burgemeester het rapst van tong Welzijn op tweede plan in scholen Middelburg Waterstofbrand bij Eastman legt hydrogenatie-afdeling lam SIG SCHILDERSBEDRIJF VAN IWAARDEN Auto in brand Uitslag Jeugdloterij w PZC Maandag 12 januari 2009 15 'Volgens boze tongen is de rugstreeppad speciaal in het Molenwater neergezet. Niet uit dierenliefde, maar me met anti-theatraal oogmerk' 'Een verbluffend staaltje van landschappelijke innovatie en sportieve creativiteit: de netten rond de golfbaan. Je moet er maar opkomen!' Entertainer Hakim steelt show op Sesamstraat-niveau. door Henk Postma MIDDELBURG - Kunstenmakers ge noeg. Toch duurde het zaterdag middag geruime tijd alvorens Mid delburgs nieuwjaarsbijeenkomst tot leven kwam. „ledereen is ge lijk, al is de één een beetje arm, en de ander heel erg rijk", rapten jon gelui van de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren de longen uit het lijf Maar dat was zo'n beet je de enige zinsnede die de ge meenplaats 'weg met discrimina tie' oversteeg. 1\vee stadsdichters kwamen er aan te pas, de gaande Marcel Koopman en de komende lohannes Burna. Maar ook hun bijdragen zetten de zaal niet in vuur en vlam. Of het zou Buma's belofte moeten zijn dat zijn rijmkunst de Middelbur ger met enige regelmaat een 'Aha-belevenis' zal bezorgen. Burgemeester Koos Schouwenaar bleek uiteindelijk van alle sprekers nog het rapst van tong. Entertai ner Hakim even niet meegere kend. Want natuurlijk, op Sesam straat-niveau bekeken, stal hij ge routineerd de show. Jammer voor Theo Braaksma, die alle moeite moest doen enkele kinderen te ver leiden tot een bezoek aan zijn Prof Brakwater ijsinspectie-show. Temidden van de 'Wijs met On derwijs' kraampjes, waarmee het ROC-gebouw aan de Ravensteijn- weg rijkelijk was gevuld, hield bur gemeester Koos Schouwenaar zich twee uur lang burg binnenrijdt, ziet dat daar hui zen en bedrijven uit de grond wor den gestampt. Ja, bij de rotonde is het even goed opletten. „Er om heen en niet rechtdoor." Maar wie die hindernis ongehavend voorbij komt, ziet 'een en al actie en voor uitgang, links en rechts van de weg'. Logisch met zo'n eminente ge meenteraad. „Het is een goede ge woonte om te mopperen over 'ze' die alles fout 'Bij de rotonde even goed opletten. Er omheen en niet ?a°dnsje^nar ^en neert. „Zo blijft de bouwput een betonblok aan ons been." Nog zoiets dat vaststaat: „In het fijnbesnaard Middelburg hoort een theater. Daar zijn we het over eens." Maar verder lijkt in Middel burg slechts 'eensgezindheid' te be staan over de plek waar dat theater beslist niet mag komen, namelijk op het Molenwater. „Met een sterk argument: de rugstreeppad. Dir sympathieke diertje mag zich in deisd. Tot hij zijn nieuwjaarsrede uit de broekzak trok, en zijn gehoor met een repeteer- vuur aan kwinkslagen bestookte. Dieptepunten? Die waren er in 2008 volgens Schouwenaar niet veel. la de bouwput. „Maar die is zo diep niet meer." Want goed deels volgestort met beton. Daar worden appartementen op ge bouwd, zodra op papier daarvan de helft is verkocht. Die afspraak is keihard. „In bestuurlijk jargon zeg gen we dan: die afspraak is in be ton gegoten." Maar de bouw stag- rechtdoor. Daarna is het weer actie en vooruitgang' het uitstekend, ze heel een massale steun verheugen. Bo ze tongen beweren dat hij speciaal in het Molenwater is neergezet. Niet uit dierenliefde, maar met een anti-theatraal oogmerk." Dat zijn dieptepunten. Maar hoog tepunten waren er veel meer. Mid delburg loopt voorop in Europa. Neem de netten rond de golfbaan. „Een verbluffend staaltje van land schappelijke innovatie en sportie ve creativiteit." En wie via de Schroeweg Middel- door Henk Postma MIDDELBURG - In Middelburgs bre de scholen dreigt het welzijn op het tweede plan te komen. Dat zei directeur Marja Albers van de Stichting Welzijn Middelburg za terdagmiddag in het politiek café tijdens de gemeentelijke nieuw jaarsbijeenkomst. Brede scholen zijn bedoeld als 'hart van de wijk'. Behalve dat scholen van uiteenlopende signa tuur er met elkaar moeten samen werken, zijn het ook gebouwen waarin wijkvoorzieningen zijn on dergebracht. Maar volgens Albers spelen de scholen de baas. „Dat loopt niet lekker. Als scholen vinden dat er meer ruimte nodig is voor onder wijs, dan moeten welzijnsvoorzie ningen vertrekken." Ze vindt dat de gemeente de regie op zich moet nemen om er voor te zorgen dat brede scholen echt het hart van de wijk zijn. „Anders krijg je een soort Babylonische spraakver warring." De Stichting Welzijn Middelburg wil graag met het onderwijs sa menwerken. Maar, aldus Albers, dat moet dan wel goed worden ge organiseerd. „Nu trekt het welzijn te vaak aan het kortste eind. Of goed kan worden samengewerkt is vaak ook afhankelijk van perso nen. De brede school gedachte is niet overal op de werkvloer even goed ingeburgerd." De brede school in Dauwendaele loopt volgens haar goed, maar in Zuid zijn er problemen. In de Stro- menwijk moet nog blijken hoe goed kan worden samengewerkt. door Henk Postma MIDDELBURG - Het was even heel erg schrikken. Uiteindelijk viel de schade enorm mee. Bij Eastman Chemical in Middelburg vond za terdagochtend een explosie plaats, gevolgd door een felle brand. Vei ligheidsmensen hielden het vuur onder controle. Uiteindelijk bleek alleen een stukje leiding bescha digd, en wat isolatiemateriaal ver brand. De medewerkers bleven on gedeerd. De brand ontstond zaterdagoch tend omstreeks 11 uur in de hydro- genatie-fabriek toen een veilig heidsklep op een waterstofleiding het begaf „Dan kan een zonne straal al tot een explosie leiden, ze ker in deze droge vrieskoulucht", zegt manufacturing manager Rien Jonker. In de hydrogenatie-plant, midden op het bedrijfsterrein, wor den harsen behandeld met water stof Dat ontbrandt gemakkelijk wanneer het in aanraking komt met zuurstof Na de explosie legde de bedrijfs brandweer een waterscherm om de 'vuurfakkel' die uit de leiding spoot. De stadsgewestelijke brand weer rukte uit met twee wagens. Daarvan kwam er een in actie met een waterkanon. De brand bleef onder controle tot de tweehonderd meter lange wa terstofleiding na ruim een uur was leeggestroomd, en het vuur van zelf doofde. De hydrogenatie-fa- briek blijft buiten bedrijf tot onder zoek heeft uitgewezen hoe de vei ligheidsklep het kon begeven. weten waar ze over pra ten en ze zijn besluitvaardig." Dan zijn er de nieuwe voetgangers brug over het Kanaal, de start van de autotunnel, het ZEP, Middel burg als derde winkelstad, Olym pisch brons op de judomat, de PZC weer terug, en straks ook het ROC, de Rabobank en de Kamer van Koophandel in het nieuw. Tenslotte, de nieuwe bewoners van de Mortiere. Die moeten zich in Middelburg 'zó gaan thuis voe len dat ze nooit meer weggaan'. Ampereweg 6 4338 PT 0118 64 0400 Middelburg www.schildersbedrijfvaniwaarden.nl OOST-SOUBURG - In het skatebaan- parkje aan de Bermweg in Oost-Souburg is gisteravond een auto volledig uitgebrand. De brandweer trof de eigenaar niet aan. De brand werd omstreeks ne gen uur ontdekt. De politie heeft de zaak in onderzoek. W Zeelandia Middelburg November 2008 trekking: 285 201 129 292 181 187 189 103 214 289 106 201 224 144 263 106 093 069 015 018 281 235 272 057 076 191 018 071 091 246 CSW-rappers luisteren de nieuwjaarsbijeenkomst op: „ledereen is gelijk, al is de één een beetje arm en de ander heel erg rijk." foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35