glijdt en zwiert op natuurijs Vermiste schaatser zit thuis cb PZC Maandag 12 januari 2009 1 7 BRIJDORPE - Een 59-jarige schaatser uit Schouwen-Duiveland heeft af gelopen zaterdag de hulpdiensten handenvol werk opgeleverd. De man was gaan schaatsen op het af wateringskanaal wat van Den Osse richting Brijdorpe loopt. Hij werd gezien door een ander groepje schaatsers maar die verloren hem op enig moment uit het oog. Toen deze schaatsers doorreden kwamen ze bij een wak. In de rich ting van dat wak liepen schaatsspo- ren en in het water dreef een muts. Op het ijs ontstond enige paniek en de hulpdiensten werden gealar meerd. Die rukten massaal uit. Brandweer (inclusief het duikteam uit Goes), de politie, ambulance kwamen ter plaatse. Ook de traumaheli was gealar meerd maar die kon niet komen vanwege mist in Rotterdam. Een grote groep hulpverleners heeft vervolgens op verschillende plek- Zwieren in Wissenkerke. Schaatsdisco op de Eerste Kreek in Hoek. foto Camile Schelstraete foto Willem Mieras ken gezocht of ze iets konden vin den onder het ijs maar dat leverde niets op. Na ongeveer een half uur werd dui delijk dat de man naar een boerde rij in de buurt was gelopen en ver volgens met zijn eigen auto naar huis was gegaan. Daar troffen agen ten hem aan. Hij was op eigen kracht uit het wak geklommen en had inmiddels gedoucht en droge kleren aange trokken. plukken beiden de wrange vruch ten van de blijvende achterdocht. Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Stalin 3 De reacties op Stalin bevestigen dat de schrijvers over Stalin een mening hebben, die weinig gefiin- deerd is. Zij nemen klakkeloos over wat iedereen denkt, rapen y links en rechts een verhaal of een bewering op en stellen zich verder geen vragen. De eensgezindheid in het westen over Stalin steunt meer op slaafsheid dan op kennis van za- ken. De Amerikaanse historicus J. Arch Getty deed een nauwgezet onderzoek naar de politiek en de werking van de communistische partij op basis van onpersoonlijk en kontroleerbaar materiaal: één van zijn belangrijkste bronnen was het partij archief van Smo lensk dat tijdens WO II in handen viel van de Duitsers en een schat aan informatie bevat over politiek leven op lokaal vlak. Zijn conclusie was, dat er absoluut geen sprake was van een geolied, door Big Brother gecontroleerd apparaat, dat de burgers tot in de kleinste uithoeken van het rijk onder de knoet hield. Luk Brusselaers Hoefkerisdijk 11Kuitaart Zeeuws-Vlaamse vlag 2 Waarschijnlijk mist Karla Peijs de Oranjekleur en irriteert de symbo liek van de drie Vlaanderen, die sinds 700 jaar cultureel en econo misch innig verbonden zijn. Dat laatste komt passend tot uiting door de zwarte leeuw op een geel veld. En het 'roodwitblauw' is in mooie synergie aanwezig met zelfs het 'Luctor et Emergo' door de leeuw achter de golf. Peijs heeft zich terughoudend op te stellen, als een bevolking een symbool ac cepteert. Elke vlag, ook de Neder landse, heeft namelijk een 'Geu- zenfunctie'. Een pluim voor de ma kers, die dat laatste echter ook niet goed begrepen. De vraag om een betere afbeelding werd beant woord met een copyrightverbod. De stichting bevestigt dat de drie gemeenten mede-eigenaar zijn, maar over copyright onderhan deld wordt. De kosten door vlag- verkoop dekken is noodzakelijk, maar het symbool moet van en niet vóór de Zeeuws-Vlamingen zijn, die daar niet via hun gemeen te voor moeten betalen. Vrij uitdra gen van het symbool op vereni gingspapier, websites of in adver tenties, is juist een prima promo tionele zaak. J. Pollemans Singel 10, Biervliet Damherten 17 Bij het lezen van de PZC van maandag 6-t krijg ik weer krom me tenen wat de 'vaste criticus' van deze krant weer schreeuwt over de damherten. Deze man moet zich realiseren dat het redu ceren van een bepaalde groep die ren nou eenmaal een noodzakelijk kwaad is ,waar niemand op zit te wachten om de trekker over te ha len. Deze man bedient zich vaker van tendentieuze berichtgeving over alles wat een pels of vacht draagt. Ik schrijf dit omdat ik het zeer onbetamelijk vind om de heer van Haperen uit te maken voor leugenaar. Het zou de heer Ossewaarde sieren wanneer hij zich eens wat genuanceerd uitte over iets wat veel mensen aan het hart gaat en niet doet alsof hij de wijsheid en het gezonde verstand over deze kwestie in pacht heeft. Als ik de laatste tijd zijn bijdrages lees aan deze krant dan lees ik on verdraagzaamheid, wat mij een eng gevoel geeft. W. Haast Laagewei 2, Goes Damherten 18 Er zijn zo veel mooie hobby's. Als je heel je leven een moederskindje bent, een minderwaardigheids complex hebt, en je thuis onder de plak zit dan is deze hobby te begrij pen. lagen op onschuldige dieren. Onze kroonprins is hier een voor beeld van. R. Brasser Steengrachtstr 39, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37