ZGGIshj Raad stuurt missie naar Den Haag WALCHEREN 25 17 18 en 19 Okay Alcohol en geweld gaan heel vaak hand in hand Cursus over wonen in een monumentenpand enorm populair Dinsdag 13 januari 2009 Tip? walcheren@pzc.nl College moet bij minister Klink pleiten voor eigen ziekenhuis. door Theo Ciele VLISSINGEN - Behoud van een basis ziekenhuis op Walcheren. Met minder neemt de gemeenteraad van Vlissingen geen genoegen. De voltallige raad vraagt het colle ge van burgemeester en wethou ders om 'persoonlijk in Den Haag bij minister Klink en bij de vaste Tweede Kamercommissie voor volksgezondheid te pleiten voor behoud van Ziekenhuis Walche ren'. Een motie met deze inhoud komt eind deze maand aan de orde in de raad. Initiatiefnemers Ton de Nooij (GroenLinks) en Trix de Roos (SP) hadden geen enkele moeite om de acht andere fractie voorzitters de motie mede te laten ondertekenen. Aanleiding is de grote bezorgdheid onder de Vlissingers over de ont wikkelingen rond Ziekenhuis Wal cheren. De bezorgdheid is door de beval ling op de A58, toen een vrouw in barensnood naar het ziekenhuis in Goes moest worden gebracht, nog eens versterkt. In een toelichting zegt De Nooij ook grote twijfels te hebben over de bouw van een nieuw zieken huis voor 'planbare zorg' op Wal cheren. „Als ik lees hoe het zieken huis in Goes er financieel voor staat, vraag ik mij af of daar wel Wl De Vlissingse gemeenteraad stuurt B en W op missie naar Den Haag. De delegatie moet bij minister en politiek pleiten voor behoud Ziekenhuis Walcheren. geld voor is", aldus Groen- Links-fractievoorzitter De Nooij. Het gaat de initiatiefnemers erom dat de acute zorg op Walcheren, en wat De Nooij betreft in Vlissin gen, behouden blijft. De Nooij zou het goed vinden als ook de gemeenteraden van Middel burg en Veere hun colleges zou den opdragen naar Den Haag te gaan. „Het mooiste zou zijn met drie deputaties naar Den Haag af te reizen", aldus De Nooij. Hij heeft een afschrift van de motie naar zijn collega's in de buurge meenten gestuurd. Overigens gaat het in de motie niet alleen om 'medische' overwe gingen. Als het ziekenhuis uit Vlis singen verdwijnt, vertrekken veel hoopopgeleide inwoners uit de stad, zo vrezen de Vlissingse raads fracties. Dat is slecht voor de loka le economie, voorspellen de onder tekenaars van de motie. Het woningbouwprogramma in de stad, met name het Schelde- kwartier, dreigt hierdoor een terug slag te krijgen. Ook vrezen de frac ties de gevolgen voor de toeris tische sector, zo is te lezen'in de Duizend euro voor fietsen in Sri Lanka MIDDELBURG - Sri Lanka Support Zeeland krijgt duizend euro van de Goede Doelen Actie van Reisre vue en de Club van 100 van het Reisgala. Volgens de Middelburgse Janny Fioole van Sri Lanka Sup port worden van het geld fietsen gekocht zodat zeventien kinderen fietsend naar school kunnen. Het project was aangemeld door Wil- ma Nijssen van reisbureau Hol land International in Middelburg. WBU presenteert plannen Zuidsingel MIDDELBURG - De Walcherse Bouw Unie presenteert op donderdag avond 29 januari in het stadskan toor de plannen op de hoek van de Zuidsingel en de Korte Noord- straat in Middelburg. Op de plaats van de bouwput, ooit aangelegd voor de bouw van een schouwburg, komen woningen en appartementen. Wanneer er echt gebouwd gaat worden, is nog niet bekend. Gevaarlijke medicijnen gestolen uit auto VLISSINGEN - Bij een inbraak in een bedrijfsbus in de Walstraat in Vlissingen zijn gistermorgen ge vaarlijke medicijnen gestolen. Ze zaten in een mintgroene lunch- box. Het gaat om 50 stuks Artho- tec (rode pillen) en 25 stuks Paroxe tine (langwerpige witte tabletten) die ademhalingsstoornissen kun nen veroorzaken. Wie de medicij nen vindt, kan ze naar een apo theek of de politie brengen. Nee, opa (83) en oma (67) hadden geen tijd om naar het schaatsen te kijken. Het waren immers paarden dagen in Leeuwarden en daar moet en zal opa - Fries van origine en paardenliejhebber - naartoe. Net als elk jaar had oma een hotel letje geboekt. Het was even zoeken op het internet, want het was ook EK Schaatsen in het naburige Hee- Tip? redactie@pzc.nl renveen, maarhet lukte haar toch om een overnachting te regelen bij hotel Stay Okay. Eenmaal aangekomen in de Friese hoofdstad stuurde oma een smsje naar haar dochter in Middelburg: „We zijn goed aangekomen. Stay Okay heette vroeger NJHC. Een jeugdherberg! Ik mag bovenin het stapelbed..." Het vertrek van Ziekenhuis Walcheren uit Vlissingen is niet alleen slecht voor het welzijn van de inwoners, maar ook voor de economie van de stad, vindt de gemeenteraad, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 101