PZC Museum kan nog wachten IEVELANDEN-Tb 14 13 14 Rector: 'Luzac in Goes is levensvatbaar' Luisteren Jongeren moeten nogeven wennen aan discobus Alle brandweerwagens op Tholen krijgen hartschokapparaat Maandag 12 januari 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Oude Manhuis Goes is de eerste jaren beschikbaar voor Luzac. door Harmen van der Werf GOES - De school voor particulier middelbaar onderwijs 'Luzac Op leidingen' kan eind 2009 in het Ou de Manhuis in de Goese binnen stad zonder het geplande museum voor Zeeuwse klederdrachten in de wielen te rijden. „We staan nog maar aan het begin van de ontwikkeling van hét cen trum", laat oud-notaris Daan Sau- er uit Vlissingen, een van de initia tiefnemers, weten. „We hebben nog wel twee jaar nodig om het plan goed op poten te zetten." Sauer is lid van de werkgroep die zich inzet voor een museum an nex kenniscentrum voor Zeeuwse klederdrachten. Voormalig burge meester Adrie de Bruijn van Veere is een van de andere trekkers. De werkgroep wil de krachten op het gebied van Zeeuwse klederdrach ten bundelen en vindt Goes daar voor de beste plek. „Nu is de kennis er nog", stelt Sau er. „En er is inmiddels voldoende draagvlak om in Zeeland een kle derdrachtencentrum op te richten. Jaren geleden hadden we dit niet moeten doen.' 'Ik ben geen mu seumstuk', was de terechte reactie. Nu ligt dat anders. Klederdrachten verdwijnen uit het straatbeeld." Het Oude Manhuis naast Histo risch Museum De Bevelanden is in de ogen van de werkgroep de idea le locatie voor het centrum, maar vorige week verscheen 'plotseling' een serieuze kaper op de kust, de privé-school 'Luzac Opleidingen'. Het Goese college van B en W wil in principe het Oude Manhuis aan die instelling verhuren, tot teleur- stellling van kandidaat-koper Stich ting Maatschappelijke Belangen in Goes. De stichting wil met het mu seum in zee. Het is aan het Goese college van B PW Twee plannen voor een nieuwe bestemming van het Oude Man huis in Goes bijten elkaar (nog) niet. Luzac wil er snel in, kleder drachtenmuseum kan wachten. en W een besluit te nemen. De ge meenteraad kan daarop reageren. Een rondje langs fractievoorzitters in de Goese raad leert dat er in elk geval twee (PvdA'er Henk Hooger- land en Sjaan Huissoon van D66) een voorkeur hebben voor een kle derdrachtenmuseum. Zij zijn voor een culturele invulling van het Ou de Manhuis. Carel Bruring (Groen- Links) en Ellemijn van Waveren (CDA) willen eerst meer over de haalbaarheid van het museum we ten. WD'er Toine Wevers weet al meer. Hij stelt een praktische tus senoplossing voor. „Laat het Luzac erin. Later kan het klederdrachten museum volgen, als dat levensvat baar blijkt." door Lilian Dominicus GOES - Een Luzac College en Ly ceum in Goes is. 'levensvatbaar'. Dat stelt rector Kees van der Wouw van Luzac Opleidingen in Rotterdam, tevens straks rector van de vestiging in Goes. De open dag die zaterdag werd ge houden in de Zeeuwse Koorschool in Goes, is door enkele tientallen belangstellenden bezocht. Velen moesten lang wachten op in formatie. Volgens Van der Wouw was het zo druk dat ze twee uur langer door zijn gegaan met de voorlichting dan gepland. „Met velen hebben we nu al een af spraak voor een vervolggesprek", aldus Van der Wouw. KRUININGEN - In een weekeinde dat iedereen zo'n beetje de ijzers onderbindt om te krabbelen op natuurijs, hadden zo'n zeventig kinderen en volwassenen zich teruggetrokken in de tropische temperaturen van zwembad Den Inkel in Kruinin- gen om te leren duiken. Voor een zacht prijsje konden geïnteresseerden een introductieduik ma ken onder begeleiding van instructeurs van Divex- press uit Heinkenszand. „Nog veel leuker dan schaatsen is onder water kijken hoe iemand over je heen schaatst", vindt een van de ervaren dui kers. foto Willem Mieras filmpje op www.pzc.nl Bal als opwarmer voor carnaval eind februari 's-HEERENHOEK - De eer valt dit jaar te beurt aan carnavalsstichting De Koenkelpot in 's-Heerenhoek. Zaterdagavond 17 januari houdt De Koenkelpot het traditionele kwartettenbal als opwarmertje voor het carnaval op Zuid-Beve land. Alle carnavalsverenigingen uit de buurt komen vanaf 20.30 uur op visite in De Korenbeurs. Het echte zottenfeest wordt dit jaar rond het weekeinde van 21 en 22 februari gevierd. Verdachte van xtc-handel opgepakt GOES - Een 22-jarige man uit Oost-Souburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden in de Bocht van Guinea in Goes met een twintigtal xtc-pillen en een paar gram wit poeder, moge lijk speed, op zak. In zijn auto werden een weeg schaal en een zakje harddrugs ge vonden. Ook in zijn huis werden tientallen pillen aangetroffen. De 22-jarige is ingesloten in gevange nis Torentijd in Middelburg. Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl Dochter en kleindochter logeren een paar dagen bij opa en oma in Vlissingen. Aan het eind van een gezellige dag wordt de kleine meid (6) naar bed gebracht. Voordat ze het hoofd in het kus sen legt. klaagt het meisje bij haar moeder over oorpijn. Die heeft daar als altijd, wanneer haar dochtertje iets mankeert, wel middeltjes tegen. Met een ta bletje achter de kiezen en haar neus gesprayed gaat ze toch lek ker slapen. De volgende morgen staat ze vrolijk op en doet ver slag van de nacht aan haar moe der. „Ik heb nog wel even pijn ge had toen ik ging slapen. Nu heb ik geen oorpijn meer, maar luiste ren kan. ik niet meer zo goed."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47