Westkapelle vecht voor Hogeweg /ALCH 14 13 15 Casco's uit China via Sloehaven Nederland in Hakim steelt show op nieuwjaarsbijeenkomst van Middelburg Schrik bij brand Eastman, maar schade valt mee Maandag 12 januari 2009 Tip? walcheren@pzc.nl Dorpsraad vreest dat bereikbaarheid lijdt onder 'vogeltjesdans'. door Henk Postma WESTKAPELLE - Een bosrijk kreek- gebied. En een waterrijk vroon landschap. Westkapelle is nu zo'n beetje omzoomd met nieuwe na tuur. Maar te gek moet het niet worden. „We moeten wel bereik baar blijven", zegt Adri Hendrikse namens de dorpsraad. „Anders wordt het de doodsteek voor ons dorp." De vrees dat steeds meer toegangswegen worden opgeof ferd aan de natuuraanleg, heeft Westkapelle in staat van alarm ge bracht. De Hogeweg dreigt het eerste slachtoffer te worden. Het provin ciebestuur is van plan die op te doeken. Want die weg doorsnijdt het nieuwe waterrijke vroonge- bied achter de noordelijke zeedijk. Daarmee zou een polderweg ver dwijnen waarover Westkappelaars al zeker twee eeuwen van en naar Domburg te rijden. Inmiddels ziet Westkapelle nog een ander gevaar op zich afkomen: Bij de provincie en de gemeente bestaan ideeën om de zuidelijke ontsluitingsweg van en naar Zoute- lande te verleggen tot ver achter de vuurtoren. Een half jaar geleden al besloot de dorpsraad de kont tegen de krib te gooien. „Zomaar zonder meer een gedeelte van de Hogeweg slopen, is een stuk historisch verleden van PJI Westkapelle is blij met de nieu- we natuurgebieden. Maar het dorp verzet zich tegen de drei gende opheffing of verlegging van wegen. Westkapelle uitwissen", schreef de dorpsraad aan het provinciebe stuur. Dat stuurde een delegatie naar Westkapelle voor overleg. Maar daarmee werden de gemoe deren niet gesust. Integendeel, de dorpsraad hield er het gevoel aan over dat de vertegenwoordigers van de provincie 'niet echt open stonden voor alternatieven'. En zo'n alternatief is er wel, schrijft de dorpsraad in een nieu we brief naar de Abdij: opwaarde ring van het pad onder de zeedijk tot een volledige ontsluitingsweg. De dorpsraad benadrukt dat be reikbaarheid van Westkapelle door brandweer en ambulances steeds belangrijker wordt, nu de brandweer centraliseert en zieken huisvoorzieningen verder weg ko men te liggen. Westkapelle voelt dan ook niets voor het 'compro mis' de Hogeweg in stand te hou den als fiets- en wandelpad. Hendrikse: „De vogeltjesdans heeft er al voor gezorgd dat cam ping Moens moet verdwijnen. Landbouwgrond is onder water ge zet. En dan nog de Hogeweg amo- veren... Dat gaat net een brug te ver." RITTHEM - In de Sloehaven is zaterdagavond bouwen coasters, en daar weer bovenop zes ze week worden de twee coasters afgezonken Veka-group laat in China zo'n zeventig casco's tegen middernacht een bijzondere transport halve casco's voor binnenvaartschepen. De la- en versleept naar de Kaloothaven. Daar wor- bouwen. Die lopen allemaal binnen via Vlissin- uit China binnengelopen: het ponton Eide Bar- ding is bedoeld voor de werven van de Ve- den er vier halve binnenvaartschepen uitgeta- gen. Het gaat om vier tot vijf van dit soort ge 33 met daarop twee casco's voor nieuw te ka-group in Werkendam en Lemmer. Later de- keld. De rest wordt in Antwerpen gelost. De transporten per jaar. foto Lex de Meester Souburger opgepakt met xtc-pillen GOES - Een 22-jarige man uit Oost-Souburg is opgepakt op ver denking van handel in harddrugs. De politie hield hem vrijdagnacht om 4 uur aan in Goes. Hij had een twintigtal xtc-pillen bij zich, en een paar gram wit poeder. In zijn auto trof de politie later een weeg schaal aan. Bij huiszoeking werden zaterdagochtend nog eens enkele tientallen xtc-pillen gevonden. De man is ingesloten in Torentijd. Brandje in Vlissingen bij Ravensteijnschool VLISSINGEN - De stadsgewestelijke brandweer moest gisteravond uit rukken om een brandje te blussen bij de voormalige Ravensteijn school aan de Hogeweg in Vlissin gen. Onder de overkapping van een bijgebouwtje bleek wat oud papier in brand te staan. De mel ding kwam binnen om half negen. Het brandje was snel geblust. Vol gens de brandweer was de schade minimaal. Luzac start particulier voortgezet onderwijs GOES - De school voor particulier middelbaar onderwijs Luzac Oplei dingen kan met ingang van het nieuwe schooljaar van start in het Oude Manhuis in de Goese bin nenstad. Een Luzac College en Ly ceum in Goes, is 'levensvatbaar', zei beoogd rector Kees van der Wouw zaterdag tijdens een open dag. Die trok enkele tientallen be langstellenden. De school biedt mavo, havo, vwo en gymnasium. 3®!ÜP8§ Luisteren Dochter en kleindochter logeren een paar dagen bij opa en oma in Vlissingen. Aan het eind van een gezellige dag wordt de kleine meid (6) naar bed gebracht. Voordat ze het hoofd in het kussen legt, klaagt het meisje bij haar moeder over oorpijn. Die heeft daar als altijd, wanneer haar dochtertje iets mankeert, wel mid- Tip? redactie@pzc.nl deltjes tegen. Met een tabletje ach ter de kiezen en haar neus ge- spray ed gaat ze toch lekker slapen. De volgende morgen staat ze vro lijk op en doet verslag van de nacht aan haar moeder. „Ik heb nog wel even pijn gehad toen ik ging slapen. Nu heb ik geen oorpijn meer, maar luisteren kan ik niet meer zo goed."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33