Elfde zege op rij voor Morres In de Steense Rattenloop is alleen de klok een serieuze tegenstander voor Edwin de la Ruelle Zeven winnaars bij Open Craauwse tafeltenniskampioenschappen 30 Maandag 12 januari 2009 PZC Z Savok verliest maar houdt goed gevoel over aan duel in Roosendaal. door Peter van Kouteren HULST - Voor de volleybalsters van Morres/Hulst zijn in de regiodivi sie de weken van de waarheid aan gebroken. De formatie van Guido de Beule boekte zaterdag ten koste van Fusion de elfde zege op rij (4-0) en bouwde één week voor de topper tegen nummer twee VCN/King Software de voor sprong uit tot acht punten. Die speling geeft lucht, omdat een week na de ontmoeting met de Zuid-Hollanders in eigen huis een nieuwe krachtproef tegen het op de vierde plaats geklasseerde derde team van Sliedrecht Sport wacht. „Ik was van tevoren een beetje bang", bekende Guido de Beule. „Je weet nooit hoe je uit de winter stop komt. King heeft vandaag een puntje laten liggen, maar het wordt niet gemakkelijk. Sliedrecht Sport is een ploeg, die goed verde digt en veel aanvalt. We zullen de komende weken een paar tandjes hoger moeten spelen, anders krijg je de ballen zeker rond de oren." Die waarschuwing kwam na een wedstrijd, waarin zijn ploeg het nooit echt lastig had gehad. De Zeeuws-Vlamingen waren heer en meester en keken alleen in de vier de set heel even tegen een lichte achterstand aan. Met Anke Edink vanaf de tweede set als spelverdeel- ster en Michelle Aerts als goede in valster kon de Hulster formatie het zich veroorloven af e® toe een 'We zullen de komende weken een paar tandjes hoger moeten spelen' steekje te laten vallen. De Beule: „Anke en Michelle hebben het goed gedaan. Dat is belangrijk naar het eind van de competitie toe." Morres/Hulst won de eerste twee sets met 25-15 en kwam in de der de set evenmin in de problemen: 25-14. Na een stroeve start in de vierde set sloeg de thuisploeg een beslissend gaatje. Van 12-10 werd het 17-13, waarmee de tegenstand van de bezoekers was gebroken. Mikro Electro/Roosendaal 3-Sa- vok 3-2 (25-15, 25-16, 20-25, 23-25, 15-12): Savok verloor, maar hield een goed gevoel aan de ontmoe ting over. De Sasse formatie had aanvankelijk geen enkel antwoord op de goede aanval van de thuis ploeg en werd in de eerste twee sets naar een kansloze nederlaag gespeeld. Met een gewijzigde op stelling kreeg Savok daarna vat op de thuisploeg. Dat resulteerde in twee opeenvolgende setzeges. In de slotfase van de laatste set kwam de beste Brabantse aanvalster aan het net. Die maakte na 11-11 het verschil. Atleet uit Koewacht heerst op lastig parkoers in Sint Jansteen. door Wim de Vos SINT JANSTEEN - Natuurlijk had Edwin de la Ruelle op meer tegen stand gerekend. De atleet uit Koe wacht liep zaterdag van begin tot eind aan de leiding in de dertien kilometer Tange Steense Ratten loop. Net als bij de vorige editie was vooral de klok zijn grootste te genstander. En die klopte De la Ruelle ook. Hij liep namelijk meer dan zeventien kilometer gemid deld en dat op een zwaar en lastig parkoers. „Ik had er min of meer op gere kend dat die andere mannen er ook zouden zijn", zei De la Ruelle na afloop in de warme kantine van voetbalvereniging Steen. „Dan heb je toch meer tegenstand en ben je min of meer verplicht er nog harder tegenaan te gaan. Dat was jammer, maar met een gemid delde van zeventien kilometer ben ik toch tevreden. Met die andere mannen doelde De la Ruelle op lopers als Erik Goossen, Marco Ottjes, Matti Buys- se en nog verschillende Belgische atleten. De concurrentie van de Deltacross, een wedstrijd in het Belgische Watervliet en natuurlijk de mogelijkheid om te schaatsen op natuurijs gaf echter toch een te genvallend aantal lopers en loop sters te zien. Desondanks maakte De la Ruelle er voor zichzelf een harde wed strijd van. „Het is toch altijd nog beter dan in je eentje te trainen. Daarom heb ik er ook voor geko zen om mee te doen", lichtte de Koewachtenaar toe. De la Ruelle had wel aanmerkelijk minder voor sprong dan vorig jaar, toen Frank Boerebach uit Hoek ruim vijf mi- Edwin de la Ruelle heeft geen te genstand van betekenis in de Steense Rattenloop. Nummer twee Harold Hiel komt drie minu ten na de winnaar binnen. nuten later over de finishlijn kwam. Ditmaal werd Harold Hiel uit Sint Jansteen tweede met een achterstand van iets meer dan drie minuten. Diens plaatsgenoot Ben ny Thuy eindigde keurig als derde. Bij de vrouwen was er helemaal een geringe deelname. Slechts twee deelneemsters verschenen aan de start. Monique Allefs uit Hulst won, de plaatselijke Marjan Thuy finishte als tweede. Op de 6400 meter liep Tim de Feij- ter uit Sint Jansteen naar de eerste plaats bij de mannen en Carla Ze- gers uit Koewacht won bij de vrou wen. Annemiek de Roeck uit Hei kant was het snelste meisje op de 3000 meter. Ceirland en Berckmoes pakken titels in libre AXEL - Emiel Berckmoes heeft de titel in de tweede klasse libre van de Zeeuws-Vlaamse Biljartbond veroverd. In het gecombineerde kampioenschap hoofdklasse/eer ste klasse libre ging de titel naar Marijn Geirland. De hoofdklasser was voor de slotpartij al zeker van de eindzege. Eersteklasser Joke Breur werd tweede. In de titelstrijd tweede klasse libre moest Emiel Berckmoes de finale- partij tegen Ian van de Wege win nen om zich te verzekeren van de titel. Van de Wege kon bij winst op Berckmoes zijn broer [acky van de Wege nog aan de titel helpen. Zover kwant het niet, want Berck moes won in 23 beurten: 100-55. Steen vernedert Breskens op kunstgras WACHTEBEKE - Op het kunstgras in het Belgische Wachtebeke maakte Steen gisteren korte metten met Breskens. De zondag-derdeklasser leidde bij rust met 3-0 en voegde daar in de tweede helft nog vijf treffers aan toe: 8-0. Sander van Rentortele (3x), Eddy van den Bosch (2x), Sigi Leest, Jeroen van Houte en Remy de Bruijn verzorgden de productie te gen het één klasse lager spelende Breskens. Van den Broecke gaat aan de slag bij SDO'63 LAMSWAARDE - SDO'63 heeft Gino van den Broecke vastgelegd als trai ner voor het seizoen 2009/2010. Bij de zondag-vijfdeklasser wordt hij de opvolger van Ivo Kuijpers, die nu aan zijn derde seizoen be zig is. Van den Broecke is momen teel voor het derde seizoen trainer van het tweede elftal van Steen. Eerder had hij jeugdteams van HW'24, Axel en Steen onder zijn hoede. SDO'63 wordt dus zijn eer ste klus als hoofdtrainer. Terneuzen in oefenduel nipt langs Zaamslag ZAAMSLAC - Terneuzen was zater dag in een oefenduel net iets te sterk voor Zaamslag. De zon dag-tweedeklasser leidde bij rust met 0-1 door een doelpunt van Remco van Leeuwen. Nadat Mario de Fouw en Ugur Kahveci de thuis ploeg op een 2-1-voorsprong had den gezet, trok Terneuzen het duel alsnog naar zich toe. De ingevallen Jonathan Constancia - vrijdag avond nog goed voor vijf doelpun ten als speler van Jong Zeeland - en Erik-Jan Naudts bepaalden de eindstand op 2-3. Geen podiumplaatsen voor twee judoka's EINDHOVEN - Iris Catsburg en Tess Cornelius, beiden uitkomend voor Sportschool Frans de Boevere, slaagden er tijdens het sterk bezet te Dutch Open tot 17 jaar niet in een medaille te bemachtigen. In Eindhoven kwam de uit Oost burg afkomstige Catsburg uit in de gewichtsklasse tot 70 kg. Na verlies in de voorronde tegen nationaal kampioene Michelle Steenvoorden vocht ze zich uiteindelijk toch nog naar de vijfde plaats. Tess Corne lius verloor eveneens in de voor ronde, maar reikte in de klasse tot 44 kg nog tot de zevende plek. Maas, Maaike Smolders, Patrick de Bouvré en Jeroen Kartner jr. Talitha Jansen was de beste bij de jeugd. foto Camile Schelstraete GRAAUW - Joris Malcontent (links) retourneert op de Open Craauwse tafeltenniskampioenschap- de bal in zijn partij tegen Mare Maas. Geen van pen. Die gingen zaterdag in de zes poules naar beide mannen slaagden erin een titel te pakken respectievelijk Hilair Bislip, Bas Kindt, Sybren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70