Crisis spekt toerisme Zeeland 'Hogere straffen voor milieumisdrijven' regiokatern I mmm Opmars naar Gaza Kerncentrale voor helft in Duitse handen BELEGGEN www.pzc.nl/beleggen Regenachtig Liedjes voor de SMS-generatie Gevaarlijk ijs op Damse Vaart Nieuwe auto van Ferrari is compact en schattig DWSDAG 13 januari 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 10 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Veel Nederlanders bezuinigen op vakanties in het buitenland. MIDDELBURG - De toeristische sec tor in Zeeland verwacht profijt te hebben van de kredietcrisis.-Door de economische teruggang zijn mensen huiverig voor het boeken van verre buitenlandse vakanties. De belangstelling voor een goedko pere plek dichter bij huis trekt aan, aldus Carla Schönknecht van de stichting Promotie Zeeland Delta. „De eerste aanwijzingen zijn er al." Volgens Schönknecht zijn er al meer voorboekingen dan anders rond deze tijd van het jaar. Met na me vakantiehuisjes in één van de bungalowparken zijn populair. Eén op de zeven Nederlanders overweegt te bezuinigen op de va kantie. De Nederlanders die wel gaan, kiezen vanwege de kredietcri sis massaal voor goedkope vakan ties dichter bij huis. Dat blijkt uit een rondgang langs reisorganisa ties en een onderzoek van het NBTC-Nipo Research. Vooral autovakanties naar de lan den rond de Middellandse Zee zijn ineens populair. Bij de verre reizen zijn de Verenigde Staten en Canada nog steeds gewild. Maar landen als Zuid-Afrika, Thailand en Maleisië krijgen klappen, ver wachten reisorganisaties. Zo is 'ver weg' bij marktleider TUI, met tour operators als Arke, Kras en Hol land International, geheel uit de top vijf verdwenen. rcwj Nederlanders kiezen door de kre- dietcrisis massaal voor goedkope vakanties dichter bij huis. De toe ristische sector in Zeeland denkt hiervan te kunnen profiteren. Vliegen vinden veel Nederlanders volgens de organisaties nu te duur. Bus- en treinreizen zitten wel in de lift. Deze winter merkte De long Intra Vakanties bijvoorbeeld dat de pendelbus en trein naar wintersportbestemmingen popu lairder waren dan vorig jaar. pagina 2 en 3: vakantiebeurs is voor Zeeland minder belangrijk pagina 3: commentaar Vakantie in Zeeland is leuker dan in Spanje Extra ambulances lossen probleem ziekenhuis Walcheren niet op WÊÊÊÊÊÊÊÊi 81% oneens 19% aantal reacties: 575 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 1688"555530" EN Zeeland: 2, 3, 17 t/m 25; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Achtergrond: 10; Meningen: 11; Beurs: 12; Cultuur/Agenda: 13; Weer: 14; Strips: 15; Buitengebied: 26 en 27; Sport: 29 t/m 33; Televi sie: 34 en 35. A\ Glashandel s E WMELIESTE si den haag - Een Kamermeerder heid van PvdA, WD en CDA wil dat er hogere straffen voor milieu misdrijven komen. De strafmaat is nu te laag, waar door criminelen zich niet laten af schrikken, zei korpschef Bert Wij- benga gisteravond in het televisie programma Nova. Er zijn in Nederland tientallen mi lieubendes actief die goud geld ver dienen met milieudelicten, zoals het illegaal dumpen van afval en het lozen van gevaarlijke stoffen, aldus Wijbenga. Hij is in de Raad van Hoofdcommissarissen verant woordelijk voor milieucriminali teit. „Door bureaucratie maken we het bendes veel te makkelijk." Mi lieucriminelen moeten volgens Wijbenga niet anders behandeld worden dan harddrugscriminelen. „De pakkans moet hoger en de strafmaat moet bedreigender." HR++ Icnlationlae MIDDELBURG - Minister Maria van der Hoeven (Economische Zaken) grijpt niet in om te voorkomen dat de kerncentrale Borssele in Duitse handen, valt. Het Duitse energiebedrijf RWE maakte giste ren bekend Essent, dat voor de helft eigenaar is van de kerncentra le, te willen overnemen. „Het is in eerste instantie aan de aandeelhouders om zich over de overname uit te spreken", zegt een woordvoerder van het ministerie. Van der Hoeven zei dit najaar nog dat de kerncentrale omwille van de veiligheid en om strategische re denen niet in buitenlandse han den mag vallen. Het Zeeuwse ener giebedrijf Delta, dat de andere helft van de aandelen bezit, wil graag volledig eigenaar van de kerncentrale worden. Greenpeace waarschuwt dat RWE geen goede reputatie heeft wat kernenergie betreft. pagina 8 en 9: klant aan de kant bij miljardendans GAZA - Israëlische militairen rukken op naar het noorden van de Gazastrook. In de strijd tegen Ha mas zag Israël zich genoodzaakt ook reservisten naar Gaza te sturen. Legerofficieren ontkenden dat het Israëlische offensief, dat op 27 december begon, een nieuwe fase is ingegaan met de reser visten. Waarnemers achtten een intensiever grondoffensief echter mogelijk. foto Neil Cohen/lsraëlische leger/AP pagina 7: ook Gaza-oorlog krijgt een open ein de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1