Korfballers Tjoba houden het hoofd koel in duel met Kinderdijk Handballers CSC met hakken over de sloot Jaap Veerhoek Zeeuws kampioen Mytilus pakt twee punten in aantrekkelijk duel De Ganze houdt goed stand in spannend duel BPZC Maandag 12 januari 2009 31 De handballers van CSC zijn in de aanval tegen White Demons. foto Willem Mieras Delta Sport verliest van medekoploper Artemis. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - Zowel de mannen- als de vrouwenploeg van hand balvereniging EMM verloor zater dag. Ook Delta Sport ging onder uit, zelfs verrassend knullig. GSC boekte wel een overwinning. Mannen. Artemis-Meco/Delta Sport 21-16: Verdwaalde blikken, foute passes, en dus veel balverlies. Het draaide zaterdag iet bij de handballers van Meco/Delta Sport, waardoor ze met 21-16 van medekoploper Arte- mis verloren. „Zodra er een offen sieve dekking tegenover ons staat, zijn we de weg kwijt", zei trainer Rob de Vos. „Het geloof in onszelf is dan ineens weg. Vandaag was het echt triest." Orion Rucphen-EMM 30-18: Het blijkt knap lastig om de laatste plek in de tweede klasse te ver laten. Het vertrouwen is na de winst op Delta Sport 2 wel toege nomen, maar gisteren kwam EMM er weer niet aan te pas. Dat lag ook aan het feit dat er vier spelers wegens werk of vakantie ontbraken. Toch vond trainer Hans Dierickx dat niet de hoofd oorzaak. „Er zijn voldoende kansen geweest voor de pauze. Maar ja, als je de kansen niet af maakt..." Na de pauze was het snel over en uit voor de Middel burgse formatie. De einduitslag was wel wat geflatteerd. GSC-White Demons 3 14-13: GSC ging met de hakken over de sloot en boekte zodoende de vier de overwinning van het seizoen. De basis voor de Goese zege werd gelegd in de eerste helft. Degelijk spel leverde een kloof van zes pun ten op: 10-4. White Demons zette na rust wel een offensief in, maar kreeg het gat niet dicht. Vrouwen. GHV-EMM 17-16: Het zelfvertrou wen binnen de ploeg is aardig aan getast. Daarom werd gisteren een beroep gedaan op de ervaring van Carolien Davidse, maar ook de linkshandige routinier slaagde er zaterdag niet in de Middelburgse vrouwen uit het slop te trekken. Zelfs hekkensluiter GHV, dat in Middelburg nog met 15-11 werd ge klopt, mocht aan het eind van de race met de eer gaan strijken. Bij rust leidde EMM nog fier: 6-12. „Het was een schrale troost dat het beter ging dan tegen Jasper Sport", zei coach Hans Nijsen. Ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen wint met 18-20. door JaapJan Ritsema GOES - In de laatste wedstrijd van de eerste helft van de zaalcompeti tie heeft Tjoba voor het eerst goed gespeeld. Het achttal uit 's-Heer Hendrikskinderen versloeg Kinder dijk met 18-20, na een 18-18-tussen- stand. Kinderdijk-Tjoba 18-20: Na 55 spannende minuten, met schom melingen in de score, trok Tjoba de partij in de laatste vijf minuten naar zich toe. „Eindelijk scoren we", zei een trotse coach Chris van Put. Hij zag de organisatorische stukjes steeds beter in elkaar vallen in de tweede helft. Content was de Belg vooral over de controle die zijn eersteklasser toonde, nadat Kinderdijk van 15-18 terug kwam tot 18-18. Van Put: „Ondanks de druk werden de opdrachten goed uitgevoerd." Scores Tjoba: Marcel de Dreu 5, Dirk-Jan Westmaas 4, Niels Westmaas en Manon Braam 3, Gerben van Boven en Johanneke Vleugel 2, Petra Rijn 1. Swift-HKC 10-17: Het was een jong en energiek HKC versus een statisch en slordig Swift. Op een in cidentele fraaie individuele actie na kwamen de Middelburgers er niet aan te pas. De scores bleven uit, waardoor het vertrouwen zicht baar verder afnam. Dammer uit Nisse is in promotieklasse niet meer te achterhalen. door Daaf Kasse 's-GRAVENPOLDER - Jaap Veelhoek is zaterdag Zeeuws kampioen ge worden in de promotieklasse. De dammer uit Nisse boekte een een voudige zege op Jan de Jonge en is niet meer in te halen door zijn naaste concurrent René Dusebout, Scores Swift: Eefje van den Berg 3, Jac- co van den Bosse, Ivo de Hond en Mat hijs Pagé 2, Vera Kuijper 1. TOP-ACKC 16-8: „We verdienden geen schoonheidsprijs, maar het was wel een degelijke overwin ning", zei TOP-coach Edwin Cop- poolse over de eenvoudige zege op laagvlieger ACKC. Scores TOP: Leon van Belzen 4, Corné Bezemer 3, Jeanine Marijs, Frank Bouwsma en Peter van Belzen 2, Petra de Ridder, Nelleke van Belzen en Janti- ne Meulmeester 1. Sagitta-All Ready 10-14: In Ridder kerk ging het All Ready de eerste Tjoba-coach Van Put: 'Ondanks de druk werden de opdrachten goed Uitgevoerd' dertig minuten aanvallend makke lijk af! Sagitta kwam door de vele onderscheppingen van de bezoe kers niet onder de druk uit en leg de de Zierikzeese formatie geen strobreed in de weg. Zonder Den nis Voshart (werk) zag coach Jan Voshart (Hans Landman was ge schorst) zijn ploeg bij rust de score opschroeven naar 5-10. Na de pau ze ging het wel wat moeizamer. Scores All Ready: Remy Quist 5, Mar cel Joziasse 3, Yvonne Joziasse en Desi- ree Voshart 2, Jan Willem van Nieuwen- huijze en Anouk van Tiggelhoven 1. Seolto-Ondo 7-15: „We hadden te veel ontzag" zei Seolto-coach Ri- zelfs niet als hij zijn laatste twee partijen verliest. In de hoofdklasse kregen de twee resterende partijen een verrassen de winnaar. Kees Rijk won in een prima aanvalspartij van regerend kampioen Arjo Kousemaker en Piet Allaart was in een gecompli-. ceerde partij de meerdere van Daaf Kasse, de kampioen van 2007. Allaart steeg door dit resultaat naar de derde plaats, achter koplo- chard Ollefers. Vooral in de tweede helft was Ondo heer en meester. „Verdedigend waren we top" stel de coach Christian Hoefkens. De ploeg uit Sint-Laurens blijft mede koploper, Seolto staat derde. Scores Seolto: Remy Schuuring 3, Mau rice Brul, Daisy Verkerk, Anniek Reijnier- se en Dennis Goedegebuur 1. Scores Ondo: Martijn Walraven 4, Joris Hoogwerf, Robbie Mesu, Hagar Hoog werf en Annelie Wisse 2, Ruth Holmes, Arno Veerhoek en Iwan de Pagter 1. Stormvogels-Valto 10-12: Stormvo gels zat er kort bij, maar slaagde er niet in de ongeslagen status van koploper Valto aan te tasten. Scores Stormvogels: Francky Koole 3, Arjen Schoe en Frank Peene 2, Linda de Witte, Loura Kleinepier en Arja Groenleer 1. Togo-DSO 11-16: Derdeklasser To go ging thuis verrassend onderuit tegen het laag geklasseerde DSO. Pas na de 4-0-voorsprong ging het mis. Coach Robert Jongejan dubde na afloop nog over de oorzaak: „Het gebrek aan strijd is mijn enige verklaring." Togo zocht moeilijke oplossingen, terwijl aan de andere kant DSO er lustig op los scoorde. Na rust werd het gat al snel onoverbrugbaar en kwam Togo niet verder dan wan hoopsschoten. Scores Togo: Wendy Uitterhoeve, Mar ten Postema en Mijke Tahapary 2, Mar scha van Belzen, Anouk Hazelaar, Corné van Rooijen, André Goossens en Jan-Kees Goossens 1. per Martijn Rentmeester en John ny de Leeuw. Rinie Brasser, koploper in de eer ste klasse, verloor zaterdag van Jan Koppejan. Hij kreeg op de eerste plaats gezelschap van Jan van der Hart, die zijn jonge clubgenoot Paulan van Nes versloeg. Jeroen de Jonge is de grootste kans hebber in de tweede klasse. De as pirant van PWG won van Janny van de Weteringh en leidt nu met twee punten voorsprong. Vrouwen WS'92 komen goed uit winterstop. door Peter van Kouteren middelburg - Na weken van kom mer en kwel in november en de cember wonnen de volleybalsters van WS'92 in het eerste treffen na de winterstop met maximale cij fers van Voko: 0-4. De mannen van Mytilus hielden ondanks ver lies twee punten over aan het tref fen met Sarto: 3-2. De mannen van WS'92 verloren met 3-1 van Voko. Mytilus-Sarto 2-3 (26-24 16-25 22-25 25-22 10-15): Na twee zware afstraffingen op rij voor de winter stop klom Mytilus ondanks verlies een plaatsje op de ranglijst in de tweede divisie. De Goese equipe was in een duel dat het aanzien meer dan waard was de gelijke van Sarto, maar legde het uiteindelijk af omdat de ploeg in passend op zicht kwetsbaar was. Daardoor werd de aanval voorspelbaar. Bo vendien kon Mytilus het de tegen stander serverend niet altijd lastig genoeg maken. Na winst in de eerste set had de thuisploeg in de tweede set geen antwoord op de service van de Bra banders. Na een nieuwe nederlaag in de derde set werd de stand door winst in het vierde bedrijf gelijk ge trokken. Meer zat er echter niet in. Voko-WS'92 3-1 (25-20 24-26 25-17 25-20): De Vlissingse man nen begonnen matig en betaalden daar in de eerste set direct tol voor. Door hard te werken werd een slechte pass in de tweede set gecamoufleerd. De gretige thuis ploeg liet zich daarna echter niet meer verrassen. Voko serveerde goed en haalde daarmee de angel uit de Vlissingse aanval. Voko-WS'92 0-4 (22-25 19-25 17-25 22-25): Een knappe overwin ning voor de Vlissingse vrouwen- ploeg, die met Angelique Schalk wijk als gelegenheidscoach en met slechts zes speelsters naar Ooster hout was afgereisd. WS'92 beschikte vooral over een goed blok en was in aanvallend op zicht erg trefzeker. De Vlissingse formatie nam in de eerste drie sets het initiatief en werd met drie set zeges op zak in het vierde bedrijf tot de achtervolging gedwongen. In de slotfase slaagde WS'92 er door vijf punten op rij in een 22-20-achterstand in winst om te zetten. GOES - De waterpolosters van het Goese De Ganze hebben zaterdag met 7-5 gewonnen van het tweede team van SWNZ. De wedstrijd ging lange tijd gelijk op. De ploeg die de minste fouten maakte, trok uiteindelijk aan het langste eind. Bij het ingaan van de vierde periode stond het 6-5. Ver volgens bleef de thuisploeg goed verdedigen en hield keepster Joyce Pieters het doel schoon. Scores De Ganze: Astrid Assink 3, Sanne Klompe 2, Iris Dingemanse en Tamara Flore 1 De Vlissingse mannenteams van De Stormvogel 1 en 2 wonnen eveneens. Het eerste team was met 9-7 te sterk voor Aretusa 2. Martijn Mechielsen was topscorer met vijf treffers. De tweede ploeg van de Vlissingse waterpoloclub gaf ZVDO'74 klop: 10-3. Frank Le- ijnse was goed voor vier doelpun ten. Mytilus wacht met een tweemansblok de smash van Sarto af. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51