in wording Felix Binicewicz geweest om voor een volle zaal voorlichting te geven, in augustus 2006, en daarna nog in 2007. En toen maakte niemand zich druk over afsluiting van de Hogeweg." Het provinciebestuur besloot al meer dan vijf jaar geleden de mo gelijkheden te onderzoeken om het weggedeelte af te sluiten. „De Hogeweg doorsnijdt het open, vo- gelrijke gebied", zo werd vastge steld, „en gebruik van deze weg leidt tot verstoring. Dat is niet ge wenst, gezien het grotè belang van het gebied voor vogels in zowel de broedtijd als tijdens de voor- en najaarstrek." Volgens Beijersbergen is uit ver- keersonderzoek gebleken dat het Hogeweg-gedeelte zonder enig probleem kan worden afgesloten. Maar de wegeigenaar, Waterschap Zeeuwse Eilanden, zet daar vraag tekens bij. Daniëlle Steijn: „De Ho geweg verbindt twee wegen met el kaar. Het is een weg naar de kust, en er wordt nog redelijk veel ge bruik van gemaakt. Dus voor ons is er nog geen enkele reden de weg af te sluiten." Stichting: vlag is pure promotie van regio, en heeft geen politiek doel. door Conny van Gremberghe GROEDE - Het bestuur van de stich ting De Zeeuws-Vlaamse Vlag vindt dat commissaris van de ko ningin Karla Peijs met haar kritiek op het nieuwe dundoek een ver keerd signaal heeft afgegeven. „Had zij met ons contact opgeno men of even een blik geworpen op onze website, dan had ze kun nen weten dat de stichting en dus ook de vlag geen enkel politiek doel nastreeft. De vlag is voor ons niet meer dan een middel om de regio Zeeuws-Vlaanderen te pro moten", zegt voorzitter John van Waes. „Wij distantiëren ons van de politiek en dus ook van me vrouw Peijs haar opmerkingen." De presentatie van de vlag op de nieuwjaarsrecepties van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten - in een politiek-bestuurlijke entoura ge dus - werd door veel bestuur ders in Zeeland als 'wat ongeluk je Opmerkingen van Peijs legt de stichting De Zeeuws-Vlaamse vlag geen windeieren. De publici taire aandacht leidde tot een nieuwe golf aan bestellingen. KRUININGEN - T\vee miljoen euro wil de gemeente Reimerswaal door de provincie gestort zien in een 'leefbaarheidsfonds', ter com pensatie voor de aanleg van een havengebonden industrieterrein in de polder Schorebrug ten oos ten van het Kanaal door Zuid-Be veland. Daarmee moet draagvlak onder de bevolking voor het pro ject worden verkregen. Uit een ambtelijke memo van de gemeen telijke sector Grondgebied die de ze krant in bezit heeft, blijkt ech ter dat de provincie geen ruimte ziet voor de storting. Er wordt op gewezen dat Reimerswaal door 'Schorebrug' al eenmalig twee mil joen euro aan leges en structureel 120.000 euro aan woz-inkomsten zal binnenhalen. kig' beschouwd. „Ja maar", legt Van Waes uit, „wil je een vlag offi cieel erkend krijgen, dan heb je je te houden aan een aantal protocol len. De vlag moet de toets van de Hoge Raad voor de Adel door staan en moet formeel door de burgemeesters erkend worden. Dat is dus gebeurd. Goed, we had den de officiële presentatie ook bij voorbeeld op de emigratiebeurs kunnen doen, maar dat is achteraf praten. Nogmaals, wij hadden geen politieke motieven. Zeeuws-Vlaanderen is in onze ogen een beetje doods landje waar best een beetje muziek mag klin ken. Welnu, het schettert." Ook ontwerper Dingeman de Ko ning uit Axel was inhoudelijk niet gelukkig met de opmerkingen van Peijs. „Aan de andere kant heeft de publicitaire aandacht de res pons alleen maar goed gedaan. Vanochtend zaten er weer 24 mails in de bak van mensen die een vlag willen. Uit Deventer, Vlis- singen,Tholen...Oud-Zeeuws-Vla- mingen vooral die het dundoek wel willen hebben. Onze nieuwe bestelling is geplaatst Eind deze, begin volgende week is de vlag bij de VW-kantoren verkrijgbaar in drie formaten. In prijs variërend van 24,50 tot 55 euro. Onze stich ting gaat niet voor de winst." middelburg - Een 2i-jarige Middel burger moet nog vijf maanden extra in Torentijd doorbrengen, zo vindt officier van justitie G. van der Hofstede. De jongeman was veroordeeld tot een celstraf van vijftien maanden waarvan vijf voorwaardelijk voor de overval op videotheek Viduet. Na het uitzit ten van zijn straf had hij zich niet gehouden aan de afspraken met de reclassering. Zo weigerde hij een beheersingstraining te volgen. De officier stelde gisteren simpel dat iemand die weigert te voldoen aan de eisen die door de recht bank zijn opgelegd er dus voor kiest om nog eens vastgezet te wor den. „Wij kunnen aan die wens te gemoet komen." Uitspraak op 26 januari. Markt 73, Middelburg 0118 - 650151 zAck' LifesmE Wij maken ruimte voor uitbreiding van onze collectie herenmode en een betere presentatie van onze cadeaus en woonaccessoires. VERBOUWINGSOPRUIMING BIJ DIS THAT MIDDELBURG (Deze actie is alleen geldig in ons filiaal in Middelburg) WINTERCOLLECTIE DAMES- EN HERENMODE NU 50-70% KORTING (Ook in Zoutelande) café restaurant M a r k t 2 I 4 3 3 I LJ M i d d e I b u r g 0 I I 8 6 I 3 2 0 I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23