Verhagen op vingers getikt over Uruzgan Mkb'ers in zwaar weer Twee doden na achtervolging politie NS start in mei met chipkaart op Flevolijn BOEK ONLINE of bel 0900-9697 waarom zou je verder zoeken 4 Maandag 12 januari 2009 pzc Kamer kraakt suggestie van minister over verlenging missie. den haag - De Tweede Kamer rea geert verbolgen op de suggestie van minister Maxime Verhagen van Buitenlandse Zaken dat ook na 2010 Nederlandse militairen in Afghanistan actief kunnen zijn. Coalitiepartij PvdA stelt dat de Ne derlandse krijgsmacht helemaal geen nieuwe grote missie aan kan en houdt het kabinet aan de af spraak dat de laatste Uruzgan-mili- tair voor Kerstmis volgend jaar te rug is. Verhagen zei gisteren in een inter view dat de soldaten van Taskforce Uruzgan eind 2010 zullen vertrek ken, maar dat hoeft volgens hem niet te betekenen dat Nederland geen nieuw'e missie naar Afghanis tan stuurt. Eerder had Defen sie-minister Eimert van Middel koop nog gezegd dat het na 2010 over en uit is voor Nederland. „Ik ga niet bij voorbaat zeggen dat dat het is", aldus Verhagen. PvdA-Kamerlid Angelien Eijsink vindt dat Verhagen zijn ogen sluit voor de 'piepende en krakende' krijgsmacht. „Het lijkt wel of Ver hagen niet wil zien dat er zeven duizend vacatures zijn op een to taal van 45.000 militairen. En dan gaat het niet om generaals en ma joors die we tekortkomen, maar om sergeanten, korporaals en sol daten." Verhagen pleitte voor meer mis sies en meer geld voor defensie. Eij sink wijst erop dat de krijgsmacht eerder al heeft aangegeven een nieuwe, grote missie niet aan te kunnen. Ook de WD vindt dat Nederland W* De Kamer kraakt de suggestie van minister Maxime Verhagen van Buitenlandse Zaken dat ook na 2010 Nederlandse militairen in Afghanistan actief kunnen zijn. militair gezien even op adem moet komen. Volgens Kamerlid Hans van Baaien is daar zeker twee jaar zonder grote missies van meer dan duizend militairen voor nodig. Volgens Van Baaien zoekt Verhagen manoeuvreerruimte voor het moment dat de Ameri kaanse president Barack Obama de onvermijdelijke vraag stelt of Nederland toch in Uruzgan wil blijven. „Het is heel begrijpelijk dat Verhagen dat doet, bij zo'n eer ste ontmoeting wil je toch iets aar digs kunnen zeggen. Maar verlen ging van de missie in Uruzgan is onbespreekbaar. Punt." PvdA en WD vinden wel dat voor Nederlahd na 2010 nog een kleine rol in Afghanistan kan zijn weggelegd, met uitzondering van de provincie Uruzgan. De partijen denken dan aan de stationering van een paar Fi6's of het sturen van een reconstructieteam naar het noorden. De SP eist ophelde ring van Verhagen. Ondernemers vrezen geen krediet te krijgen door strengere eisen. AMSTERDAM - Ondernemers in het midden- en kleinbedrijf (mkb) staat het water aan de lippen, nu banken de kredietkraan hebben dichtgedraaid. Een op de tien on dernemers vreest failliet te gaan. Dat blijkt uit de Financieringsmo nitor MKB, een onderzoek onder 733 mkb-bedrijven, uitgevoerd in opdracht van het ministerie van Economische Zaken. Hoewel de banken zeggen dat ze over heel 2008 een recordbedrag aan kredieten hebben verschaft, blijkt dat ze eind oktober de geld stroom grotendeels hebben afge knepen. Een kwart van de onder nemers die recent krediet hebben gekregen, moest instemmen met strengere voorwaarden. Het duurt ook langer voordat een besluit valt over een kredietaanvraag. Vooral kleine ondernemers moeten lang wachten. Bedrijven (21 procent) die geen of minder krediet kregen, komen snel in de problemen. De helft van die ondernemers zegt door kredietgebrek nu al te kam pen met een forse omzetdaling en vreest later dit jaar failliet te gaan. Aan het MKB-onderzoek deden al- IRW Een op de tien ondernemers in het midden- en kleinbedrijf vreest dit jaar failliet te gaan. Ze zijn bang geen leningen te krij gen van de banken. leen bedrijven mee die al meer dan vijfjaar bestaan. Veel hoop dat de banken soepeler worden in 2009 hebben bedrijven niet. Een derde van de onderne mers die nog geld hebben om te groeien, is pessimistisch en ver wacht de financiering dit jaar niet rond te krijgen. Toch heeft voor de zomer een op de vijf van hen nog aanvullend krediet nodig om te kunnen doordraaien. Vooral de ho reca, de transportsector en de de tailhandel moeten een beroep doen op de banken. Het zijn voor al de grote ondernemingen (meer dan honderd medewerkers) die extra geld nodig hebben. De klein tjes (minder dan tien man) wer ken meer met eigen vermogen en minder met geleend geld. utrecht - De Nederlandse Spoor wegen (NS) willen in mei begin nen met de 'uitrol' van de ov-chip- kaart. Het eerste traject waarop met het digitale vervoersbewijs ge reisd kan worden, wordt de Flevo lijn. Dat heeft een woordvoerster van de NS gisteren gezegd. Dat is het traject tussen Lelystad en Schiphol. Op die lijn houdt de NS nu een proef met de ov-chipkaart. Sinds 1 januari zijn alle kaartauto- maten van de NS op dat traject ge schikt gemaakt voor de verkoop van de ov-chipkaart en het laden van saldo. Eind februari moet dat het geval zijn op alle Amsterdamse stations. In de Amsterdamse tram, metro en bussen kan al gereisd worden met de ov-chipkaart. De NS heeft eerder besloten de ov-chipkaart stapsgewijs in Neder land per traject of regio in te voe ren. In Eersel zijn zaterdagavond laat twee mannen om het leven gekomen toen hun auto over de kop sloeg. foto Bert Jansen/ANP eersel - Bij een verkeersongeval op de Bergeijksedijk in Eersel zijn zaterdagavond na een politieachter- volging twee mannen om het le ven gekomen. Dat gebeurde toen hun auto over de kop sloeg. De slachtoffers zijn een 42-jarige Eindhovenaar en een 48-jarige man uit Best. Het zijn bekenden van de politie. De mannen trokken even voor half twaalf de aandacht van de po litie omdat ze 'opvallend verkeers gedrag' vertoonden. Ze reden met hoge snelheid een politiewagen te gemoet en sloegen net voordat ze het dienstvoertuig naderden plot seling linksaf De bestuurder gaf daarbij geen voorrang aan de poli tieauto. Omdat hij ook geen rich ting aangaf, hinderde hij de politie wagen. Toen agenten de mannen sommeerden hun auto aan de kant te zetten, gingen ze er met ho ge snelheid vandoor. De agenten zetten de achtervolging in, maar verloren de auto uit het oog. Korte tijd later troffen ze de auto van de verdachten aan op de inrit van een woning aan de Bergeijksedijk. Ze waren door een heg gereden en over de kop geslagen. Hoé. (com je sij 7 het it sew SchÉeV PETER Zie www.kras.nl/26179 en lekker isenuitl wandelingen en fietstochten maken. Bezoek in Kleve het mooie Slot Schwanenburg met haar fraaie tuinen en parken. Ook het historische Xanten met overblijfselen uit de Romeinse tijd is een absolute aanrader. Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Reserveringskos- ten 17,50 per boeking (verplicht). Aankomstdata: maandag, dinsdag, woensdag en zondag van 19/1 t/m 29/3 Geniet van de ongerepte natuur net over de grens bij Nijmegen! U verblijft al 3 heerlijke dagen in het 3-ste"rren Parkhotel Schweizer- haus vanaf slechts 55! Dit is bovendien inclusief ontbijt! Dit comfortabele hotel beschikt o.a. over een lift, bar, restaurant en kegelbaan. Uw kamer is o.a. voorzien van televisie, telefoon en badkamer met douche en toilet. In de omgeving kunt u prachtige

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4