Aanbouw moet wellicht afgebroken Gedumpte zwijntjes in Lewedorp Schoolbesturen wijzen samenwerking niet af City: geeni bezwaar tegen detailhandel Bijna 2000 Belgen in Hulst z PZC Dinsdag 13 januari 2009 23 Inwoner Biervliet dacht geen bouwvergunning nodig te hebben. door Frank van Cooten BIERVLIET - R. Termote uit Bier vliet moet de reeds uitgevoerde vergroting van zijn woning moge lijk afbreken van de gemeente Sluis. Zijn boerderij aan de Anna- weg staat op het grondgebied van de gemeente Sluis. Het 'college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor de vergroting niet te legaliseren. An ders zullen meer inwoners wonin gen gaan uitbreiden zonder bouw vergunning. Termote erkent dat hij heeft ge bouwd zonder bouwvergunning. „Maar ik dacht dat het geen pro bleem zou zijn. Mijn oude aan bouw was immers veel groter. Veertien meter bij vier meter en vier meter hoog. De nieuwbouw bedraagtfvier bij tien meter en is drie meter hoog. Vandaar dat ik geen bouwvergunning heb aange vraagd. Deze oude aanbouw was daarnaast jaren geleden al afgebro ken, zodat deze niet is meegeno men in de tekeningen voor de nieuwbouw die ik bij de gemeente heb ingediend." Het college is echter onverbidde lijk. Een bedrijfswoning mag vol gens de gemeentelijke bouwvoor schriften een maximale inhoud hebben van 750 kubieke meter. De woning had voor de uitbreiding al een inhoud van duizend kuub. Na R. Termote uit Biervliet begrijpt niet waarom hij zijn nieuwe aan bouw mogelijk weer moet afbre ken. De nieuwbouw is immers kleiner dan het ooit was. de gerealiseerde uitbreiding heeft de woning een inhoud van 1145 kubieke meter. Veel te groot dus, in de ogen van het college. Termote vindt het jammer dat tot op heden nog geen enkele ambte naar langs is geweest op zijn boer derij om te zien dat de nieuw bouw echt veel kleiner is dan dat het oorspronkelijk was. „Ik heb ook geen gelegenheid ge kregen van de gemeente Sluis alles uit te leggen. Ik hoorde niets op de plannen en tekeningen die ik bij de gemeente had ingediend. Ik kreeg op een gegeven moment wel wat lelijke brieven en dreigemen ten. Kan ik overigens wel tegen want ik heb een redelijk dik vel." Termote geeft toe dat hij fout is ge weest door geen bouwvergunning aan te vragen. „Maar afbreken is voor mij echt geen optie. De aan bouw is immers onderdeel van mijn woning. Dat kan ik dus niet zo maar afbreken. Ik begrijp het probleem eigenlijk ook niet zo goed. Dit moet daarom toch op te lossen zijn." De Sluise politiek geeft deze maand antwoord. Om te beginnen woensdagavond in de commissie ruimte. Reynaertstad telt vijftig inwoners met leeftijd boven 95 jaar. door Peter Oggel hulst - De gemeente Hulst telt momenteel 1906 inwoners met de Belgische nationaliteit. Dat is ruw weg zeven procent van de totale bevolking. Het percentage Belgen is nagenoeg gelijk aan voorgaande jaren, zo blijkt uit het definitieve overzicht van de bevolkingscijfers van de ge meente Hulst. De gemeente telt 27.875 inwoners, vrijwel gelijkelijk verdeeld tussen vrouwen (13.996) en mannen (13.879). In 2008 kwamen er 225 geboortes in het bevolkingsregister: 105 jon getjes en 120 meisjes. Binnen de ge meente overleden er overigens meer mensen dan er werden gebo ren. Er overleden 272 inwoners, 147 mannen en 125 vrouwen. Overigens heeft Hulst wel een aan tal inwoners van respectabele leef tijd, 44 inwoners zijn tussen 95 en 99 jaar oud, zes inwoners hebben de eeuw overschreden. Onder de ze sterken zijn vooral vrouwen: 39 dames tegen elf heren. Van het totale inwonertal is bijna twintig procent jonger dan acht tien jaar en een kleine negentien procent is ouder dan 65 jaar. 'Het was mijn privédomein, nog veel meer dan onze slaapkamer dat is' Jip en Janneke knorren nu op zorgboerderij De Hosvazze. door Raymond de Prei graszode - De gedumpte hang buikzwijntjes Jip en Janneke zijn terecht. De sinds oudjaarsdag ver miste dieren worden vertroeteld op zorgboerderij De Hosvazze in Graszode, een buurtschap onder de rook van Lewedorp. De dieren werden vlak voor Kerst mis gedumpt in het natuurgebied Braakman-Zuid bij Hoek. Wande laars gaven de zwijntjes een natje en droogje, zolang de Dierenbe scherming nog geen geschikte op- vanglocatie had gevonden. Op oudjaarsdag waren Jip en Jan neke opeens foetsie. Passanten za- ons wilde afleveren. Ik heb geen idee hoe hij aan ons adres kwam. Dat wil ik trouwens ook helemaal niet weten. Het gaat ons om die dieren. En die heeft hij zondag in een paardentrailer bij ons ge bracht. Ik zal ze door een dieren arts laten onderzoeken om te kij ken hoe oud ze zijn en of we wel licht via een chip de eigenaar kun nen achterhalen", vertelt Rooze. Van Geffen ontkent de versie van Rooze. „Dit is helemaal nieuw voor mij. 'De Kerstman' heeft ze uit De Braakman gehaald, meer weet ik er niet van. En hoe hij dan aan dit adres is gekomen, weet ik niet. Het is overigens niet zo dat wij met de Dierenbescherming over straat rollen. Dat maken der den er van. Het wordt al met al een heel vervelend en verwarrend verhaal", aldus Van Geffen. De cliënten van zorginstelling Zuidwester in Goes, die dagbeste ding genieten bij de Hosvazze, zijn dolgelukkig met de zwijntjes. Van Geffen Vreest dat dit van korte duur zal zijn. „Het is heel dom om dit in de publiciteit te brengen. Varkens met een onbekende her komst mogen niet worden ver voerd. Als de Algemene Inspectie Dienst hier lucht van krijgt, zou dat weieens het einde voor Jip en Janneke kunnen betekenen." gen dat de zwijntjes in een die renambulance werden getild, maar die was niet van de Dierenbescher ming. Zorgboerderij De Hosvazze had ondertussen bij de Dierenbe scherming aangegeven dat zij wel een plekje voor de dieren had, maar dat bleek te laat. Jip en Janneke leken van de aard bodem verdwenen. Totdat vrijdag de telefoon bij De Hosvazze ging. „Rick van Geffen van de Stichting Dierenambulance Zeeuws-Vlaan- deren meldde dat hij de dieren bij Melanie Roose bij de hangbuikzwijntjes. foto Willem Mieras Winkels bij skihal geen concurrent voor Schut tershof en Noordstraat. door Eugène Verstraeten terneuzen - Het bestuur van de Ondernemersvereniging City Ter- neuzen is van mening dat er geen ernstige bezwaren zijn tegen de plannen om grootschalige detail handel toe te staan bij de skihal in de Koegorspolder. Het bestuur schrijft dat in de nieuwsbrief en loopt daarmee vooruit op het pro vinciebestuur. Gedeputeerde Sta ten nemen naar verwachting zeer binnenkort een besluit over het af geven van een verklaring van geen bezwaar om grootschalige detail handel in de stedelijke randzone mogelijk te maken. Met name ondernemers die willen investeren in de Kennedylaan zijn daar tegen. Weliswaar zal de nieu we invulling van het leasurecenter volgens het City-bestuur in enige mate concurreren met de locatie Kennedylaan-West, 'maar ook voor dit gebied in de schil rond de stad zal vast een invulling worden gevonden'. Schuttershof en de Kop van de Noordstraat zijn vol gens het City-bestuur geen concur renten van de vestigingsplaats aan de stedelijke randzone. „Deze twee behoren eerder bij het kern winkelgebied." Identiteit blijft voor zowel katholieken als protestanten belangrijk. door René Hoonhorst en Eugène Verstraeten terneuzen - De voorzitters Han van Opdorp en Cees Henzen van de scholenkoepels ProBaz (protes tant-christelijk) en Kapriom (ka tholiek) staan niet afwijzend tegen over de oproep van directeur Ger ard Langeraert van Open Basis tot meer samenwerking tussen de ver schillende schoolbesturen. Van Op- dorp wijst er op dat op initiatief van wethouder Cees Liefting de drie koepels in Terneuzen al beslo ten te inventariseren welke span ningen en problemen er in het on derwijs in de kernen en wijken zijn. „Dus we zijn al een beetje met samenwerking bezig." Een ver regaande samenwerking is volgens Van Opdorp zomaar niet geregeld, gezien de diversiteit van de ver schillende scholen. „En het is op zich een groot goed dat ouders zelf kunnen kiezen. Ik denk wel dat een schoolbestuur bij terugloop van het aantal leerlingen zorg heeft voor het maatschappelijk be lang van een dorp of wijk en in dien nodig samenwerking moet zoeken. Welke identiteit je dan ook hebt." Henzen kan zich voorstellen dat het op langere termijn nog eens zo ver komt, maar wil niet te hard van stapel lopen. „We willen sa menwerken bij de oprichting van brede scholen, zoals bijvoorbeeld in Sas van Gent en Biervliet. Maar dreiging voor dictaten vanuit Mid delburg of Goes zie ik niet direct. Onderwijsveranderingen worden vanuit Den Haag opgelegd. Ik spreek niet voor de eeuwigheid, maar scholen kunnen hun identi teit wat mij betreft behouden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 143