Haagse interesse voor gezondheid Sluis maakt haast met Cavelot halve prijs'- pzc Maandag 12 januari 2009 15 Man zwaargewond bij eenzijdig ongeval WATERLANDKERKJE - Een 20-jarige automobilist uit de gemeente Sluis is vrijdagnacht bij een eenzijdig ongeval op de Philipsweg in Water landkerkje ernstig gewond ge raakt. De auto raakte van de weg, belandde in de sloot, werd daar weer uitgeslingerd en kwam uitein delijk in de berm tot stilstand. De bestuurder werd door een getuige op het fietspad aangetroffen. De man ligt met vermoedelijk schedel letsel in het ziekenhuis in Brugge. Cursus in Clinge over christelijk geloof Inbraak in woning na kwijtraken huissleutel clince - In Clinge start op maan dagavond 19 januari aan de 's-Gra- venstraat 219 weer een Alpha-cur- sus die iedereen de mogelijkheid biedt uit te zoeken wat het-christe- lijk geloof inhoudt. De cursus wordt wereldwijd gegeven door kerken van verschillende domina- ties. Meer dan 150.000 mensen in Nederland hebben al een Alpha- cursus gevolgd. De cursus omvat vijftien maandagavonden die elk om 20.00 uur beginnen. Minister Klink (rechts) praat met de kersverse ouders Thijs en Angelique van der Geld met hun dochtertje Lieke in de kraamsuite van De Honte. foto Camile Schelstraete Na Bussemaker in Sluis kwam Klink naar Terneuzen. door Frank van Cooten terneuzen - Volksgezondheid en het welzijn van de inwoners van Zeeuws-Vlaanderen staat in meer dan gemiddelde belangstelling bij bewindvoerders in Den Haag. Staatssecretaris Jet Bussemaker (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) liet zich vorige week op er- gen initiatief in Sluis informeren over de Sluise aanpak van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). Minister Ab Klink (Volksgezond heid) kwam afgelopen zaterdag uit eigen beweging naar Terneuzen waar hij een bezoek bracht aan ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen. Hij liet zich in streekziekenhuis De Honte uitgebreid informeren over de manier waarop de zieken huiszorg in Zeeuws-Vlaanderen is georganiseerd, met name gezien de problematiek van een dunbe volkte regio en de geografische lig ging- De problematiek van het dunbe volkte Zeeuws-Vlaanderen is zeker in 2010 actueel als de prestatiebe- kostiging van kracht zal worden. Ziekenhuizen worden dan deels betaald aan de hand van het aan tal patiënten dat wordt behandeld. Vooral in het weekeinde is het bij de eerste hulp van het ziekenhuis niet druk, drukte algemeen direc teur Paul Rademacher de minister zaterdag op het hart. De minister zal zeker oog hebben voor de problemen van ziekenhui zen in dunbevolkte gebieden, zeg de hij toe. Zo wordt de geldkraan niet deels dichtgedraaid bij weinig patiënten. Ziekenhuizen blijven al tijd aanspraak maken op een drem pelbedrag. 'Wat mij intigreert is de samenwerking met de huisartsen' Wat Rademacher als muziek in de oren zal klinken, is de meer dan ge middelde belangstelling van Klink voor de manier waarop ZorgSaam vorm heeft gegeven aan de samen werking met de huisartsen via de huisartsenkliniek (HAK) en de zo genaamde low cure afdelingen in Hulst en Oostburg. In deze afdelingen liggen patiën ten die vanwege een tijdelijke aan doening niet meer verantwoord thuis behandeld kunnen worden. Patiënten die medisch- specialis tisch gezien uitbehandeld zijn, maar nog hersteltijd nodig heb ben, kunnen er ook terecht. Klink zegde zaterdag toe mogelijkheden te onderzoeken voor een structure le bekostiging van deze low cure af delingen. ZorgSaam past daar nu nog twee ton per jaar uit de regu liere ziekenhuisbegroting bij. Om zich een nog beter beeld te vormen van de ziekenhuiszorg in Zeeuws-Vlaanderen bezocht Klink zaterdag de kraam- en couveusesui tes en de afdeling spoedeisende hulp. Hij sprak uitgebreid met me dewerkers van het ziekenhuis. terneuzen - Een verloren huissleu tel resulteerde in een woningin braak aan de Tholenstraat in Ter- neuzen. Aan de sleutel zat een la bel met het adres. De hoop dat de vinder de sleutel zou afgeven bij de politie werd niet bewaarheid. Toen de woning zaterdagavond even verlaten was heeft de vinder van de sleutel zijn kans vermoede lijk schoon gezien. Uit de woning zijn een laptop, computerspel en televisie weggenomen. Man zonder reden mishandeld in Axel axel - Een 23-jarige man uit de ge meente Terneuzen is zater dagnacht zonder reden mishan deld door een groepje onbeken den in de Zeestraat in Axel. Toen hij met zijn auto naar huis reed, werd het portier opengerukt door de onbekenden en werd hij op straat gegooid en in zijn gezicht ge slagen. Even later later kwam er ook een vrouw bij staan, die het slachtoffer nog eens tegen zijn hoofd schopte. De Terneuzenaar liep diverse verwondingen op. Bouw van 450 vakantiewoningen deze maand in raad. door Frank van Cooten CADZAND-8AD - Als de gemeente raad van Sluis deze maand ak koord gaat met de uitbreiding van Cadzand-Bad met 450 vakantiewo ningen (plan Cavelot), wordt vol gende maand reeds een concrete realisatieovereenkomst met Ont wikkelingsmaatschappij Cavelot bv voorgelegd. Sluis maakt na tientallen jaren plannenmakerij haast met Cave lot. Niet alleen goed voor de bad plaats maar zeker ook voor de vrij wel lege schatkist van de gemeen te Sluis. De ontwikkelaar pompt zes miljoen euro in de facelift van Cadzand-Bad en nog eens ander half miljoen euro in de aanleg van nieuwe natuur. Vele plannen zijn in de loop der ja ren gepasseerd. Een kuuroord (1999), de structuurvisie van Kui per Compagnons (Bhalotra 2001), het Ontwikkelingsplan Cadzand en de ruimtelijke visie in 2006 en 2007. Deze plannen hadden een ge zamenlijk kenmerk; zij moesten bijdragen aan de versterking van de uitstraling van Cadzand-Bad. Zowel in het ontwikkelingsplan als in het gebiedsplan Natuurlijk Vitaal waren oorspronkelijk 250 woningen in Cavelot als uitgangs punt opgenomen. Daar valt echter geen droog brood mee te verdie nen, was de reactie van de ontwik kelaars die interesse toonden. Ont wikkelingsmaatschappij Cavelot bv zag wel brood in het project maar dan moeten er wel 450 va kantiewoningen worden ge bouwd. Ook het Sluise college ziet in dat dit nodig is om de kwaliteit van Cavelot te waarborgen en om Cadzand-Bad de broodnodige im puls te geven. De recreatiewoningen worden in het hogere segment gebouwd, ze worden ingepast in een nieuw aan te leggen duinenlandschap en het hele perceel wordt openbaar toe- w* De bouw van 450 vakantiewonin- gen bij Cadzand-Bad is niet al leen goed voor de badplaats maar ook voor de schatkist van de gemeente Sluis. gankelijk. Dus geen afgesloten vak- antieresort maar een uitbreiding van de badplaats. Om een goede ontsluiting met de rest van Cad zand-Bad te waarborgen komt een coupure in de Noorddijk. De bebouwing aan de zijde van het uitwateringskanaal sluit naad loos aan bij het beeldkwaliteits plan van de Scheldestraat en de sportfaciliteiten rond de sporthal worden verbeterd. Ook komt een aanzienlijke hoeveelheid recreatie- natuur in het plan. Het kwaliteitsteam dat is belast met de toetsing van de plannen voor de badplaats heeft op hoofd lijnen met het plan ingestemd. Een eindoordeel wordt pas gege ven op basis van de concrete bouwplannen. VI ietstraat 15. Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67