Zorgen over brede school in Breskens Startsein voor viering 1050 jaar Sint Baafs Kracht van de spirituele beurs Bezwaren paviljoen ongegrond Kredietcrisis geen gevolgen voor uitkeringen uit Gemeentefonds Luisteren 14 Maandag 12 januari 2009 PZC Z Werkgroep Aardenburg pakt uit met reeks van activiteiten. door Frank van Cooten AARDENBURC - In de Sint-Baafs in Aardenburg is zaterdagavond het feestjaar '1050 jaar Sint-Baafs Gods huis en Monument' geopend. John Bijman, predikant van de Pro testantse gemeente in Aarden burg, presenteerde de publicatie '1050 jaar Sint-Baafskerk'. Een boekwerk van veertig pagi na's, uitgevoerd in harde kaft, met verhalen van mensen die zich cul tureel, religieus of historisch ver bonden voelen bij dit godshuis. Financiële gevolgen volgens beheerders fonds uitzonderlijk. door Frank van Cooten SLUIS - De kredietcrisis heeft geen gevolgen voor de algemene uitke ring uit het Gemeentefonds voor gemeenten. Het college van burge meester en wethouders van de ge meente Sluis laat dat weten in de decembercirculaire. Het Rijk heeft de afgelopen tijd maatregelen moeten nemen van wege de kredietcrisis. Zo is Fortis Bank Nederland overgenomen en worden leningen en/of garanties verstrekt. Deze maatregelen kunnen gevol gen hebben voor de ontwikkeling van het Gemeentefonds. De fonds beheerders hebben echter beslo ten dat de financiële gevolgen van de maatregelen in het kader van de kredietcrisis uitzonderlijk zijn Dochter en kleindochter logeren een paar dagen bij opa en oma in Vlissingen. Aan het eind van een gezellige dag wordt de kleine meid (6) naar bed gebracht. Voordat ze het hoofd in het kussen legt, klaagt het meisje bij haar moeder over oorpijn. Die heeft daar als altijd, wanneer haar dochtertje iets mankeert, wel mid- Tip? redactie@pzc.nl deltjes tegen. Met een tabletje ach ter de kiezen en haar neus ge- spray ed gaat ze toch lekker slapen. De volgende morgen staat ze vro lijk op en doet verslag van de nacht aan haar moeder. „Ik heb nog wel even pijn gehad toen ik ging slapen. Nu heb ik geen oorpijn meer, maar luisteren kan ik niet meer zo goed." Dominee Bijman (links) biedt gedeputeerde Harry van Waveren het eerste jubileumboek '1050 jaar Sint-Baafskerk' aan. foto Camile Schelstraete Gedeputeerde Harry van Waveren kreeg het eerste exemplaar. Hij kreeg dat voorafgaand aan het nieuwjaarsconcert door het Zeeuws Orkest. Stichting Cultureel Aardenbürg heeft dit jaar als feestjaar uitgeroe pen. De speciaal daarvoor in het le ven geroepen werkgroep pakt dit jaar uit met een reeks van activitei ten en evenementen om de cultus en de cultuur van de Sint-Baafs extra onder de aandacht te breng en. Zo wordt tijdens de jaarlijkse uit voering van de Matthaus Passion op zaterdag 4 april het beeld 'Het Koor van Bach' van kunstenaar Chris Ferket aangeboden. Grote twijfels over toezegging van nieuwe school in 2011. door Frank van Cooten BRESKENS - De medezeggenschaps raad en de oudervereniging van de openbare basisschool in Breskens maken zich grote zorgen over de ontwikkeling van de brede school in Breskens. In een brief aan de gemeenteraad van Sluis uitten ze hun bezorgd heid. Beide organisaties waren in augustus nog zeer verheugd te ver nemen dat er vijf miljoen euro voor deze centrale voorziening was vrijgemaakt en dat met uitzon dering van de Golfbreker alle func ties worden gerealiseerd in een nieuw te bouwen accommodatie. Het college van burgemeester en wethouders zegde toen ook toe dat op korte termijn gesprekken met alle betrokkenen worden op gepakt. Vervolgens bleef het echter stil. „Als de gesprekken niet snel op gang komen en de plannen niet worden uitgewerkt komt de realisa tie van de brede school in 2011 in gevaar", lieten de medezeggen schapsraad en de oudervereniging in oktober weten. Het college liet weten dat in okto ber een gesprek is geweest tussen directeur Kees Reinhoudt van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen en wethouder Henk Luijendijk. Woongoed bouwt de brede school. „Vervolgens horen we niets meer. In een mail van 1 de cember komen wij erachter dat de ontwikkelingen stil liggen omdat men over een ander plan aan het discussiëren is." Luijendijk denkt na over een afge- Wpg De medezeggenschapsraad en oudervereniging van de OBS Breskens verwijten Sluis een on professionele houding over de brede school. slankte brede school in Oostburg. Woongoed wil echter louter vol waardige brede scholen bouwen in zowel Oostburg als Breskens. Woongoed participeert niet in al leen een afgeslankte brede school in Oostburg. De medezeggenschapsraad en de oudervereniging van de openbare basisschool in Breskens vinden de ze gang van zaken onprofessio neel. „Op deze wijze wordt niet se rieus omgegaan met de problema tiek die er heerst in Breskens. Daar naast worden toezeggingen uwer zijds niet nagekomen", staat in de brief aan de gemeenteraad. „Wij verwachten van een organisatie als de uwe een professionele houding en gaan er dan ook vanuit dat er per direct actie wordt onderno men." De medezeggenschapsraad en de oudervereniging willen ver nemen op welke wijze het plan wordt opgepakt om de bouw van de brede school in 2011 gereali seerd te krijgen. en dus niet doorwerken in de ont wikkeling van het Gemeente fonds. Doorberekening van de circulaire geeft voor Sluis zowel in 2008 als in 2009 na aftrek van een aantal kosten een kleine meevaller van een paar duizend euro. De Raad voor Gemeentefinanciën en de Raad voor het openbaar be stuur adviserén gemeenten met een dalend inwonertal hun beleid daarop aan te passen. Dat kan bijvoorbeeld met investe ringen in de leefbaarheid en her structurering van de woningvoor- aad. Het Sluise college neemt dit als uitgangspunt mee bij de voor bereiding van de begroting 2010-2013. De gemeente Sluis krijgt zowel over 2008 ais 2009 een kleine meevaller van een paar duizend euro uit de algemene uitkering van het Gemeentefonds. door Jeanette Vergouwen HULST - De Spirituele Beurs die elk jaar door de 4Windrichtingen wordt gehouden, is een begrip ge worden in Zeeuws-Vlaanderen. Met 62 standhouders werd het af gelopen weekend een record geves tigd. „Het is echt drukker dan de voor gaande jaren en dat ondanks de fel le koude", stelt voorzitter André de Pauw. Samen met Ruud Naes- sens en Marion Teixeira staat hij garant voor het programma van de beurs met lezingen, dans, work shops en vele stands. „Dit jaar hebben we standhouders moeten weigeren, 62 is echt het maximum. We begonnen klein schalig in de grote zaal en nu is de hal er ook al bijgetrokken. De men sen komen kijken en luisteren, vra gen om informatie en komen, na dat ze een hapje hebben gegeten gewoon weer terug. Naast lezingen over tarot en leven de energie werden de workshops natuurbeleving en sacraal dansen Linda Ista leest tijdens de Spirituele Beurs in Hulst de handafdrukken van bezoekers in zand. foto Camile Schelstraete druk bezocht. Tijdens het sacraal dansen beweegt de kring mensen ritmisch op speciale muziek. In het midden flakkeren kaarsenvlam metjes. Vragen zijn er niet na af loop, wel wordt gezegd dat het ge woon fijn is om dit te doen. „Je wordt gedragen door de groep, je hoeft hier niets te presteren en de kracht van de herhaling doet zijn werk." Beide dagen werden afgeslo ten met een klankschalenconcert. Strijdigheid met regels staat niet op voorhand vast. door Frank van Cooten BRESKENS - Het voorbereidingsbe- sluit voor de bouw van een nieuw strandpaviljoen op het Eerste Strange in Breskens blijft overeind staan. De commissie bezwaarschriften ad viseert de Sluise gemeenteraad het bezwaarschrift van C. Muller uit Terneuzen en P. Vroon uit Bres kens, alsmede de besloten ven nootschap Penthouse Promenade in Breskens ongegrond te verkla ren. Muller en Vroon ageren tegen het strandpaviljoen vanwege de bijzon dere waarde van dit strand. Daar naast is de vrijstelling van het be stemmingsplan volgens hen in strijd met het provinciaal en lande lijk beleid. Ook vinden ze dat er geen behoefte is aan een strandpa viljoen omdat er voldoende hore ca voor de strandgangers in de na bijheid is. Decommissie overweegt echter dat de gemeenteraad een grote ma te van beleidsvrijheid heeft om al dan niet een voorbereidingsbesluit te nemen. Als bij een globale be schouwing van het bouwplan reeds duidelijk is dat het nieuwe strandpaviljoen onaanvaarbaar is, PH| De gemeente Sluis kan doorgaan met de procedures voor de bouw van een nieuw strandpavil joen in Breskens. Bezwaren zijn ongegrond verklaard. is het voorbereidingsbesluit on rechtmatig en onredelijk. Volgens de commissie bezwaarschriften is dat laatste niet het geval. Volgens de commissie is niet aan getoond dat op voorhand al vast staat dat de vrijstelling niet ver leend kan worden vanwege de bij zondere waarde van het strand. Er kan dus nog niet op voorhand wor den gesteld dat het paviljoen in strijd is met landelijke en provin ciale regels. Het feit dat er volgens bezwaarden geen behoefte bestaat aan een strandpaviljoen doet daar volgens de commissie niet aan af De commissie komt niet toe aan een beoordeling van de zienswijze ten aanzien van de vrijstellingspro cedure voor het bestemmingsplan. Dat moet in een andere procedure aan de orde komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66