Beachboom wijkt naar Rockanje Zeeland SCHOUWEN-DUIVELAND 25 17 18 en 19 Damhert aangereden na vlucht Okay Dinsdag 13 januari 2009 Schouwen krijgt twee zomeredities in ruil voor winters uitstapje. door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE - De allereerste win tereditie van Beachboom vindt niet plaats op thuisbasis Brouwers- dam, maar op het strand van Roc kanje. Komende zomer komt het dance-evenement naar huis en vindt dan in twee afleveringen plaats op de vertrouwde stek bij strandpaviljoen Perry's. Dat zegt joop Alphenaar, voorzit ter van de stichting Beachboom. Perry den Broeder van het gelijkna mige strandpaviljoen heeft voor de wintereditie op he laatste mo ment moeten afhaken. „De organi satie mikt op 750 man publiek. Dan moet ik zo veel bouwkundige aanpassingen doen. Dat gaat niet. Als ik mijn terras overkap, kan ik maximaal 450 mensen hebben. Bo vendien moet ik er drie dagen voor sluiten. Zevenhonderdvijftig is qua ruimte te veel, maar ander zijds weer te weinig om er drie da gen omzet van het restaurant voor op te geven." De wintereditie van 2010 hoopt Den Broeder weer wel in huis te halen. „Als er naast mijn zaak iets gebouwd kan worden, kan ik natuurlijk wel 750 mensen hebben." De wintereditie van Beachboom staat gepland op 14 maart in het Zuid-Hollandse Rockanje. Volgens Alphenaar gaan er voor het Schouwse publiek bussen rijden. Wi Wintereditie Beachboom wijkt wegens ruimtegebrek bij strand paviljoen Perry's uit naar Rockan je. Komende zomer zijn er twee afleveringen bij Perry's. Als topact heeft hij Benny Rodri- gues geboekt, de nummer drie dj van de wereld. Als lokale held komt Santos Suares op de posters. Ook Miss Monica, vaste dj van Be- acboom is weer van de partij. De kaartverkoop start 1 februari. Komende zomer keert Beach boom terug naar de oude stek aan de Brouwersdam. Maar het wordt wel anders; er komen namelijk twéé zomerparty's. Alphenaar: We willen het geheel naar een hoger niveau tillen. Bo vendien denk ik dat Beachboom inmiddels genoeg naamsbekend heid heeft,dat we het buiten het hoogseizoen kunnen houden. In het hoogseizoen is het te druk met toeristen en dat is toch niet ons pu bliek. Er komt nu een Beachboom op 6 juni en nog een op 29 augus tus. Alphenaar spreekt van een trilo gie, drie afleveringen rond één the ma. En dat thema zijn de verschij ningsvormen van de maan. „Op 6 juni is het volle maan. Het eerste feest heeft als thema 'eerste kwar tier' en het slotfeest heet 'laatste kwartier'. De dresscode is wit, net als de maan," aldus Alphenaar. Alcohol en geweld gaan heel vaak hand in hand Populariteit musea op Schouwen-Duiveland vertoont stijgende lijn De zomereditie van Beachboom blijft op de Brouwersdam (foto). De wintereditie speelt zich afin Rockanje. foto Dirk-Jan Gjeltema Politie houdt man aan wegens oplichting OOST-SOUBURG - De politie heeft een 29-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehou den voor oplichting. In Oost-Sou burg en Vlissingen was de afgelo pen twee maanden een oplichter actief die de mensen geld aftroggel de door een zielig verhaal te vertel len. De 29-jarige man had het geld nodig voor zijn drugsverslaving. De man is in verzekering gesteld voor verder onderzoek. BURGH-HAAMSTEDE - Een damhert, dat zaterdag waarschijnlijk in pa niek uit het bos wegvluchtte, is vervolgens aangereden op de Kloosterweg in Burgh-Haamstede. Het beest is vermoedelijk in pa niek het bos geraakt, doordat er een groep mensen, met honden, op een luidruchtige manier door het Gadrabos aan het lopen was. De groep was luid aan het zingen en schreeuwen. De bok rende de weg op en botste tegen een voorbijrijdende auto aan. Het dier liep zulke ernstige ver wondingen op, dat het ter plekke moest worden afgemaakt. Voor zover bekend zijn er geen ge wonden gevallen bij de inzitten den van de personenauto. Volgens de Zeeuwse milieupolitie is het opzettelijk verstoren van be schermde diersoorten strafbaar ge steld in artikel 10 van de Flora en Faunawet. msnn. Nee, opa (83) en oma (67) hadden geen tijd om naar het schaatsen re kijken. Het waren immers paarden dagen in Leeuwarden en daar moet en zal opa - Fries van origine en paardenliefhebber - naartoe. Net als elk jaar had oma een hotel letje geboekt. Het was even zoeken op het internet, want het was ook EK Schaatsen in het naburige Hee- Tip? redactie@pzc.nl renveen, maar het lukte haar toch om een overnachting te regelen bij hotel Stay Okay. Eenmaal aangekomen in de Friese hoofdstad stuurde oma een smsje naar haar dochter in Middelburg: „We zijn goed aangekomen. Stay Okay heette vroeger NJHC. Een jeugdherberg! Ik mag bovenin het stapelbed..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 123