Langlaufsafari FUSCH D Langlaufsafari BREITENBACH Langlaufsafari FELDKIRCH L PZC Dinsdag 13 januari 2009 Inclusief vele extra's! Personen Gegarandeerd vertrek op 24/1, 7/2, 14/2, 21/2 en 28/2! LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Calvijn College Dat je op reformatorische scholen een rok aan moet, is geen nieuws (PZC, to-ot). Dat is een huisregel en als je het daar niet mee eens bent, moet je niet naar een refor matorische school gaan. Per slot van rekening kan iedereen zelf kie zen naar welke school hij gaat. Ik snap dan ook niet dat de PZC hier twee pagina's nieuws van maakt. Temeer dat ik die dag in de Else vier (regiokatern, 09-01) las dat het Calvijn College aanspraak maakt op de titel 'de beste school van Nederland'. En zij ook in 2008 al bij de winnaars behoorde. Dat vind ik nieuws wat in de krant thuishoort Mirjam Lukasse Beatrixlaan 2, Goes Darwin In de meeste polemieken over Dar win ontbreekt diens eigen geloof. In zijn beroemde boek On the Ori gin of Species spreekt hij in de laat ste alinea zijn bewondering voor de Schepper uit. Hij vond kenne lijk niet dat zijn theorie iets afdeed aan de schepping; hij zag zichzelf niet als atheïst. Over zijn uitleg schreef hij in een brief aan een vriend dat hij geen betere kon be denken. Zoals zo vaak, zien we ook hier weer de stellige volgelin gen van een zichzelf relativerende meester. Het zijn de beste weten schappers, die zich realiseren hoe weinig we weten, niet hoeveel. Rein Scheele Energiestraat 11, Terneuzen Zeeuws-Vlaamse vlag 3 De reactie van mevrouw Peijs op het - in mijn ogen onschuldige - Zeeuws-Vlaamse vlagvertoon leek mij enigszins gechargeerd. Mijns inziens neemt zij dit stukje dun doek op als een ernstige zaak, te ernstig, veeeeel te ernstig, om met Muis van Omroep Zeeland (Eric Holm) te spreken. Ik zou me kun nen voorstellen, dat dit ludieke idee tussen pot en pint is ont staan, en toevallig ook uitgevoerd, in tegenstelling tot een heleboel ge- dachtenspinsels, die nooit het dag licht zien en in vergetelheid gera ken. Dat de vlag zo zou aanslaan, dat hadden de ontwerpers wel licht niet kunnen dromen, want anders was er vast een mega-order geplaatst en geen kwantum van 'slechts' vierhonderd. Speculeren naar diepgravende motieven? Vol gens mij niks geen nationalisti sche, chauvinistische of schisma- tische redenen, niks ondermijnen van de Zeeuwse eenheid. Gewoon een lolletje. Lollig toch? Moet kun nen. Gewoon de start van een lu diek 2009. Gelukkig jaar! Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Riethoek Reactie op het artikel over de nieu we wijk Riethoek in de krant van 9 januari en met name op de uit spraken van de heer Voesenek, di recteur van de Nederlandse Bouw Unie uit Etten Leur. Deze meneer vindt het nodig om andere wijken en huizen als 'van inferieure kwali teit' en 'poppenhuisjes' te kwalifi- - ceren. Ik denk dat vele bewoners van deze wijken en woningen zich toch een beetje beledigd zullen voelen. Zulke arrogante uitspraken over een ander zijn werk of bezit lijken mij voor een zakenman zeer onver standig. Is deze meneer misschien van gedachten dat hij vanuit Bra bant hier ontwikkelingswerk moet komen verrichten? Persoonlijk zou ik met zo iemand geen zaken willen doen. W. Wondergem Buys Ballotstraat 42, Goes Israël 13 Voor mij staat vast dat 99 procent van de wereldbevolking het prima met elkaar kan vinden. Dankzij po litici met hun verborgen agenda's is de werkelijkheid anders. Zo ook in dit conflict tussen Israël en de Palestijnen. Betreffende joden en moslims, men ziet kans de ver schillen aan te wakkeren en de overeenkomsten weg te wuiven, al dan niet gesteund door de deskun dige top. Onze Dries van Agt en Van der Broek ventileren nu een standpunt dat lijnrecht tegenover hun mening staat toen ze nog poli tiek actief waren en Amerika steunden. Israël bouwt muren op jouw land, sluit de elektriciteit afj stopt de wa tertoevoer, sluit de grens en valt je land binnen naar believe. Hamas schiet willekeurig raketten af op de buren en start zelfmoordaansla gen. Serieuze problemen die al zes tig jaar snel opgelost dienen te worden, roepen de plaatselijk des kundigen. Uitspraak van een lei der van Israël: 'Waarom vallen er in de Gazastrook zoveel kinders- lachtoffers en hier in Israël niet?' Antwoord: 'Omdat wij hier in Is raël de kinderen beter beschermen dan die lui daar in de Gazastrook'. En met zo'n type moet je onder handelen over vrede? H. van Eeden Van Speijkstraat 8, Terneuzen Ziekenhuizen Ik erger me aan alle negatieve reac ties op de ziekenhuizen. Ik heb fa milie in Zuid-Italië en ben daar al verschillende keren geweest. Als de mensen daar klagen, is het wel terecht. Als je naar een ziekenhuis moet dan is het meer dan een uur rijden en op een ambulance moet je ze ker meer dan een uur wachten. Mensen wees blij dat we in Zee land verschillende ziekenhuizen tot onze beschikking hebben. Apolonia Verdonck Bongerd 73, Goes Schorebrug Naar aanleiding van de voorlich tingsavond over de PlanMER Scho rebrug (regiokatern 09-01) bleek onze gedeputeerde van Waveren niet alleen over een dikke huid te beschikken, maar was hij ook nog doof voor de opmerkingen van de inwoners van Kruiningen en Scho- re. Maar nog erger was dat het vol tallige college van B en W van de gemeente Reimerswaal schitterde door afwezigheid. Ook enkele weken geleden tijdens een bijeenkomst van de dorpsraad was alleen wethouder Knuijt aan wezig. Ondanks de 2080 handteke ningen tegen dit onzinnige plan wil het college blijkbaar geen ver dere negatieve geluiden horen. Wij wachten met spanning de raadsvergadering op 13 januari af. Het zal vermoedelijk wel zo zijn om de woorden van Van Waveren te gebruiken: 'Als ik dooc mijn oog haren kijk', zie ik al dafer besloten wordt. Wij moeten maar akkoord gaan met de PlanMER en struc tuurvisie want anders worden we gepasseerd door de provincie. Toch fijn dat we zo'n sterk dage lijks bestuur hebben in onze ge meente. J. van Loo Zouteweg 2a, Hansweert Vertrekdata: zaterdag van 31/1 t/m 21/3 Het piepkleine en authentieke Breitenbach (520 m) is gelegen in het hart van Tirol. Hier hebben wij voor u een afwisselend programma samengesteld, waarbij we de mooiste langlaufgebieden in de omgeving gaan verkennen. Wat dacht u om te beginnen van Ellmau, wat in verbinding staat met veel mooie loipes? Een topgebied in de omgeving is Kössen in de Kaiserwinkel en voor de après-ski kunt u naar Westendorf. Liever met beide voeten op de grond? Ook de wandelaars kunnen alle kanten op. U verblijft in het rustig gelegen en vriendelijke familiehotel Gasthof Kaiserblick. Inclusief ontbijt, diner en langlaufbegeleiding. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/40011 Vertrekdata: van zaterdag 17/1 t/m 21/3 In het westen van Oostenrijk, tegen de grens met Zwitserland en het ministaatje Liechtenstein, ligt het middeleeuwse stadje Feldkirch (459 m). Van hieruit ontdekken we het oudste wintersportgebied van Oostenrijk, de Vorarlberg. Ruim 800 km aan loipes bieden zelfs de meest verwende langlaufer genoeg mogelijkheden. Bovendien maken we ook leuke uitstapjes naar Zwitserland, Duitsland en Liechtenstein! Tijdens deze heerlijke en sportieve 4-landenvakantie verblijft u in het sfeervolle 4-sterren Hotel Weisses Kreuz gelegen op ca. 2,5 km van het mooie centrum van Feldkirch. Inclusief ontbijt, diner en langlaufbegeleiding. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/40006 Gegarandeerd vertrek op 31/1 en 7/3! Vertrekdata: zaterdag 31/1, 7/3 en 14/3 Voor wie wil langlaufen in een schitterend gebied is deze reis uitermate geschikt. Het gezellige plaatsje Fusch is gelegen aan de voet van de Grossglockner. De langlaufmogelijkheden tijdens deze reis zijn zeer uitgebreid, want we zijn hier in de buurt van de Pinzgaloipe, een langlaufnet van meer dan 300 km! Deze bestemming is ook 100% sneeuwzeker vanwege de nabijgelegen Kitzsteinhorn-gletscher in Kaprun, waar ook de skifanaten zich heerlijk kunnen uitleven! U verblijft in het 3-sterren Hotel Lampenhausl met o.a. een restaurant en wellnessgedeelte. Inclusief ontbijt, diner en langlaufbegeleiding. Prijzen per persoon bij een bezetting'van 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/40004 waarom zou je verder zoeken BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Vertrekdata: zaterdag van 24/1 t/m 21/3 Het kleine plaatsje wintersportplaatsje St. Koloman (851 m) gelegen in de Tennengau nabij Salzburg, is met de prachtige berglandschappen en de prima geprepareerde langlaufloipes een ideale bestemming voor deze sportieve langlaufsafari van KRAS.NL! We verkennen de mooiste langlaufgebieden van Oostenrijk, waaronder Abtenau, Annaberg en Werfenweng. We brengen een bezoek aan de schitterende stad Salzburg, de geboortestad van Mozart en tevens bekend van de film the Sound of Music. Tijdens deze reis verblijft u in het 3-sterren Gasthof Goldener Stern, een gezellig familihotel. Inclusief ontbijt, diner en langlaufbegeleiding. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/40003 Gegarandeerd vertrek op 31/1 en 28/2! Inclusief tbiit diner'. Hotel Weisses Kreuz Comfort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11